Teniska Nike sa rozletela v priamom prenose, akcie firmy klesli o vyše miliardu

  • Basketbalovú hviezdu zradila značková teniska, utrpel zranenie kolena
  • Nike teraz čelí škandálu pre nekvalitný výrobok
  • Basketbalovú hviezdu zradila značková teniska, utrpel zranenie kolena
  • Nike teraz čelí škandálu pre nekvalitný výrobok

Akcie spoločnosti Nike značne klesli po včerajšom basketbalovom zápase medzi klubmi Duke a UNC. Hneď na začiatku, len po pár sekundách, sa hviezdnemu hráčovi Zionovi Williamsonovi rozpadla topánka na márne kusy. Upozornil na to server Adweek.com

Išlo o model Nike PG 2,5. Teniska neuniesla nápor váhy, ktorý vznikol, keď sa hráč pri zákroku s loptou zaprel do zeme. Noha mu z tenisky úplne vyliezla cez bočnú stranu, pričom si poranil koleno a nemohol pokračovať v zápase. 

Od dnešného rána akcie značky klesli o jedno percento, čo predstavuje približne 1,12 miliardy amerických dolárov. 

„Sme veľmi znepokojení a želáme si, aby sa Zion rýchlo zotavil. Kvalita a výkonnosť našich výrobkov je mimoriadne dôležitá,“ uviedla vo vyhlásení spoločnosť Nike. Značka dodala, že pracuje na „identifikácii problému“, pričom ide o ojedinelé zlyhanie produktu.

Ľudia si na internete neodpustili vtipkovanie na túto tému. Barack Obama zažartoval, že okamih, keď na zápase praska teniska, sa zapíše do histórie. 

Nehodu vo svoj prospech využila značka Puma, ktorá na Twitteri napísala, že jej teniska by Zionovi nepraskla. Svoj príspevok neskôr radšej zmazala, píše server Adweek.com

Zdroj: Adweek.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK