„Testovať sa nedáme,“ skandovali desiatky protestujúcich. Hraničný priechod je už otvorený, naďalej sa tvoria kolóny

  • Na viacerých hraničných priechodoch dnes protestuje skupina ľudí. Protestujú proti vládnym nariadeniam, ktoré sa vzťahujú na prechod cez hranice
  • Protestujúcich podporili aj viaceré politické strany. Napríklad Hlas - Sociálna demokracia či ĽSNS
TASR/Jaroslav Novák
  • Na viacerých hraničných priechodoch dnes protestuje skupina ľudí. Protestujú proti vládnym nariadeniam, ktoré sa vzťahujú na prechod cez hranice
  • Protestujúcich podporili aj viaceré politické strany. Napríklad Hlas - Sociálna demokracia či ĽSNS

Desiatky ľudí zablokovali v stredu podvečer hraničný priechod Čunovo – Rajka smerom zo Slovenska na Maďarsko. Vyjadriť tým chcú nespokojnosť s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu nového koronavírusu. Pre blokáciu priechodu sa na diaľnici D2 smerom do Rajky vytvorila rozsiahla kolóna.

Protestujúci vytvorili živú reťaz a skandovali heslá ako „hanba“ či „testovať sa nedáme“. Vyjadriť tým chceli nespokojnosť s podmienkami vstupu na Slovensko, a to najmä pre takzvaných pendlerov. „Výrazne znevýhodňujú ľudí z prihraničných regiónov, a to napriek tomu, že bývajú na území, v ktorom nie je horšia epidemiologická situácia ako na Slovensku,“ tvrdia.

Zaočkovaní Slováci majú prvý zo sľubovaných jazdných pruhov na hraniciach. Ak si zaočkovaný, tu ťa čakajú výhody

Podporu nespokojným pendlerom vyjadrili aj viaceré opozičné strany. Niektorí opoziční politici sa na proteste aj priamo zúčastnili. Okrem protestujúcich je na mieste aj polícia, spoločne s jej antikonfliktným tímom.

Hraničný priechod Čunovo – Rajka smerom do Maďarska je po proteste a blokácii opäť otvorený a priechodný. Na sociálnej sieti o tom informovali bratislavskí krajskí policajti. Na diaľnici D2 v Bratislave sú však naďalej kolóny, ktoré sa vytvorili pre blokáciu hraničného priechodu.

Desiatky ľudí zablokovali v stredu podvečer hraničný priechod Čunovo – Rajka smerom zo Slovenska na Maďarsko. Vyjadriť tým chceli nespokojnosť s novými podmienkami vstupu do SR, ktoré platia pre pandémiu nového koronavírusu. Nespokojní ľudia protestovali v stredu večer aj na iných hraničných priechodoch, napríklad v Komárne, Milhosti, Šahách, Brodskom, Suchej Hore, Svrčinovci či na hraničnom priechode Bratislava (Petržalka) – Berg.

Na väčšine hraničných priechodov je podľa polície situácia pokojná a bez väčších kolón aj na tých miestach, kde sa zdržiavajú protestujúce osoby. „Treba však počítať so zdržaním, prípadne s presmerovaním dopravy,“ povedala pre TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Polícia situáciu na hraniciach naďalej monitoruje.

Zdroj: TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK