Svetové značky využili „boom“ okolo Game of Thrones a predstavili perfektné reklamy

  • Patríš medzi fanúšikov Game of Thrones alebo ťa to obišlo?
  • Spôsob, akým rôzne svetové značky využili popularitu seriálu, si však zaslúži aj tvoju pozornosť
  • Oreo, adidas, Ikea či KFC - všetky tieto značky sa zviezli na vlne „hypu" okolo tohto seriálu
pixabay.com/@[email protected]
  • Patríš medzi fanúšikov Game of Thrones alebo ťa to obišlo?
  • Spôsob, akým rôzne svetové značky využili popularitu seriálu, si však zaslúži aj tvoju pozornosť
  • Oreo, adidas, Ikea či KFC - všetky tieto značky sa zviezli na vlne „hypu" okolo tohto seriálu

Je úplne jedno či si fanúšikom, ktorý odratával dni do premiéry, alebo ťa to úplne obišlo a nedostal si sa ani k jednej časti. Je isté, že premiéru finálnej série celosvetovo úspešného seriálu Game of Thrones si určite zachytil. Prvú časť poslednej ôsmej série odpremiérovala televízia HBO v nedeľu a o tom, že zožala obrovský úspech, nepochybuje asi nikto.

„Hype“ týkajúci sa premiéry seriálu sa rozhodli využiť aj mnohé svetové značky a spoločnosti, vďaka čomu sme svedkami skvelých reklám a kampaní, ktoré ešte viac zdvihli záujem o poslednú sériu.

IKEA

Podľa nášho názoru bola jednou z najlepších kampaní s podtónom témy Game of Thrones aktuálna reklamna kampaň od Ikea, v ktorej nábytkársky gigant hľadá odpoveď na otázku, „kto zasadne na trón?“. Reklama nás zaujala natoľko, že sme jej venovali samostatný článok. Ak si ho premeškal, viac sa dozvieš v našom článku.

Už čoskoro začne posledná séria Hry o tróny. Pripravte si na sledovanie premiéry svoj vlastný pohodlný trón. 👑 — Gezeigte Produkte: STRANDMON.

Gepostet von IKEA am Samstag, 13. April 2019

KFC

Ďalším, kto využil jeho popularitu, bol všetkým známy fastfood KFC, ktorý nadviazal na minuloročnú kampaň #hotandspicy v ktorej nahrádzal oheň šľahajúci z raketoplánu pri štarte, pri zrýchlení dragsteru alebo u explózie na štýl Power Rangers svojimi nugetkami. O tejto kampani v minulom roku informoval portál Campaignbriefasia.com. Aktuálne zareagovalo KFC naozaj trefne a vytvoril gif draka šľahajúceho oheň, ehm nugetky :).

adidas

Príležitosť využila aj nemecká značka športového oblečenia a obuvi adidas, ktorá vytvorila limitované prevedenie svojich ikonických Ultra boost tenisiek vo farbách Game of Thrones. Celkovo vzniklo 6 rôznych farebných prevedení, ktoré sú dostupné aj u nás na oficiálnej stránke adidas.sk s cenovkou 179,95 eur.

Mountain Dew

Obyčajná biela plechovka nepôsobí na prvý pohľad zvláštne, no v skutočnosti skrýva tajomstvo. Konkrétne ide o zoznam zabitých postáv v seriáli, ktorých mená sa na plechovke objavia len vtedy, keď je dostatočne vychladená, informuje portál Thedailymeal.com . Nejde síce o prvý príklad takéhoto balenia, no aj napriek tomu ide o skvelý marketingový ťah.

Oreo

Limitovaná edícia Oreo sušienok sa dostala do regálov USA pred premiérou s cieľom navnadiť fanúšikov na dlho očakávané vyvrcholenie seriálu. „V spoločnosti Oreo stále hľadáme nové spôsoby, ako hravo využiť súčasné trendy. Game of Thrones je jedným z najdiskutovanejších seriálov generácie, takže partnerstvo s HBO bolo skvelým spôsobom, ako priniesť niečo nečakané do našej klasickej ponuky, a ako vzdať poctu seriálu“ cituje vyjadrenie brand manažérky spoločnosti Oreo portál Usatoday.com

+MGM Resorts

Jedna z najznámejších hotelových sieti MGM Resorts sa v Las Vegas pred svojim hotelom a kasínom Bellagio pýši nádhernou fontánou. Tá sa pred pár dňami „rozhýbala“ do melódie titulnej skladby seriálu a video zavesila hotelová sieť na svoj účet Twitter.

zdroje: adweek.com; campaignbriefasia.com; thedailymeal.com; eu.usatoday.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech