Svetová zdravotnícka organizácia chce spolu s Googlom zabrániť šíreniu dezinformácií o epidémii

  • Podobné kroky podnikli aj iné mediálne platformy
  • Pri vyhľadávaní informácií o novom víruse z Číny by sa mali objavovať najmä ich údaje
BeFunky-collage-2
TASR
  • Podobné kroky podnikli aj iné mediálne platformy
  • Pri vyhľadávaní informácií o novom víruse z Číny by sa mali objavovať najmä ich údaje

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) spolupracuje so spoločnosťou Google s cieľom zabezpečiť, aby sa pri vyhľadávaní informácií o novom víruse z Číny prvé objavovali jej údaje.

Je to súčasť snáh o zabránenie šírenia „fám a dezinformácií“ o epidémii, uviedol šéf WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus. Na pondelňajšom zasadnutí Výkonnej rady organizácie Ghebreyesus povedal, že sociálne mediálne platformy ako Twitter, Facebook, Tencent a TikTok „rovnako podnikli kroky, aby obmedzili šírenie nepravdivých informácií“.

Nový koronavírus sa prvý raz objavil v decembri v čínskom meste Wu-chan a odvtedy sa rozšíril už do 23 ďalších krajín. Počet infikovaných stúpol celosvetovo na viac než 17-tisíc a zomrelo už vyše 360 ľudí, všetci okrem jedného v Číne.

V Číne sa nachádzali aj dvaja občania Slovenskej republiky, ktorí však boli dnes prijatí na Oddelení infektológie vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou F. D. Roosevelta v Banskej Bystrici.

Čítaj viac TU>>Internet šokovali fotografie ľudí, ktorí sa pred koronavírusom chránia nosením zrezaných plastových fliaš

„Stav oboch je dobrý, neprejavujú sa u nich nijaké príznaky akútneho respiračného ochorenia. Sú umiestnení v izolovanej izbe a v starostlivosti vyhradeného personálu, ktorý k nim bude pristupovať v osobných ochranných prostriedkoch,“ uvádza nemocnica s tým, že ich vzorky boli odoslané na laboratórnu diagnostiku, pričom výsledky by mali byť známe do 48 hodín.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech