Tieto vychytávky z teba spravia superhrdinu

  • Super sila. Super sluch. Super umenie. Super vyjadrenie. Naša budúcnosť je vo vylepšení samotných ľudských schopností.
image_1434640328.jpeg
  • Super sila. Super sluch. Super umenie. Super vyjadrenie. Naša budúcnosť je vo vylepšení samotných ľudských schopností.

 

Spoločnosť Argodesign na čele s Markom Rolstonom vybrala v rámci Wearables Week viacero zaujímavých konceptov vecí, ktoré môžu poskytovať až super schopnosti. Čo všetko je vlastne už možné? Už máme možnosť lietať priestorom (prostredníctvom máp či videokonferencií), cestovať v čase (vďaka fotkám či sociálnym sieťam) a zvyšovať našu inteligenciu (vďaka všadeprítomnému prístupu na internet). Pre Marka Rolstona sú však technológie z kategórie „wearables“ tým, čo ešte
vylepší tieto naše schopnosti. 

 

     

1. Kineseowear

Zrejme každý z nás už počul o kinezio tejpe. Kineseowear je jednoducho kinezio tejp. Je to prichytený umelý sval, ktorý dokáže všetko, od poklepania na vašom ľavom pleci za cieľom pripomenúť vykonanie úkonu, ktorý nadiktovalo vaše GPS, až po podporovanie vašich svalov napríklad počas náročného plávania. „Mali sme jednu verziu, ktorá ako opasok sťahovala brucho pred obedom tak, aby sa človek dokázal udržať na uzde a nezjedol viac ako mal,“ vysvetľuje Rolston.   

 

  

2. Ouijiband

Predstavte si, že vezmete ceruzku a hneď na prvý krát ňou dokážete len tak nakresliť dokonalý kruh. Asi také niečo sľubuje Ouijiband, elektronické vyrovnávacie závažie pripevnené na zápästie, ktoré využíva gyroskop a gimbal na snímanie vašich pohybov, a keď je to treba vyrovná ich trochu. Potenciálne by sa niečo takéto hodilo napríklad chirurgom pre presnejšie rezy či tenisovým hráčom pre rýchlejší backhand.

 

    
 
3. Snapchat Irl

Snapchat Irl je náhrdelník, ktorý sníma IR svetlo emitované kamerami počas ich autofocus sekvencie. Reaguje na neho tak, že uvoľňuje oslepujúce proti svetlo, s cieľom ochrániť vašu anonymitu. Snapchat Irl má tiež diskrétne slúchadlo, ktoré vám umožňuje viesť súkromný rozhovor s niekým iným v miestnosti. Rolston ale priznáva, že tento nápad ešte nie je celkom premyslený.

4. Lalala

Každý z nás už niekedy bol v takej situácií, napríklad niekde v bare, keď sme jednoducho nedokázali počuť ani slovo z toho čo nám hovorila osoba stojaca hoc aj priamo pri nás. Lalala sú jednoducho slúchadlá, ktoré anulujú šum naokolo o vás. No a s pohybovo sledovacími schopnosťami vo vnútri (prostredníctvom integrovanej technológie ako infračervené sledovanie), môžete jednoducho ukázať na niekoho, koho by ste v miestnosti chceli počuť lepšie a všetky ostatné zvuky budú stíšené. Nejde ale len o zariadenie, ktoré bude pomáhať väčšiemu pohodliu. Predstavte si, že by ste takéto zariadenie nosili neustále, malo by v sebe všetky vaše kontakty a bolo by schopné spojiť vás s hocikým, hocikedy prostredníctvom pohlcujúceho 3D zvuku. Zaujímavá predstava, no nie?

 

 

zdroj: fastcodesign.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech