Tesla Elona Muska robí z obyčajných ľudí milionárov. 32-ročný muž je toho dôkazom

  • Bloomberg pripravil pútavý, krátky film o Američanovi, ktorý investoval do akcií spoločnosti Tesla spolu 90 000 dolárov
  • Dnes majú jeho akcie hodnotu viac ako jeden miliónov dolárov a hovorí, že toto všetko je len len začiatok
Reddit, Unsplash/C.Kang
  • Bloomberg pripravil pútavý, krátky film o Američanovi, ktorý investoval do akcií spoločnosti Tesla spolu 90 000 dolárov
  • Dnes majú jeho akcie hodnotu viac ako jeden miliónov dolárov a hovorí, že toto všetko je len len začiatok

Šéf Tesly Elon Musk je schopný urobiť zo svojich fanúšikov po celom svete multimilionárov. Mnoho ľudí už dokázalo prostredníctvom cenných papierov spoločnosti, navýšiť ich príjem o značné sumy. Tridsaťdvaročný Američan Brandon Smith prelomil hranicu milióna dolárov len za tri roky, informuje o tom Bloomberg.

Možno je to prekvapivé, no Brandon Smith nikdy nevlastnil automobil značky Tesla. V malom mestečku Milwaukee, v ktorom žije, sa tento luxusný elektromobil naozaj často nevidí – ak vôbec.

Elon Musk predbehol Zuckerberga a stal sa tretím najbohatším človekom na svete

32-ročný mladík sa ale pomocou spoločnosti dokázal stať milionárom. Na konci roku 2017 sa Smith rozhodol investovať 10 000 dolárov zo svojich úspor, práve do cenných papieroch spoločnosti Tesla. Brandon pre agentúru Bloomberg uviedol, že to bola jeho prvá investícia do akcií. Odvtedy si tento video producent vždy časť svojho platu odkladá a investuje do akcií automobilky. Doposiaľ takýmto spôsobom investoval celkovo 90 000 amerických dolárov.

Zaujímavé je, že Brandon síce neustále investuje, no akcie si drží a nepredáva, uviedol to v rozhovore pre agentúru Bloomerg . Teraz je Smith právom označovaný za jedného z takzvaných „Teslanaires“ – milionárov, ktorí zbohatli investovaním do automobilky Elona Muska.

Investovanie sa zdá byť  v dnešnej dobe čoraz jednoduchšie. Človek nemusí mať ani dlhoročné skúsenosti v oblasti akciových trhov. Na internete je možné nájsť obrovské množstvo rôznych podcastov a YoTube videí, od skutočných odborníkov, ktorí ti prezradia ako na to.

Podobne to bolo aj v prípade Brandona Smitha, ktorý tvrdí, že podrobenejším prieskumom automobilky a jej akcií, venoval dve až tri hodiny denne. Počas obedných prestávok si zase prechádzal rôzne fóra, napríklad na známej platforme Reddit.

Elon Musk uviedol, že v minulosti dokonca uvažoval o predaji firmy technologickému koncernu Apple. Šéf spoločnosti Apple však podľa neho o schôdzku nemal záujem. Musk to uviedol ako reakciu na nedávne informácie, že Apple pracuje na vývoji vlastného elektrického auta, pričom výrobu chce spustiť v roku 2024.

Elon Musk boduje. Stal sa štvrtým najbohatším človekom na svete a chce predbehnúť Zuckerberga

Tesla mohla skončiť v rukách Apple

Musk na Twitteri napísal, že v období, keď Tesla mala problémy, sa obrátil na šéfa Apple Tima Cooka, aby „prediskutovali možnosť prevzatia Tesly spoločnosťou Apple, a to za desatinu jej dnešnej hodnoty“. Ako dodal, „Cook sa odmietol na schôdzke zúčastniť“.

Šéf Tesly uviedol, že Cooka požiadal o stretnutie „počas najtemnejších dní programu Model 3“. Ešte v roku 2018 mala Tesla ťažkosti s dosiahnutím svojich produkčných cieľov pri vozidle Model 3 a nedokázala vykázať zisk.

Revolúcia v televízoroch: Ambilight TV od Philips so svetelnou technológiou
Reklama
Zistiť viac
Reklama
Zistiť viac
Pokojné Vianoce či divoká párty. Philips Ambilight TV mení každú obývačku na kino s revolučnou svetelnou technológiou.

Odvtedy sa však situácia prudko zmenila. Po rokoch strát zaznamenáva Tesla stabilne kvartálny zisk a dodávky jej áut rastú. Jej akcie len tento rok zaznamenali rast o závratných 665  % a stala sa najhodnotnejšou automobilkou na svete.

Trhová hodnota Tesly predstavovala koncom decembra v závere utorkového (22. 12.) obchodovania 616 miliárd dolárov (503,31 miliardy eur). To znamená, že Musk ponúkal Teslu firme Apple za necelých 62 miliárd dolárov. Spoločnosť Apple na informácie nereagovala.

Zdroje: Bloomberg, Twitter/Elon Musk

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech