Táto značka prišla s tajomným bilbordom, ktorý sa okoloidúcim odhalil až po mesiaci

  • Tvrdnie, že kreativite sa medze nekladú je v tomto prípade úplne na mieste
  • Celokovovému billboardu s jednoduchým nápisom ľudia najprv nerozumeli
  • Uplynul mesiac, zhrdzavel a odhalil, čo schovával
unsplash.com/@jonathanborba - @tryshphoto
  • Tvrdnie, že kreativite sa medze nekladú je v tomto prípade úplne na mieste
  • Celokovovému billboardu s jednoduchým nápisom ľudia najprv nerozumeli
  • Uplynul mesiac, zhrdzavel a odhalil, čo schovával

Popredný rakúsky výrobca vysokokvalitných nožov a príslušenstva do kuchyne TyrolitLife prezentuje kvalitu svojich výrobkov naozaj jedinečne a umne. Informuje o tom Adsoftheworld.com.

Dokázal to vďaka záhadnému bilbordu, ktorý sa objavil vo Viedni. Zo začiatku vyzeral ako čistá kovová plocha s nápisom resp. logom TYROLIT, bez akéhokoľvek iného sloganu či popisu, Jeho jedinečnosť a skvelý nápad, ako odprezentovať kvalitu ikonického produktu spoločnosti, bola priamo spojená s plynutím času a poveternostnými podmienkami. Tajomstvo, ktoré schovával, sa začalo okoloidúcim ľuďom postupne odhaľovať vďaka tomu, že bilbord podliehal korózii. Čim dlhšie bol vystavený vplyvom počasia, tým viac odhaľoval to, o čo v tejto reklamnej kampani reálne išlo.

Uplynulo približne 30 dní, až sa v plnej kráse ukázalo, čo tajomný bilbord schovával, píše Trendhunter.com. Dominantným prvkom bola silueta nehrdzavejúceho noža, ktorý obsahoval logo spoločnosti a v pravom dolnom rohu bol veľavravný nápis MAKELLOS, FÜR IMMER (BEZCHYBNÝ. NAVŽDY).

Kreatívna reklama vznikla v dielni rakúskej reklamnej agentúry Heimat Wien Austria. Odprezentovať svoj produkt outdoorovou reklamou bez akéhokoľvek sloganu či popisu vôbec nie je jednoduché, no v tomto prípade sa to podarilo na výbornú.

Treba však podotknúť, že sa nejedná o úplne prvý prípad takejto outdoorovej reklamy, pretože ešte v roku 2002 bol rovnaký spôsobom propagácie produktu použitý dánskou reklamnou agentúrou, konkrétne sa jednalo o celohliníkový model Audi A2, ktorého silueta sa taktiež objavila po uplynutí niekoľkých týždňov, kedy billboard zhrdzavel a odhalil, čo skutočne schovával, o čom v minulosti informoval portál Adeevee.com.

zdroje: adsoftheworld.com; adeevee.com; trendhunter.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech