Súťaž, ktorá na Slovensku nemá obdobu: Štúr ťa naviguje na zaujímavé miesta, aby si spoznal región

  • Každý zaregistrovaný účastník dostane multifunkčnú šatku, ktorú mu krajská organizácia Trenčín región zašle na adresu
  • Súťažiť môžeš do 15.septembra
stur tur
TASR/Radovan Stoklasa
  • Každý zaregistrovaný účastník dostane multifunkčnú šatku, ktorú mu krajská organizácia Trenčín región zašle na adresu
  • Súťažiť môžeš do 15.septembra

Ak máš rád prírodu, turistiku a históriu, budeš môcť až do polovice septembra súťažiť v letnej turisticko-poznávacej hre Štúr Túr z dielne Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Informovala o tom dnes napoludnie agentúra SITA.

Buď ako Štúr

Organizátori súťaž spojili s menom a odkazom slovenského literáta a buditeľa Ľudovíta Štúra, ktorý bol aj vášnivým cestovateľom.

Do žrebovania o rodinný welness pobyt a ďalšie ceny bude zaradený každý, kto fotograficky zdokumentuje návštevu vybraných desiatich turisticky zaujímavých miest v Trenčianskom kraji.

 

Trenčiansky kraj je plný lákadiel, vedel o tom aj Ľudovít Štúr a my sme sa inšpirovali jeho potulkami po našom kraji. Do letnej hry Štúr Túr sa môže zapojiť každý, kto plánuje zozbierať plný batoh nových nezabudnuteľných zážitkov. V priebehu dvoch mesiacov zdolajú účastníci hry 10 pamiatok, vrcholov či dominánt v kraji,“ poznamenala výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Začínaš z domu

Každý zaregistrovaný účastník dostane multifunkčnú šatku, ktorú mu krajská organizácia zašle na adresu.

Šatka je zaujímavá tým, že obsahuje aj grafické návrhy všetkých desiatich miest, ktoré majú účastníci navštíviť. Má aj známe štúrovské logo, fúzy a bradu, typickú črtu Ľudovíta Štúra. Všetci účastníci tak symbolicky prevedú Štúra po zaujímavých miestach,“ uviedol predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

Trnava je slovenský unikát. Zažiť tu môžeš to, čo v žiadnom inom meste nenájdeš

V zozname desiatky turistických lákadiel sú napríklad Považský, Beckovský, Čachtický a Uhrovecký hrad, vyhliadky a rozhľadne v Trenčíne či Dohňanoch, ale aj rodný dom Ľudovíta Štúra a Alexandra Dubčeka v Uhrovci.

Na vybraných miestach sa účastník hry so šatkou odfotí, fotografie z desiatich zaujímavých lokalít zašle do KOCR, a tak bude zaradený do žrebovania o ceny,“ doplnila Frývaldská s tým, že registrovať do súťaže sa možno od 15. do 31. júla elektronicky na e-mailovej adrese [email protected]

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech