Sunflare ponúka ekologické solárne články, ktoré si nalepíš kamkoľvek

  • Start-up z Kalifornie zefektívnil výrobný proces solárnych panelov. Solárne články od Sunflare sú lacnejšie, efektívnejšie a tenké ako fólia.
solarcover
  • Start-up z Kalifornie zefektívnil výrobný proces solárnych panelov. Solárne články od Sunflare sú lacnejšie, efektívnejšie a tenké ako fólia.

Ak sa spomenú solárne panely, väčšine ľudí ako prvé zíde na um ich neefektívnosť, vysoká cena alebo zložité umiestňovanie. Start-up so základňou v Los Angeles však prišiel s novou generáciou solárnych článkov. Predstav si, že si môžeš nalepiť svoj solárny panel, kam ti len napadne. Firma Sunflare vyrába pružné solárne články tenké ako fólia, ktoré môžeš vďaka obojstrannej páske nalepiť napríklad na strechu auta, bok budovy alebo na hocijaký iný povrch.

sol1

Na tejto inovácií pracoval tím zo Sunflare viac ako 16 rokov. Solárne články novej generácie sú vyrobené z medi, india, gália a selenidu. Oproti tým tradičným, majú na vrch v efektivite, keďže tvoria o 10 % viac energie a taktiež v hmotnosti, ktorá je o 65 % nižšia ako u bežných solárnych článkoch. Čo sa týka ceny tá je taktiež milým prekvapením, keďže sa pohybuje okolo 1 eura za watt.

sol2
Vďaka flexibilite tenkých solárnych článkov, ktoré neobsahujú sklenený substrát, je možné ich umiestniť na  miestach, ktoré by boli tradičným panelom neprístupné. S umiestnením tohto obnoviteľného a cenovo dostupného zdroja energie sa už počíta v unikátnych architektonických stavbách.

sol3

Problémom pri výrobe klasických solárnych paneloch bol ich drahý a neefektívny výrobný proces. Väčšinou sa používali drahé materiály a škodlivé chemikálie. Tím Sunflare tvrdí, že dokázali navrhnúť nový proces výroby, vďaka technológií Capture4 používajú menej toxické látky, pričom bežne zaužívané kadmium alebo olovo úplne vynechávajú. V celej výrobe spotrebujú minimum vody a tú, ktorú použijú sú schopní znova recyklovať. Vízia tohoto projektu je pritom jasná, ich výrobky sa v budúcnosti majú využívať vo väčšine odvetví, od armády cez výstavbu až po automobilový priemysel.

sol4
Spoločnosť Sunflare úspešne odštartovala výrobu už minulý rok, pričom v priebehu tohto roku plánujú spustiť veľkovýrobu. Momentálne nie je možné si ich solárne články objednať, avšak tím z Kalifornie môžeš na ich stránke kontaktovať a poskytnú ti bližšie informácie ohľadom predobjednávky.

zdroj:inhabitat.com zdroj obrázkov:inhabitat.com zdroj titulnej fotografie:gonewiththewynns.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech