Tatéri napísali otvorený list Matovičovi. Štát ich svojim prístupom doslova likviduje 

  • Slovenskí tatéri sa sťažujú na nespravodlivé zaobchádzanie zo strany štátu
  • Žiadajú povolenie otvorenia tetovacích štúdií od 11. mája
muks
TASR-Martin Baumann/Pexels-Andrea Piacquadio
  • Slovenskí tatéri sa sťažujú na nespravodlivé zaobchádzanie zo strany štátu
  • Žiadajú povolenie otvorenia tetovacích štúdií od 11. mája

Petíciu za otvorenie tetovacích štúdií už podpísalo takmer 3 000 ľudí. Tatéri a tatérky tvrdia, že sa k nim štát správa diskriminačne. Premiérovi Igorovi Matovičovi poslali otvorený list. „Píšeme Vám tento list ako ľudia, ktorí majú radi svoju prácu. Ako ľudia, ktorým naša práca chýba a chýbame aj my našim zákazníkom. Sme tatéri a tatérky a po druhej vlne uvoľňovania opatrení, je nám ako jediným stále neumožnené našu prácu vykonávať, z dôvodov nám neznámym,” píšu tatéri.

Najviac ich zarazil fakt, že svoju prácu môžu v momentálnej situácii vykonávať kozmetičky. Tie sú pritom počas celej procedúry v bezprostrednej blízkosti tváre zákazníkov. Ich zákazníci navyše z logických dôvodov nemôžu mať nasadené rúško, nakoľko ide o procedúry vykonávané na tvári.

zdroj: pexels.com

 „Naopak naši zákazníci môžu mať nasadené rúško počas celej procedúry, ktorú vykonávame,“ objasňujú. Kozmetičky môžu vykonávať aj permanentný make up, pričom aj v tomto prípade sa jedná o tetovanie.

Tatérom a tatérkam tak nie je jasné, prečo majú oni zakázanú činnosť, aj napriek tomu, že sa vedia chrániť lepšie ako kozmetičky. „Niekto môže argumentovať tým, že naša práca je infekčnejšia pretože narúša celistvosť kože. Je pravda, že pracujeme s krvou, ale podľa oficiálnych informácií sa koronavírus šíri kvapôčkovou infekciou, pri kýchaní kašľaní a rozprávaní,“ hovoria.

zdroj: unsplash.com/Allef Vinicius

 Je dokonca preukázané, že krv nie je v tomto prípade infekčná. Tatéri a tatérky žiadajú o úpravu nariadenia UVZSR o otvorení prevádzok starostlivosti o ľudské telo zo dňa 6. mája. Žiadajú, aby boli v tomto nariadení zahrnuté všetky tetovacie štúdiá a to za sprísnených hygienických podmienok.

 „Tiež sme iba ľudia a snažíme sa túto krízu prežiť ako všetci ostatní. Mnohí z nás majú veľké finančné problémy, keďže štát stále nevyriešil otázku nájmov. Z finančnej pomoci sa tieto výdavky pokryť nedajú. Možno sa na nás pri otváraní prevádzok iba zabudlo. Preto prosíme, neprehliadnite nás. Chceme sa vrátiť do práce,“ dodávajú.

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech