Zaočkovaní Slováci majú prvý zo sľubovaných jazdných pruhov na hraniciach. Ak si zaočkovaný, tu ťa čakajú výhody

  • Na hraniciach prebiehajú intenzívne kontroly
  • Rátajú s nimi minimálne do konca tohto roka
hraničný priechod rajka čunovo
TASR/Polícia SR, Facebook/Slováci v Rajke a okolí
  • Na hraniciach prebiehajú intenzívne kontroly
  • Rátajú s nimi minimálne do konca tohto roka

Zaočkovaní Slováci začínajú skutočne pociťovať sľubované výhody vakcíny. Minulý týždeň sme ťa informovali o tom, že na hraniciach pribudnú jazdné pruhy pre zaočkovaných. Je to tu, na diaľničnom priechode Rajka-Čunovo pribudol špeciálny jazdný pruh.

Intenzívne kontroly na hraničných priechodoch

Od piateho júla na hraniciach policajti vykonávajú náhodné, ale intenzívne kontroly, čo prechod cez hranice značne predlžuje. V snahe prejazd urýchliť vytvorili väčší počet jazdných pruhov a zároveň policajti všetkých cestujúcich žiadajú, aby si dopredu pripravili potrebné dokumenty. Upozorňujú, že najdlhšie budeš pri kontrolách čakať v ranných a večerných hodinách.

Policajti už minulý týždeň avizovali, že na veľkých hraničných priechodoch bude aj špeciálny jazdný pruh. Iba pre tých, čo za sebou majú vakcináciu.

Nezaočkovaní nesúhlasia, protesty nemali žiaden efekt

Od deviateho júla platia na vstup na Slovensko prísnejšie pravidlá, čo mnohých nespokojných vyhnalo do ulíc, kde protestovali. Nesúhlasili s tým, aby mali zaočkovaní pri prechode cez hranice výhody. Tí, čo už vakcínu majú sa nemusia ísť dať testovať, ani absolvovať karanténu, čo nezaočkovaní musia. Karanténa sa netýka ani tých, ktorí sa očkovať zo zdravotných dôvodov ísť dať nemôžu.

Hranice sú otvorené, ale blokujú ich protesty. Spôsobili dlhé kolóny

 „Zároveň po novom podľa stanovenej vyhlášky sa za zaočkovanú osobu považuje aj človek, ktorý je očkovaný prvou dávkou očkovacej látky, pričom táto definícia s platnosťou do 9. augusta platí okamžite po zaočkovaní,“ uviedla u tlačovej správe Zuzana Eliášová, hovorkyňa Ministerstva zdravotníctva.

S kontrolami počítajú aspoň do nového roka

Príslušníci Policajného zboru od rána robia zdravotno-bezpečnostné kontroly, ktoré budú v najbližšej dobe pokračovať. Na hraniciach preverujú splnenie povinnosti zaregistrovania sa na webe e-hranica a zároveň sa musíš preukázať niečím, čo im potvrdí, že na teba nespadajú karanténne povinnosti.

Dal by si sa zaočkovať, ak by si dostal 25 eur?

Vláda na hraničné kontroly stredu schválila vyčlenenie 500 ozbrojených príslušníkov Finančnej správy Slovenskej republiky a 200 príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže. Kontrolovať sa bude denne a predpokladajú, že minimálne do konca tohto roka.

Podľa potreby a aktuálneho vývoja situácie budú nasadzovaní do hliadok spoločne s príslušníkmi polície na bývalých hraničných priechodoch na vnútornej schengenskej hranici s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou, ako aj na zabezpečovanie verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti novému koronavírusu na celom území Slovenskej republiky,“ vysvetlil rezort vnútra.

Zdroje: Startitup, Startitup, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech