Takto vyzerá bazén budúcnosti. Je zo skla a visí nad fjordom

  • Turecká spoločnosť Hayri Atak vypracovala návrh bazénu, ktorý vyzerá ako z budúcnosti
  • Je súčasťou hotela, ktorý visí nad fjordom
  • Turecká spoločnosť Hayri Atak vypracovala návrh bazénu, ktorý vyzerá ako z budúcnosti
  • Je súčasťou hotela, ktorý visí nad fjordom

Niektoré návrhy architektov ti dávajú pocit, akoby si už žil v budúcnosti. Podobný ti navodí aj design bazéna, ktorý vypracovala turecká spoločnosť Hayri Atak. Podľa portálu Insider má byť postavený ako súčasť hotela, ktorý má visieť nad fjordom. Ak si videl sci-fi film Oblivion, určite ti ho bude pripomínať.

Je čoraz väčší trend, že v krajinách s rozvinutým cestovným ruchom sa na rôznych pamiatkach vyskytuje čoraz viac skla. Priesvitné mosty či schody nad priepasťou návštevníkovi poskytujú tú správnu dávku adrenalínu.

Týmto prvkom sa inšpirovali aj turecký architekt Hayri Atak, ktorý vypracoval návrh luxusného hotela na útese Preikestolen v južnom Nórsku. Ten je súčasťou známeho fjordu, ktorý je obľúbenou atrakciou viacerých turistov. Útes má výšku 640 metrov a stavba celého areálu bude preto nesmierne náročná.

Viac čítaj tu >> Švédi budú mať jeden z najexkluzívnejších hotelov na svete. Takto bude vyzerať

Návrh pozostáva z vyhliadkovej plošiny, na ktorú by mali mať prístup aj turisti. Pre návštevníkov hotela budú sprístupnené vysunuté terasy na každom poschodí. Sklenený bazén sa bude nachádzať na najnižšom poschodí a bude postavený priamo nad útesom vyčnievajúci nad fjordom.

Podľa súčastného návrhu sa bude hotel skladať z deviatich izieb, recepcie, vstupnej haly, reštaurácie a kaviarni. Obmedzená kapacita má návštevníkom privodiť jedinečnosť priestoru a okolia, v ktorom sa nachádzajú.

Viac čítaj tu >> Austrálčania chcú vybudovať podmorský hotel, zisk z neho venujú na záchranu koralov

Architekt Hayri Atak už dlhšie premýšľal nad tým, aké by to bolo bývať na špičke útesa. Pre Insider priznal, že o Preikestolen sa zaujímal už niekoľko rokov a chcel na ňom niečo vybudovať.

Uvedomuje si, že hotel s bazénom nebude pre každého, pretože slabšie povahy a ľudia so strachom z výšok by útes len ťažko predýchali. Vo svojom návrhu však uvádza, že celý komplex bude istiť pevná konštrukcia.

Zdroj: Insider, Hayriatak.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech