Táto reklama to svojou orignalitou dotiahla až na nomináciu na Oscara. Dostane sa ti pod kožu

  • Animovaný film so skromným cieľom to dotiahol na nomináciu na Oscarov
  • Dojímavý príbeh v sebe ukrýva viac, ako len príbeh neskrotných vlasov
kickstarter.com/HairLove
  • Animovaný film so skromným cieľom to dotiahol na nomináciu na Oscarov
  • Dojímavý príbeh v sebe ukrýva viac, ako len príbeh neskrotných vlasov

Počas vianočného obdobia sa vynorilo viacero vianočných reklám plných hrejivých a milých odkazov, no aj medzi nimi vyčnieval krátky animovaný film od Matthewa A. Cherryho, ktorý sa svojím odkazom vryje pod kožu snáď každému. Aktuálne jedinečnosť animovaného filmu ocenila aj Akadémia filmových umení a vied, keď ho zaradila medzi nominácie na 92. ročník Oscara, informuje Rafinery29.

Čítaj viac >>Tohtoročné Oscary poznajú nominácie. Jednoznačným favoritom je Joker

Film nesie veľavravný názov Hair Love, ktorý rozpráva príbeh o roztomilom dievčatku menom Zuri, ktorá pri výnimočnej príležitosti túži po účese z časopisu. Pod konrolu chce totiž dostať svoje mohutné „afro“. Vždy, keď sa pokúsi vytvoriť si svoj vysnívaný účes, skončí to vtipným nepodarkom, ktorý s hrôzou v tvári spozoruje jej otec. Ten neváha a rozhodne sa dcére pomôcť, no nemá s tým žiadne skúsenosti.

Podľa Rafinery29 dostal tento nápad Matthew Cherry ešte v roku 2017. Vtedy sa mu pravdepodobne pri spustení crowdfundingovej kampane s cieľom získať približne 67 000 eur na Kickstarteri ani nesnívalo, že sa nakoniec dočká nominácie na Oscara a že sa mu podarí vyzbierať sumu na hranici 260 000 eur.

V roku 2017 v rozhovore pre Rafinery 29 uviedol svoju skromnú túžbu, aby jeho video videli ľudia z Disney, Pixaru alebo Sony a použili ho vo svojom filme.

View this post on Instagram

💜

A post shared by Hair Love (@hairlovemovie) on

Matthew Cherry pre portál AdAge ocenil postoj spoločnosti Dove, ktorá tvorbu videa sčasti sponzorovala. Jej cieľom bolo podporovať film od samého začiatku, no podľa slov Cherryho bolo skvelé, že Dove dávalo od celej tvorby ruky preč a nijako ju neovplyvňovalo, len finančne podporilo.

Zaujímavosťou je, že príbeh Hair Love bol najprv knihou a až následne sa dočkal animovaného spracovania. Cherry v závere rozhovoru pre AdAge dodal: „Naozaj milujem príbehy, ktoré nás humanizujú a tie veci, na ktoré môže mať verejnosť vlastný názor, ale keď sa odhalia veci za oponou, uvidíme ich špecifickosť a univerzálnosť.“

Zdroje: AdAge, Rafiner29

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech