Svet má vážny problém. Jedinou záchranou sú vakcíny, výrobcovia ich však nestíhajú produkovať

  • Dopyt po vakcínach je oveľa vyšší než ich produkcia
  • Objednané vakcíny tak meškajú aj dlhé mesiace
Virus_Outbreak_Britain_Vaccine229025751863
TASR/Gareth Fuller/Pool via AP
  • Dopyt po vakcínach je oveľa vyšší než ich produkcia
  • Objednané vakcíny tak meškajú aj dlhé mesiace

Agentúra SITA informovala, že spoločnosť AstraZeneca dodá v počiatočnej fáze Európskej únii menej vakcín oproti pôvodnému plánu

Predstavitelia Európskej únie zatiaľ oficiálne nepotvrdili, o koľko sa zníži počet dávok pre občanov „európskej dvadsaťsedmičky“, už teraz je však zrejmé, že pôjde o podstatne menšie množstvo. 

Britský mutant koronavírusu má vlastnosť, o ktorej sa doteraz nevedelo. Môže spôsobiť obrovské problémy

Po konzorciu Pfizer a BioNTech upozornil na problémy s dodávaním vakcín proti ochoreniu COVID-19 do Európskej únie ďalší výrobca – spoločnosť AstraZeneca, ktorá očkovaciu látku vyvinula v spolupráci s Oxfordskou univerzitou. Informoval o tom spravodajský portál BBC.

Ako uviedli predstavitelia firmy AstraZeneca, problémy s výrobou sa odzrkadlia v nižšom počte počiatočných dávok, než bol pôvodný plán. 

Vakcínu od firmy AstraZeneca a Oxfordskej univerziry ešte v EÚ neschválili príslušné regulačné úrady, ale očakáva sa, že „zelenú“ dostane koncom januára.

Rakúske médiá medzičasom informovali, že krajina dostane do konca marca od spoločnosti AstraZeneca iba 600-tisíc namiesto plánovaných dvoch miliónov dávok. Zvyšných 1,4 milióna dávok by malo prísť v apríli.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech