Tes­la model S zho­rel do tla počas dobí­ja­nia v Nór­sku

Erich Veselényi / 3. januára 2016 / Tech a inovácie

Tes­la model S je feno­mén, kto­rý mie­ri rake­to­vým tem­pom hore. No rake­to­vým tem­pom vraj doká­že ten­to elek­tro­mo­bil aj zho­rieť. Pod­ľa infor­má­cií z Nór­ska sa jeden taký­to auto­mo­bil vznie­til a násled­ne začal horieť počas dobí­ja­nia v Super­char­ger sta­ni­ci.

Celé nabíjanie prebiehalo úplne klasicky. Majiteľ nastavil vozidlo do módu dobíjania a následne ho opustil. Počas dobíjania však začal automobil z doposiaľ nejasných príčin horieť. To, že majiteľ vozidlo pred samotným dobíjaním opustil, mu pravdepodobne zachránilo život. Žiadna iná osoba sa pri vozidle nenachádzala, takže našťastie nebol nikto pri tomto incidente zranený.

Horšie však dopadla samotná Tesla. Tú už hasiči zachrániť nedokázali a na hasenie lítiovej batérie boli nútení použiť špeciálnu penu.

f90146ad-b09f-4d30-9186-804e98b5a90a

 

Tesla model S má v posledných rokoch viacero avizovaných vzbĺknutí, či už ako následok autonehody, alebo práve počas dobíjania, takže bude zaujímavé sledovať, ako si spoločnosť Tesla s týmto “pekelným” problémom poradí.

K celému incidentu sa spoločnosť Tesla vyjadrila nasledovne:

"Nikto nebol zranený. Incident je v štádiu vyšetrovania a hneď, ako to bude možné, budeme informovať o našom zistení a stanovisku."

IMG_1168banner

Zdroj: thinkapple.sk

Pridať komentár (0)