TEDx Univerzita Komenského ti už čoskoro prinesie deň plný inšpirácie a kvalitných prednášok, ktoré stoja za to

  • Presne 30 rokov po „nežnej revolúcii“ bude Aula UK dejiskom zmien
  • 16. novembra 1989, v predvečer veľkých protestov v Prahe, sa študenti rozhodli postaviť proti režimu
  • Udalosti týchto dvoch dní boli začiatkom „nežnej revolúcie“ v Československu
kol
wikimedia.org-UK
  • Presne 30 rokov po „nežnej revolúcii“ bude Aula UK dejiskom zmien
  • 16. novembra 1989, v predvečer veľkých protestov v Prahe, sa študenti rozhodli postaviť proti režimu
  • Udalosti týchto dvoch dní boli začiatkom „nežnej revolúcie“ v Československu

Po tridsiatich rokoch, 17. novembra 2019, predstavia rečníci TEDx Univerzita Komenského revolučné zmeny v tých najrôznejších oblastiach. Celodenný program krátkych, úderných a často aj zábavných prezentácií sa organizátori rozhodli rozdeliť do štyroch okruhov: planéta, spoločnosť, umenie, technológie.

V najbližších dňoch predstaví tím TEDxUniverzitaKomenského ešte posledných troch rečníkov. Prvým bude špičkový expert na občianske právo, druhým výrazná postava udalostí v novembri 1989 a tretím medzinárodne oceňovaný barman, ktorý je rozhodnutý dostať slovenskú barovú scénu na svetovú úroveň.

Gepostet von TEDx Univerzita Komenského am Montag, 26. November 2018

Z doteraz zverejnených mien sa v prvej časti zameranej na planétu predstaví Nikoleta Kováčová (Surová dcérka), ktorá vysvetlí, prečo už nepresviedča ľudí, aby sa stali úplnými vegánmi. Lukáš Krnáč bude hovoriť o zodpovednosti módneho priemyslu a Jakub Hrbáň o klimatickom aktivizme a hnutí Fridays for Future.

V druhej časti venovanej spoločnosti bude Katarína Nagy Pázmány hovoriť o príprave protestov Za Slušné Slovensko, Braňo Tichý (Človek v ohrození) o zmysluplnej zahraničnej pomoci, Karol Lovaš o dialógu, Zuzana Kovačič Hanzelová o význame verejnoprávnej televízie a Viktória Nguyenová o aktivizme mileniálov.

V tretej časti venovanej umeniu predstaví Filip Ostrowski reportážnu literatúru vydavateľstva Absynt, Stanislav Ondruš (ŠťukArt) bude hovoriť o slobode vyjadrovania, Milan Brejcha (Crystalis) o speve acapella, Boris Meluš s Braňom Čavojom o vzniku Novej Cvernovky.

Gepostet von S-Case am Donnerstag, 19. September 2019

Vo štvrtom bloku o technológiách priblíži študent medicíny Martin Pekarčík svoj startup zameraný na zlepšenie technologického vybavenia zdravotnej starostlivosti v krajinách tretieho sveta, Martin Královič (PS:Events) bude hovoriť o bezpečnosti na veľkých podujatiach, Richard Červenka (Fou Zoo) o zážitkovej gastronómii.

Konferencie TEDx ukazujú, ako popularizovať vážne témy a prednášať zábavne a pútavo. Okrem prednášok sa návštevníci môžu tešiť na bohaté prestávkové aktivity, celodenný catering, darčeky, zaujímavé ceny od sponzorov a partnerov či na záver afterparty.

Foto Boris Németh

Gepostet von TEDx Univerzita Komenského am Freitag, 13. September 2019

„Naše univerzity by sa mali viac otvárať svetu aj svojim komunitám. Akcie TEDx sú na toto skvelým formátom. V ten deň k nám prídu ľudia od stredoškolákov cez študentov po členov vedenia univerzity. Najmladšia rečníčka bude mať 16 rokov, najstarší 70. Stretnú sa tu ľudia, ktorí organizovali demonštrácie v roku 1989, s ľuďmi, ktorí pripravovali protesty v roku 2018 a 2019. A to všetko priamo v legendárnej aule, kde pred tridsiatimi rokmi protestovali štrajkujúci študenti,“ povedal Radomír Masaryk, zakladateľ TEDxUniverzitaKomenského a zároveň prorektor Univerzity Komenského pre vonkajšie vzťahy. „Každý rok vo svojom voľnom čase navštívim niekoľko rôznych podujatí TEDx. Je to skvelý formát na popularizáciu vedy. A navyše vždy odchádzam plný inšpirácie a nádeje, že tu je veľa ľudí, ktorí majú chuť robiť zmeny k lepšiemu,“ dodal.

TED je organizácia zameraná na propagovanie myšlienok hodných šírenia. Hlavná konferencia prebieha v kanadskom Vancouveri. TED udeľuje licencie lokálnym organizátorom, ktorí po splnení podmienok môžu organizovať akcie pod značkou TEDx. Podujatia majú neziskový charakter a rečníci ani organizátori nedostávajú žiaden honorár. Ďalšie informácie o podujatí sú k dispozícii na stránke TEDxUniverzitaKomenskeho.sk. Akcia je financovaná výhradne z príspevkov účastníkov a sponzorov.

Lístok na podujatie si môžeš zakúpiť online TU.

zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK