TikTok horúčka nepoľavuje, platforma pozná svojich tohtoročných kráľov. Slováci sa nenechali zahanbiť

  • TikTok zverejnil zoznam najpopulárnejších profilov
  • Rebríček je skutočne rôznorodý
  • Aplikácia je veľmi populárna aj na Slovensku
tiktok zrebný
Ilustračná fotografia, Unsplash/Eyestetix Studio, Instagram/Matej Zrebný
  • TikTok zverejnil zoznam najpopulárnejších profilov
  • Rebríček je skutočne rôznorodý
  • Aplikácia je veľmi populárna aj na Slovensku

Už od jej vzniku populárna platforma definuje podobu zábavy, marketingu, sociálnych trendov či dokonca vzdelávania. Reč je TikToku, ktorý formátom krátkych, rýchlych a úderných videí mení v podstate celý svet. Aplikácia už pozná aj svojich tohtoročných „kráľov a kráľovné“.

Skutoční králi

Ak sa máme rozprávať o skutočných „top tvorcoch“, definovaných len počtom sledovateľov, v rebríčku podľa portálu Dexerto neustále vedie šialene populárny Khaby Lame, ktorý svet uchvátil najmä svojimi vtipnými videami. V nich pritom nevyslovil ani jediné slovo. Khaby má v čase písania článku na účte takmer 153 miliónov fanúšikov.

Na ďalších priečkach pohodlne sedia ďalšie známe mená ako Charlie D’Amelio, tvorkyňa so 150 miliónmi sledovateľov, ktorá svet uchvátila svojimi tanečnými choreografiami, či Bella Poarch, 90-miliónová komička a muzikantka.

Rok 2022 bol však definovaný i mnohými inými menami, ktoré síce nedosiahli prvé priečky, no svojou tvorbou uchvátili milióny používateľov aplikácie. TikTok si ich preto uctil vo vlastnom dedikovanom zozname, ktorý zhrnul najprominentnejšie tváre platformy.

Objavy roka

Medzinárodnej časti rebríčka kraľuje portorikánsky spevák Bad Bunny. K jeho úspechu určite prispela aj jeho beztak úspešná hudobná kariéra a milióny oddaných poslucháčov. Fanúšikov však na platforme potešil napríklad mnohými videami, ktoré približovali zákulisné momenty hudobníkovej tvorby.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa @badbunnypr

Sláva však nemusí prísť len z bohatých pomerov a hudobného nadania. Dôkazom toho je mladý a talentovaný Brazílčan Iran Ferreira, vystupujúci pod prezývkou luvadepedreiro. Srdcia desiatok miliónov používateľov aplikácie si získal svojimi krátkymi klipmi, ktoré zachytávajú jeho nadanie pre futbal.

V rámci TikToku nezaostáva ani gastronomický obsah. Jednou z jeho najznámejších predstaviteľov je japonský kuchár Bayashi. V rámci platformy ho sleduje takmer 40 miliónov ľudí, ktorí obľubujú jeho videá zobrazujúce proces prípravy mnohých tradičných, ale aj medzinárodne populárnych jedál.

Svoje zastúpenie má na TikToku aj LGBTI komunita, ktorej tvárou sa v roku 2022 stala Dylan Mulvaney, transrodová herečka a tvorkyňa obsahu. Jej tvorba je skutočne rôznorodá, no vo všeobecnosti sa stala najmä inšpiráciou pre zvyšok komunity, primárne pre iné transrodové osoby. Zachytáva totiž proces jej transformácie a záležitostí spojených s ňou.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Dylan Mulvaney (@dylanmulvaney)

TikToku nie je cudzí ani vedecký obsah. Perfektným príkladom tohto tvrdenia je účet s názvom astrosamantha, ktorý je prevádzkovaný Samanthou Cristoforettiovou – talianskou astronautkou. Tá v súčasnosti obýva medzinárodnú vesmírnu stanicu a zaznamenáva mnohé aspekty života a výskumu v tomto nezvyčajnom prostredí.

Výnimkou nie je ani Slovensko

Extrémne populárna aplikácia však nie je výsadou zahraničia. Svoje zastúpenie má i na Slovensku. Rebríček najsledovanejších profilov zostavil informatik Martin Spano. Zoznam bol aktualizovaný podľa najnovších údajov zo samotnej aplikácie.

Slovenskému rebríčku kraľuje komik Matej Zrebný, ktorý je známy nielen svojím účtom na TikToku, ale aj kanálom na platforme YouTube, kde tvorí videá spoločne s Lukášom Frlajsom.

V rámci aplikácie prispieva najmä videami s parodickým hudobným obsahom či skečmi. V čase písania článku Zrebnému chýba len niekoľko stoviek sledovateľov, aby sa mohol popýšiť číslom 800 000.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa MATT Zrebný (@matejzrebny)

Jednu z top priečok zoznamu obsadil aj profil Roman Baví, z dielne redakcie Startitup. Roman sledovateľom prináša videá, v ktorých informuje o najaktuálnejších novinkách či zaujímavostiach z celého sveta. Na TikToku v súčasnosti profil sleduje niečo vyše 788 000 ľudí.

Slováci obľubujú najmä zábavný obsah, čomu nasvedčujú čísla zvyšných top profilov. Ďalšie vrchné priečky obsadil napríklad komik Lukáš Obermajer, vystupujúci pod prezývkou postteenager, influencerka Lady Zika či Rasťo Paulíny, ktorý sa venuje najmä umeniu, móde a fashion značkám.

Zdroje: Dexerto, TikTok, Martinspa.no

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá