Sygic konečne našiel svojho Travelera

  • Traveler je nová pracovná pozícia, ktorú Sygic vytvoril pred troma mesiacmi. Traveler za rok zažije množstvo dobrodružstva, precestuje celý svet, spozná rôzne kultúry a kúty sveta. Je to vlastne práca snov.
collageSYGICFINAL
  • Traveler je nová pracovná pozícia, ktorú Sygic vytvoril pred troma mesiacmi. Traveler za rok zažije množstvo dobrodružstva, precestuje celý svet, spozná rôzne kultúry a kúty sveta. Je to vlastne práca snov.

Nevšedná pozícia Travelera vznikla vďaka predstaveniu novej cestovateľskej platformy Sygic Travel, ktorá ma za úlohu zmeniť zážitok z cestovania. Používateľ alebo zákazník má nielen možnosť si naplánovať a rezervovať dovolenkovú destináciu, ale pomocou 360° videí a použitím virtuálnej reality, mu Sygic dáva možnosť lepšieho výberu samotnej destinácie. Traveler sa teda stáva doslova očami zákazníkov.

Na pozíciu Sygic Travelera, firma zháňala vhodného človeka posledné 3 mesiace. Prihlásilo sa im skoro 400 uchádzačov zo Slovenska a Českej republiky. Zbaliť si potrebné veci na jeden rok a vyraziť do sveta za dobrodružstvom a spoznávaním sveta lákalo profesionálov z filmového priemyslu, nadšených a skúsených cestovateľov, ale i mladých absolventov. Medzi prihlásenými uchádzačmi najviac dominovali mladí ambiciózni ľudia vo veku od 20 do 35 rokov. Súčasťou výberového procesu bolo okrem vyplnenia prihlášky aj zostavenie itineráru a prvé praktické skúsenosti s nakrúcaním s 360° kamerami.

sygic-traveller

foto: milujemecestovanie.sk

Sygic vybral spomedzi veľkého množstva uchádzačov iba jedného. Ten šťastlivec, ktorý získal prácu snov je mladý dobrodruh Michál Gálik. Je to rodák z Košíc, má 26 rokov a je vyštudovaný zoológ, ktorý sa začal dokumentaristike venovať už počas štúdia na prírodovedeckej fakulte Univerzity Karlovej v hlavnom meste Česka, v Prahe. Jeho veľký koníček je pochopiteľne cestovanie a nakrúcanie dokumentov, cez ktoré sa venuje globálnym ekologickým problémom. Nedávno si Michal spravil menší tréning pred prácou travelera, keď cestoval cez východnú Afriku po dobu 5 mesiacov.

michal-galik

foto: careers.sygic.com

„Veľmi si vážim šancu mojimi očami sprostredkovať atmosféru z rôznych kútov planéty ľuďom na celom svete. Spojenie cestovania a nakrúcania na úplne novú technológiu je pre mňa skutočne splneným želaním, no na druhej strane som si vedomý obrovskej zodpovednosti, ktorú so sebou táto pozícia prináša,“ povedal Michal.

Toto je jedno z prvých videí, ktoré Michal natočil. Video je natočené vo Viedni a na jeho tvorbu mal požičanú kameru iba na pol dňa.

zdroj článku: careers.sygic.comzdroj prezentačného obrázku: milujemecestovanie.sk, sygic.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech