TikTokom sa šíri nebezpečný trend: Ľudia jedia mrazený med. Toto s tebou môže urobiť jeho konzumácia

  • Sociálnou sieťou TikTok sa šíri nový nebezpečný trend, ktorým je konzumácia mrazeného medu
  • Tento trend bol zobrazený už 600 miliónov ráz . Ľudia na videách jedia mrazený med z plastových fliaš
  • Odborníci ale varujú, že kým med v malom množstve je zdraviu prospešný, v množstve na videách je nebezpečný
  • Toto môže hroziť ľudom, ktorí budú túto „pochúťku“ konzumovať
med tik tok
Unsplash/Arwin Neil Baichoo, Avery Cyrus
  • Sociálnou sieťou TikTok sa šíri nový nebezpečný trend, ktorým je konzumácia mrazeného medu
  • Tento trend bol zobrazený už 600 miliónov ráz . Ľudia na videách jedia mrazený med z plastových fliaš
  • Odborníci ale varujú, že kým med v malom množstve je zdraviu prospešný, v množstve na videách je nebezpečný
  • Toto môže hroziť ľudom, ktorí budú túto „pochúťku“ konzumovať

Sociálna sieť TikTok často rozdeľuje spoločnosť, kým jedni v nej vidia bezpečnostnú hrozbu, druhí si ju nevedia vynachváliť a vidia v nej miesto pre zábavu. Aj TikTok často podlieha trendom, tým ale teraz nie sú zábavne tance či spievanie.

Na Instagrame sa pýšil bohatstvom, v skutočnosti bol súčasťou sprisahania. Známy influencer zrejme skončí za mrežami

Súčasný trend je oveľa nebezpečnejší a je ním pojedanie mrazeného medu, uvádza spravodajský web televízie NBC News.

Trend bol zobrazený 600 miliónov ráz

Podľa televízie sa tento trend rýchlo šíri a už stihol vytvoriť tisíce videí. Hashtag „#FrozenHoney (mrazený med) bol zobrazený takmer 600 miliónov ráz a hashtag, #FrozenHoneyChallenge (Výzva mrazeného medu) bol zobrazený viac ako 80 miliónov ráz. Podľa informácií redakcie Startitup sa tento obsah šíri aj na Slovenskom TikToku.

Užívatelia TikToku naplnia plastovú fľašu na vodu medom približne do štvrtiny. Potom dajú med zamraziť. Z toho sa následne vytvorí hmota podobná želatíne. Užívatelia sociálnej siete ju následne konzumujú a pritom sa natáčajú. Na ďalšej sociálnej sieti Youtube je možné nájsť aj videá na prípravu tejto zábavky.

Niektorí ľudia majú vlastné recepty a k medu pridávajú kukuričný sirup, aby bol med menej hustý. Ďalší vyrábajú „pochúťku“ z kukuričného sirupu a cukroviniek, ktoré majú podobnú textúru ako chladený med.

Je to šialené, tvrdí dietologička 

Odborníci sa ale zhodujú, že takýto trend je nebezpečný. Med, ktorý sa konzumuje v malom množstve ako doplnok k jedlu alebo nápojom je neškodný, dokonca aj zdraviu prospešný. To sa ale nedá povedať o konzumácii veľkého množstva medu, aký je možno vidieť vo videách na TikToku. Užívatelia tejto sociálnej siete zjedenia aj pätinu fľašky.

zdroj: Unsplash/Art Rachen

„Med je skvelý, ale treba si ho dať v malých množstvách na osladenie…… Použiť ho na získanie veľkého počtu sledovateľov a veľa pozornosti, venovať sa mu v nadmernom množstve, je šialené,“ uviedla Kristin Kirkpatrick, registrovaná dietologička na klinike v Clevelande pre NBC News.

Odborníci tvrdia, že takéto jedenie mrazeného medu môže spôsobiť hnačku, kŕče v žalúdku, nadúvanie a ďalšie nechcené účinky.

Strašná hnačka a bolesť žalúdka 

Ešte väčšie riziko majú ľudia, ktorí trpia diétnou intoleranciou fruktózy, ktorá je tiež prezývaná malabsorpcia fruktózy. To znamená, že bunky v črevách neabsorbujú fruktózu tak, ako by mali, čo spôsobuje gastrointestinálne ťažkosti.

Týmto ochorením trpí až 1 z 3 ľudí. Podľa Kirkpatrick ľudia trpiaci na intoleranciou fruktózy budú zažívať „strašnú hnačka a bolesť žalúdka.“

Používaš aplikáciu TikTok?

Nepriaznivé účinky môže mať táto zábavka aj na zuby, kde môže vytiahnuť zubné výplne alebo spôsobiť dutiny v zuboch.

Ľudia, ktorí podľahli tomuto trendu iba raz sa nemusia obávať dlhodobých účinkov, iba krátkodobých uvedených vyššie. Tí, ktorí mrazený med konzumujú opakovane, sú vystavení vyššiemu sklonu k obezite či problémom pri príjme potravy.

Zdroj: NBC News

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech