#thankYouKobe: Toto sú najlepšie reklamy, v ktorých zahviezdila legenda

  • Kobe Bryant má za sebou niekoľko spoluprác s rôznymi značkami
  • My ti prinášame niekoľko, nielen športových, ale aj iných komerčných kampaní, ktorých bol súčasťou
kobe bryant
TASR/AP
  • Kobe Bryant má za sebou niekoľko spoluprác s rôznymi značkami
  • My ti prinášame niekoľko, nielen športových, ale aj iných komerčných kampaní, ktorých bol súčasťou

Keď sa v nedeľu večer dozvedel svet o nehode, ktorá spôsobila smrť talentovaného basketbalistu, začalo sa bilancovať. Nielen športové úspechy, ale za povšimnutie stoja aj tie marketingové, ktorých bol súčasťou. Preto ti prinášame reklamný memoriál o tom, kde všade Kode Bryant účinkoval a aké spolupráce nadviazal.

Nike

Reklama, ktorá sa vysielala v čase, keď končil svoju basketbalovú kariéru. Vtedy plakal svet prvý raz. Teraz má opäť iný rozmer, podobný, no ešte smutnejší.

Vznikla v spolupráci so značkou Nike a bola vyjadrením lásky, ale aj nenávisti jeho fanúšikov. Presne tieto emócie sú totiž pre vzťah k legendám typické. Aj Kobe bol taký – milovaný alebo nenávidený. V reklame, ktorá trvá necelú minútu a pol sa lúči, dáva šancu prejaviť sa každému, no nakoniec za burácajúceho potlesku odchádza do šatne posledný raz.

Turkish Airlines

Lionel Messi tu spolu s Bryantom bojuje o priazeň malého chlapca. Obaja sedia v lietadle, predvádzajú športové kúsky, čo mladého fanúšika prirodzene nadchne. Okrem iného aj iné zručnosti. Sú milí, priateľskí a snažia sa svojím umením docieliť najvyššiu možnú pozornosť.

Nakoniec však aj tak víťazí letuška s tanierom vanilkovej zmrzliny v ruke. A v podstate, či si veľký alebo malý, nezáleží na tom. Zmrzlina poteší každého.

adidas

Pre adidas robil niekoľkokrát. Presnejšie osem rokov, od roku 1996 do 2004. Adidas spravil tenisky, ktoré niesli jeho iniciály. Predtým, než sa tenisky pre značku Nike stali absolútnou legendou, spolupracoval so značkou adidas, a to vie možno málokto.

adidas kvôli basketbalovej hviezde zmenil názov kultových tenisiek z edície KB na jednoduché a výstižnejšie Kobe.

Apple TV

Volá sa Father Time a okrem Kobeho Bryanta tam účinkuje aj Michael B. Jordan. Vďaka Siri vysvetľuje hráč NBA mladému talentu tipy a triky, ktoré na začiatku kariéry používal práve Kobe. Na druhej strane však umelá inteligencia bojuje proti nim.

McDonald’s

V roku 2001 predstavil nový burger fastfoodovej značky McDonald’s. Hladní sú všetci. Tí, ktorí chodia na zápasy, ale aj samotný Kobe. Ten si v šatni vo veľkom užíva svoj BigTasty. A na záver robí čo? Skóruje!

Zdroj: bbc.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech