To najlepšie z londýnskej scény: Skimlinks – efektívny affiliate pre každého

  • “Affiliate” nie je na Slovensku veľmi rozšírený pojem. Zatiaľ čo u nás sa pomaly prizeráme prvým priekopníkom, v zahraničí ide o zabehnutý systém, ktorým možno efektívne speňažiť (“monetizovať”, ak chcete) obsah na internete.
image_1398358948.png
  • “Affiliate” nie je na Slovensku veľmi rozšírený pojem. Zatiaľ čo u nás sa pomaly prizeráme prvým priekopníkom, v zahraničí ide o zabehnutý systém, ktorým možno efektívne speňažiť (“monetizovať”, ak chcete) obsah na internete.

 

To, že sa mu v zahraničí venujú dlho, však neznamená, že ide o jednoduchý a prehľadný spôsob, a že sa ho môže chopiť ktokoľvek bez bližších znalostí v tejto oblasti.

A práve komplikovanosť affiliate marketingu rieši Skimlinks – nástroj, ktorý celý proces zjednodušuje ako pre vydavateľov obsahu, tak aj pre predajcov, ktorí za privedené kliky platia.

V skratke, Skimlinks pomáha blogom, fóram a webstránkam s kvalitným obsahom generovať zisk pomocou affiliate marketingu bez potreby akýchkoľvek technických alebo adminovských znalostí. Majitelia webstránok (publisheri) sa tak môžu pokojne venovať vytváraniu kvalitného obsahu, do ktorého sú reklamné linky zapojené nerušivým spôsobom. Momentálne je Skimlinks integrovaný viac ako tridsiatimi medzinárodnými affiliate sieťami a vo svojom systéme má viac ako 18-tisíc obchodníkov.

 

Na počiatku bola žena

Startup doteraz vyhral niekoľko cien za svoj prínos a inovatívnu technológiu. Zakladateľka firmy, Alicia Navarro, vo vyhrávaní cien nezaostáva. Ba naopak, svoju prvú “tech” medailu dostala už na univerzite.

Príbeh Alicie Navarro začína v jej rodnej Austrálii, kde sa pokúsila založiť prvé dve firmy. Tou druhou bol predchodca Skimlinks s názvom Skimbits – nákupná webstránka na spôsob Pinterestu. Bola postavená na inovatívnej technológii, ktorá významne zjednodušovala affiliate a zarábanie prostredníctvom linkov na produkty. Webka však mala iba jedného platiaceho zákazníka, čo sa za úspech veľmi považovať nedalo.

 

 Alicia cítila, že Austrália nie je to pravé miesto pre startup, a preto odišla z práce, predala auto aj nábytok, zbalila si veci a vydala sa naprieč Európou až do Londýna. V roku 2007 sa tu stretla so starým priateľom z univerzity a podnikateľom Joeom Stepniewskim. Práve vďaka nemu je dnes Skimlinks tým, čím je – Alicii poradil urobiť z nákupnej webstránky radšej službu ponúkajúcu jednoduchý a pochopiteľný affiliate marketing. Dnes má Skimlinks office okrem Londýna aj v San Franciscu, a že je tento koncept úspešný, dokazujú aj úspechy na poli získavania fundingu – doteraz sa im podarilo vyzbierať viac ako 9 miliónov dolárov.

 

Zdroje foto: skimlinks.com; thenextwomen.com

 

Sim Kusalova

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech