Swatch predstaví svoje “druhé“ smart watch!

  • Známy švajčiarsky výrobca hodiniek Swatch oznámil, že do troch mesiacov predstaví svoje vlastné SmartWatch, ktoré budú podporovať Android aj Windows Phone. Údajne hodinky tiež nebude potrebné nabíjať.
image_1423329382.jpeg
  • Známy švajčiarsky výrobca hodiniek Swatch oznámil, že do troch mesiacov predstaví svoje vlastné SmartWatch, ktoré budú podporovať Android aj Windows Phone. Údajne hodinky tiež nebude potrebné nabíjať.

 

Ešte pred dvoma rokmi tvrdil Nick Hayek, výkonný riaditeľ spoločnosti Swatch, že smart hodinky podľa neho nie sú žiadnou revolúciou. Neúspech týmto zariadeniam predvídal predovšetkým preto, že ich displej je pre komunikáciu priliš malý a batéria potrebuje príliš často nabíjať. Tento týždeň však rovnaký muž v jednom z rozhovorov vyhlásil, že Swatch do troch mesiacov predstaví vlastné smart hodinky.

Švajčiarsky výrobca sa tak postaví priamo Apple, ktorý svoje Apple Watch mieni uviesť na trh už v apríli.

 

 

Keďže pod pojmom chytré hodinky si môžeme predstaviť celú škálu zariadení líšiacich sa predovšetkým displejom, je ťažké predvídať, ako bude novinka od Swatch vlastne vyzerať. Hayek však prezradil niekoľko technických detailov o chystaných smart hodinkách. Zariadenie bude podľa neho kompatibilné s Androidom a Windows Phone, z čoho vyplýva, že s podporou iOS sa minimálne spočiatku nepočíta. Hodinky tiež umožnia prístup k internetu a budú disponovať technológiou NFC s podporou mobilných bezkontaktných platieb.

Asi najzaujímavejšia informácia je vyhlásenie, že hodinky od Swatch nebude potrebné nabíjať. Bohužiaľ podrobnosti zatiaľ nevieme, avšak je tu možnosť použitia klasickej hodinkovej batérie, ktorú bude nutné po určitej dobe vymeniť. Z toho by však vyplývalo, že výrobca použije len jednoduchý displej (napr. E-ink), ktorý by mal minimálnu spotrebu energie. Sme teda naozaj zvedaví, ako výrobca vyriešil, aby hodinky nebolo nutné nabíjať.

Swatch už v minulosti ponúkol hodinky, ktoré by sa z dnešného hľadiska dali považovať za chytré. Reč je o modeli Paparazzi (na obrázku), ktorý bol predstavený pred viac ako desiatimi rokmi. Vďaka spolupráci s Microsoftom mohli užívatelia na hodinkách prijímať športové výsledky, predpoveď počasia, stručné správy či horoskopy, a to cez rádiový signál. Swatch Paparazzi však neboli príliš úspešné, neostáva teda než dúfať, že druhý pokus o smart hodinky sa švajčiarskemu výrobcovi vydarí lepšie.

 

zdroj: tomsguide.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech