Talentovaní Slováci získali 5 miliónov eur. Ich služby využíva aj svetoznáma firma LEGO

  • Slovenský startup SuperScale hlási veľký úspech
  • Aktuálne získal multimiliónovú investíciu
CEO SuperScale, Ivan Trančík
CEO SuperScale Ivan Trančík, SuperScale
  • Slovenský startup SuperScale hlási veľký úspech
  • Aktuálne získal multimiliónovú investíciu

Startup SuperScale založil v roku 2015 vášnivý hráč Ivan Trančík. V roku 2017 sa k nemu ako spoluzakladateľka pridala riaditeľka analytiky Alžbeta Trančík, ktorá priniesla svoje zručnosti v oblasti budovania analytických platforiem a tímov z Ubisoftu a Pixel Federation.

Cieľom SuperScale je podporiť herných vývojárov a vydavateľov na ceste rastu, a to prostredníctvom dátovej analýzy, herného manažmentu a vydavateľských služieb.

Pod Ivanovým vedením SuperScale zvýšil hráčske základne, a tým aj tržby pre také firmy ako Electronic Arts (EA) či LEGO. Ešte pred SuperScale bol Ivan súčasťou úspešného slovenského startupu Exponea, ktorý bol v roku 2021 kúpený spoločnosťou Bloomreach. Zároveň pôsobí ako poradca a mentor pre viacero startupov v hernom a technologickom sektore. 

SuperScale, ktorý sa pohybuje v hernom biznise s cieľom maximalizovať zisk tvorcov mobilných hier, teraz získal investíciu vo výške 5 miliónov eur v investičnom kole série A. Táto suma umožní firme expandovať na nové trhy so svojou unikátnou technológiou zvyšujúcou ziskovosť herných firiem.

SuperScale ponúka komplexné riešenie, ktoré obsahuje SaaS (softvér ako služba) platformu a služby nevyhnutné na vydávanie a manažovanie hier s cieľom identifikovať a maximalizovať ich komerčný potenciál.

„Počas takmer 10 rokov sa SuperScale dostával do povedomia so svojím unikátnym mixom technológií a služieb, ktoré pomohli herným firmám opakovane dosiahnuť rekordné zisky. Veríme, že každá dobrá hra by mohla byť komerčne úspešnejšia, ak by bola lepšie optimalizovaná. Na to však žiaden herný vývojár ani vydavateľ nemá dostatok interných kapacít,“ uviedol na margo investície zakladateľ a CEO SuperScale Ivan Trančík. 

Ivan Trančík_Founder _ CEO_5
zdroj: SuperScale

„Naša technológia umožňuje efektívne identifikovať a dosiahnuť desiatky zlepšení v biznis modeli hry, ktoré sa spolu prejavia na výraznom raste tržieb a ziskovosti. Vďaka nášmu riešeniu založenému na podiele zo spoločne dosiahnutého zisku, sme pre našich klientov partnerom, nie nákladmi.“

Vysvetľuje, že keďže v roku 2023 je pre firmy náročnejšie škálovať svoje hry než kedykoľvek predtým, a zároveň sa náklady značne škrtajú, nastal čas sprístupniť platformu a riešenia širšiemu segmentu trhu.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa SuperScale | We Grow Games (@superscalegames)

Cieľom je ešte viac podporiť tvorcov hier na ceste za úspechom. Táto investícia oceňuje tvrdú prácu, ktorú tím odviedol, a pomôže firme dosiahnuť ambiciózne ciele spojené s prudkým rastom aj jej klientov.

Potenciál preraziť aj globálne

Investičné kolo série A viedol Venture to Future Fund, ktorý sa zameriava na investície do inovatívnych slovenských firiem s potenciálom preraziť v globálnom meradle.

Okrem neho sa na investícii podieľali tiež Across Private Investments a Zero One Hundred. Ide o prvú významnú investíciu pre SuperScale, pred ňou firma prešla menším investičným kolom v roku 2020.

Firma úspešne rastie a dnes má okolo 70 zamestnancov (dvojnásobok oproti roku 2019) na pobočkách v Bratislave, Londýne a od tohto roka už aj v Gdaňsku. Viackrát sa tiež ocitla v rebríčku najrýchlejšie rastúcich tech firiem v stredoeurópskom regióne podľa firmy Deloitte.

Alžběta Trančík_VP of Strategy_2
zdroj: SuperScale

Výraznému rastu firmy pomohli aj zmeny v hernom biznise, potom čo Apple predstavil svoje nové pravidlá ohľadom ochrany súkromia v roku 2021 a následne aj opatrenia spojené s Covidom, kde napriek všeobecnému spomaleniu rastu herného trhu, klienti SuperScale dosiahli rekordné zisky. 

Jedinečná platforma

Získaná investícia umožní spoločnosti SuperScale ponúknuť svoje riešenia na zvyšovanie tržieb ešte väčšiemu počtu vývojárov a vydavateľov po celom svete. K ich službám patrí aj inovatívne riešenie „Publishing-as-a-Service“, pri ktorom SuperScale na seba plne či čiastočne preberá zodpovednosť za marketing, monetizáciu či LiveOps (aktualizácie) hier použitím SuperScale platformy.

Namiesto tradičného obchodného modelu založeného na paušálnych poplatkoch, je tak SuperScale platený iba z dodatočného zisku, ktorý hry vďaka nemu vygenerujú, pričom herný vývojár si ponecháva plné vlastníctvo samotnej hry. Odteraz, vďaka extra kapitálu, bude môcť SuperScale podporovať ešte viac hier v rámci riešenia „Publishing-as-a-Service“.

tím
zdroj: SuperScale

„SuperScale sa vyznačuje dômyselnou zmesou škálovateľnej technológie a kvalitného tímu, čím spolu tvoria niečo unikátne a pozoruhodné. Ich biznis model je inovatívny, no zároveň zdravý, čo je ideálne v dnešnej ekonomickej realite, či už globálne alebo v rámci herného biznisu. Investícia do Ivana a jeho tímu v SuperScale nás teší a považujeme za privilégium, že Across mohol byť súčasťou tejto unikátnej príležitosti, ktorá sa v našom regióne nevidí často,“ uviedol Peter Jakubička, CEO v Across Private Investments.

Spokojnosť s investičným kolom vyjadril aj partner fondu Zero One Hundred, Michal Csonga: „SuperScale našiel so svojou dátovou a analytickou platformou priestor na hernom trhu, kde prináša rast zisku pre svetové herné štúdiá a vydavateľov. Ide o výborný príklad toho, ako môže firma zo strednej Európy uspieť na lukratívnom globálnom trhu, vďaka správnej kombinácii miestneho technického talentu a výbornej znalosti trhu jej zakladateľa. Sme nadšení, že môžeme byť súčasťou tohto príbehu.“

„Prístup SuperScale je pre nás výhrou. My si zachováme duševné vlastníctvo všetkých našich značiek, zatiaľ čo oni postupne vylepšujú a pomáhajú našim titulom rásť, odmenou za podiel zo zisku. Výsledkom sú rekordné tržby z 10 rokov starých hier, čo je skvelé,“ pochvaľuje si spoluprácu Ian Marsh, spoluvlastník amerického štúdia na tvorbu mobilných hier s názvom NimbleBit, ktoré spolupracuje so SuperScale na populárnych hrách ako Tiny Tower či Pocket Frogs. 

Zdroj: SuperScale

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá