Top 10 inšpiratívnych kníh roku 2016 podľa najlepších autorov na LinkedIn

  • Kde inde načerpáš najviac nových informácií, inšpiratívnych myšlienok a dozvieš sa o príbehoch a osudoch tisícok ľudí, než v knihách. Rok 2016 bol na knižné novinky extrémne bohatý a ak nevieš, do čoho sa skôr začítať, tento zoznam ti pomôže.
9-classic-books-that-will-change-your-life-and-career
  • Kde inde načerpáš najviac nových informácií, inšpiratívnych myšlienok a dozvieš sa o príbehoch a osudoch tisícok ľudí, než v knihách. Rok 2016 bol na knižné novinky extrémne bohatý a ak nevieš, do čoho sa skôr začítať, tento zoznam ti pomôže.

Ak sleduješ len ponuku slovenských kníhkupectiev, možno si o nasledujúcich knihách doteraz nepočul. Mnohé z nich sa k nám totiž zatiaľ nedostali a treba pátrať v zahraničných e-shopoch, najlepšie na Amazone. Pravidelne vznikajú rôzne knižné rebríčky, tento je vytvorený podľa obľúbených kníh roku 2016, ktoré čítali najlepší autori prispievajúci na portáli Linkedin, ktorých vyhlásili v článku LinkedIn Top Voices 2016. Väčšina z týchto diel je založená na biografiách a reálnych socio-ekonomických problémoch.

Sapiens: A Brief History of Humankind, Yuval Noah Harari

Táto kniha patrí medzi najväčšie čitateľské zážitky autora Nira Eyala, ktorá píše o manažmente a korporátnej kultúre. Sapiens označila ako knihu, ktorú človek „prežúva ešte dlhé mesiace po prečítaní“. Kniha vysvetľuje mnohé kultúrne fenomény a jej ústrednou témou je, že ľudia sú fundamentálne odlišní od ostatných primátov, vďaka schopnosti zdieľať mýty.

aaeaaqaaaaaaaal2aaaajdhkmgzjodzilwi2mjgtngm3zi1indy2lwi5yze5mwrknjdjzq

Foto: linkedin.com

When Breath Becomes Air, Paul Kalanithi

Tento bestseller je viac než len príbeh o doktorovi, ktorý dostal rakovinu. Je tiež o radosti či naplnení z práce a môže pomôcť dnešnej mládeži v nasledovaní ich vášne namiesto slepej honby za kariérou. Možno im tiež kniha pomôže nájsť zmysel v akejkoľvek práci, ktorú robia. Odporúča ju Joah Spearman, CEO spoločnosti Localeur, ktorý píše články o venture kapitále a startupoch.

aaeaaqaaaaaaaaloaaaajdnmzdbjmwq2lta5owqtngu5ns1imzfhltayyzzknwi0ode3yq

Foto: linkedin.com

Makers and Takers: The Rise of Finance and the Fall of American Business, Rana Faroohar

Ďalšia kniha z kategórie „non fiction“, ktorá rozpráva o peniazoch a o tom, ako americký finančný sektor požiera stále viac z bohatstva krajiny, pričom zostáva menej pre ostatné biznis sektory a jednotlivcov. Dozvieš sa napríklad, prečo banky poskytujú stále menej a menej pôžičiek malým podnikom. Dielo odporúča podnikateľ Dustin McKissen, ktorý na LinkedIN prispieva o manažmente a korporátnej kultúre.

aaeaaqaaaaaaaahyaaaajdkxodc4mwy4ltk1n2utngq5nc1intu1ltgymzjizgu2zjjkzq

Foto: linkedin.com

But What If We’re Wrong?“, Chuck Klosterman

Autor knihy sa zaoberá naozaj veľkou otázkou. Ktoré základné predpoklady, ktoré o svete máme, či už o kultúre, biznise alebo politike, sú úplne nesprávne? Je napríklad Amerika skutočne demokratickou krajinou? Možno pri jej čítaní zistíš, že vlastne o našom svete nič nevieme. Kniha ťa však určite donúti zamyslieť sa nad mnohými vecami, ktoré boli doteraz samozrejmé, rovnako ako Iana Bremmera – prezidenta firmy Eurasia Group a jedného z tohtoročných top influencerov LinkedIn.

aaeaaqaaaaaaaaehaaaajdvhmgmzm2u2lti4otmtngnjos04ytizlty1ywrjodk1yjcznq

Foto: linkedin.com

Gone ‚Til November, Lil Wayne

Vedel si o tom, že Lil Wayne napísal knihu? Je todenník, ktorý zachytáva jeho osem mesiacov strávených v newyorskej väznici na ostrove Rikers Island v roku 2010. Podľa Michelle Chaffee, ktorá knihu odporúča, v nej Lil Wayne ukázal veľa štedrosti, pozitivity a múdrosti aj v takejto kritickej situácii. Michelle je zakladateľkou advokátskej kancelárie Ally Advocates a pre LinkedIn píše o zdravotnej starostlivosti.

aaeaaqaaaaaaaaeoaaaajdq1nwq3nze2lwy3yzutndnhni04zjvmlwuwmzawotc1otq1nq

Foto: linkedin.com

All the Single Ladies, Rebecca Traister

Ďalšia z radu „non fiction“, ktorú by možno mnohí zaradili aj do kategórie feministickej literatúry. Autorka v knihe reaguje na vzrastajúci počet slobodných žien v USA a zamýšľa sa nad tým, ako tento sociálny fenomén ovplyvňuje život dnešných žien. Aký význam má dnes manželstvo? V provokatívnej knihe nájdeš mnohé zamyslenia sa aj odpovede. Odporúča ju Bo Ren, produktová manažérka portálu Tumblr, ktorá pre LinkedIn píše o tech téme.

aaeaaqaaaaaaaag2aaaajdflnwrkyjrlltzhzdytngi3yy05nge5ltrly2jlodaxnjjhyq

Foto: linkedin.com

How to Make a Spaceship by Julian Guthrie

Kniha z pera novinárky, ktorá rozpráva fascinujúci príbeh o tom, ako funguje vesmírny priemysel a ako vzniká privátny vesmírny výskum. Odhaľuje množstvo tajomstiev a je jednou z kníh, aké píšu úspešní podnikatelia, vynálezci, technici, ktorí nám približujú, ako sa nemožné stáva realitou. Ak ťa zaujíma vesmír, rakety a astronautika, s touto knihou nešliapneš vedľa. Odporúča Vivek Wadhwa z Carnegie Mellon University v Silicon Valley.

aaeaaqaaaaaaaairaaaajdm0zdy0mda5lwjintatndvlmy1hzwq0ltvkowu5mmnimzfkzg

Foto: linkedin.com

Hillbilly Elegy, J. D. Vance

Zčasti biografia, zčasti historická a sociálna analýza, ktorá rozpráva aj o tom, akým problémom čelia mnohé mestá v USA, prečo pracujúca trieda volí Trumpa a prečo je vzdelávací systém taký, aký je. Autor knihy je absolventom práva na univerzitách v Marine a Yale a jeho kritický a odborný pohľad donúti k zamysleniu sa aj nad našou krajinou. Dielo odporúča Jeff Selingo, ktorý je autorom knihy There is life after College.

aaeaaqaaaaaaaagxaaaajdjmy2u5odlilwyxzjgtngy1zi04mtbkltllztfkzdmwmdvinq

Foto: linkedin.com

The Seventh Sense, by Joshua Cooper Ramo

V dnešnom globalizovanom svete nás ovplyvňuje množstvo vecí – internet, sociálne siete, médiá, peniaze rôzne kultúry… Autor sa v diele zamýšľa nad tým, do akej miery tieto rôzne siete ovplyvňujú naše životy a prečo tie najdôležitejšie inštitúcie zostávajú v tomto smere nedocenené. Ktoré cesty by sme mali nasledovať, aby sme prežili a možno aj boli úspešní? Odpoveď možno nájdeš v tomto bestsellere. Odporúča Ushi Schreiber, ktorý píše o manažmente a korporátnej kultúre.

aaeaaqaaaaaaaajdaaaajgnmowyxzjfmltbizjutnguwmy05zte5lwi2mda1otlmndi4mg

Foto: linkedin.com

Disrupted by Dan Lyons

Úžasná biografia o tom, ako sa 50-ročný bývalý novinár rozhodol skočiť do sveta startupov a mladých, trocha naivných podnikavcov. Autor prekvapuje originálnym uhlom pohľadu, ktorým vníma startupovú kultúru. Dan Lyons praskol startupovú bublinu a nahliadol do sveta diabolských investorov, wanna be podnikateľov či sociopatov. Kniha zaujala marketéra Dennisa Williamsa.

aaeaaqaaaaaaaaguaaaajdhhmzflnmu1ltc2owmtndhjny1hzji1ltjmnmi0ywqwzgvjmg

Foto: linkedin.com

Zdroj článku: linkedin.com, Startitup

Zdroj titulnej fotografie: businessinsider.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech