TOP aplikácie, vďaka ktorým stihneš viac za rovnaký čas

  • Treba toho spraviť tak veľa, no času je málo. Vonku je už veľké množstvo aplikácií, ktoré sa ti snažia pomôcť v tom, aby si toho za deň viac stihol. Niektoré sú však zbytočne komplikované a skôr máš pocit, že ťa rušia ako pomáhajú.
20160108224006-guy-beard-hairy-hipster-focus-concentrate
  • Treba toho spraviť tak veľa, no času je málo. Vonku je už veľké množstvo aplikácií, ktoré sa ti snažia pomôcť v tom, aby si toho za deň viac stihol. Niektoré sú však zbytočne komplikované a skôr máš pocit, že ťa rušia ako pomáhajú.

Tu je zoznam siedmich aplikácií, ktoré sú založené na minimalizme a dovoľujú ti sústrediť sa na to, na čo treba. Daj jednej (alebo aj všetkým) šancu. Tvoj mozog ti poďakuje neskôr.

Sústreď sa na svoju najdôležitejšiu úlohu

1-4uHU6DSni58uYu_dVmmVug

One Big Thing aplikácia je úplne jednoduchá. Každý deň napíš jednu veľkú vec, ktorú chceš dosiahnuť a sústreď sa na ňu. Môžeš tiež pridávať sekundárne úlohy, ak sa stane, že dennú prioritu zvládneš skôr. Táto aplikácia je ako digitálna verzia farebných lepiacich poznámok, ktoré každý tak rád používa. Ak máš záujem o ďalšie témy a pretvoriť si tak appku trochu viac podľa seba, môžeš ju upgradnuť.

Otvor novú kartu a zhromažďuj v nej svoje myšlienky.

1-e9ckvXk-8GV1VEL_gr24jA

Stalo sa ti už niekedy, že si len tak browsoval stránky a zrazu si si spomenul, že si mal poslať klientovi mail s ďalšími krokmi? Alebo kúpiť bratrancovi darček k narodeninám? Zmeniť si let? Keď sa nám v hlave vynorí znenazdajky takáto myšlienka, je často lákavé tieto veci urobiť okamžite. Ale to je presne to, čo nechceš, aby ťa vyrušovalo, keď máš prácu.
S aplikáciou Papier ti stačí otvoriť novú kartu a veci si zapísať. Neskôr sa k nim môžeš vrátiť, pretože ich Chrome automaticky uloží. Zatvor kartu, otvor novú a objavia sa tvoje poznámky. Nemusíš hľadať, kam si ich dal – sú priamo na novej karte.

Sústreď sa na jednu aplikáciu alebo kartu, všetky ostatné na pozadí ti HazeOver zatieni.

1-ftaZUeZ9nTiFX4x05rrvfw

Buďme úprimní. Všetci máme problém s milión otvorenými kartami či bežiacimi aplikáciami na pozadí. A to vie byť poriadne rušivé. Iba zapni HazeOver a všetky ostatné okná stmavnú. Samozrejme, okrem toho, ktoré práve používaš. Skvelý spôsob, ako zostať sústredený v mori správ, mailov a statusov.

Aplikácia, ktorá zmaže všetko, čo si doteraz napísal, ak sa pri písaní zastavíš.

1-D-AiauHRhhNiTSR4hdaOyQ

Flowstate je rozhodne skvelý nástroj pre spisovateľov. Niekedy môže byť dosť výzva dokončiť knihu, blogový príspevok či email. Táto aplikácia ťa k tomu núti. Inak prídeš o všetko, čo si už napísal. Že kruté? Nuž, to je aj tvoja neproduktívnosť.

Proces je jednoduchý: vyber si vytúžený font, pomenuj dokument a vyber si čas, za ktorý by si chcel stihnúť niečo napísať (od 1 do 180 minút). Akonáhle začneš, priprav sa na to, že ak od úlohy odídeš skôr ako v stanovenom čase alebo prestaneš písať na viac ako 5 sekúnd, celú obsah sa zmaže. Jediná možnosť, ako si zabezpečiť svoj progres je tak, že budeš pokračovať, kým ti nevyprší stanovený čas.
Samozrejme, že tento nástroj ti veľmi nepomôže, ak potrebuješ vyhľadávať informácie alebo myslieť viac štruktúrovane, ale pre rýchle úlohy a kreatívne písanie môže byť dosť užitočný.

Trekuj všetky svoje neželané návštevy rušivých stránok.

1-zWMdLqP2uXSPdCZ_8H5iAw

Jednoduchá aplikácia, ktorá trekuje, koľkokrát si otvoril email, sociálnu sieť alebo iné stránky, ktoré ťa rozptyľujú. Každý deň ti príde report, kde sa dozvieš, koľkokrát bola tvoja práca prerušená návštevou nejakej zo stránok a tiež to, koľko času medzi jednotlivými návštevami ubehlo. Môžeš tiež vidieť, ktoré stránky ťa rozptyľujú najviac a podľa toho obmedziť svoju návštevu. Skvelá pomôcka, ako si lepšie strážiť čas a do budúcna ho lepšie využívať.

Pomôcka, ktorá ti zablokuje návštevu stránky, takže budeš môcť nerušene pracovať.

1-wf91qJkR-euJahCJMtKPcg

Názov je možno trochu agresívny (hoci sa stavím, že práve kvôli názvu ju aj vyskúšaš). Spíš si zoznam stránok, ktoré ťa pravidelne rušia pri výkone práce a na istý čas ich skrátka zablokuj. Ak sa napriek tomu o prístup na ne pokúsiš (v čase, keď máš pracovať), budeš presmerovaný na jednoduchú webovú stránku, ktorá ti hovorí veci ako… Nuž, asi si vieš domyslieť už podľa názvu tohto produktu.

Získaj prehľad v priebehu niekoľkých sekúnd.

1-v3_XlQnOZj49v84nKKOjww

Summize bol pôvodne vytvorený, aby pomohol študentom dostať čo najviac informácií zo skrípt, ale môže ho použiť ktokoľvek, či už na prehľad kníh alebo článkov, čoho len chceš. Všetko, čo musíš urobiť, je odfotiť si stránku v knihe alebo článok v novinách a potom si vyberieš, či chceš sumarizáciu stránky, konceptuálnu analýzu, analýzu kľúčových slov alebo posudkovú analýzu. Algoritmus zatiaľ nie je dokonalý, tento program je ale rozhodne veľmi fascinujúci a odporúčam vyskúšať každému, kto potrebuje čítať veľké množstvo materiálu (ako študenti) alebo čítať viac kníh a článkov v kratšom čase (ako my všetci). Verím, že v blízkej budúcnosti sa tento program ešte vymaká a uľahčí veľa životov.

Ak chceš poznať ešte viac programov, vďaka ktorým toho za deň stihneš viac, pozri si pár ďalších, ktoré nájdeš tu.

zdroj: medium.com, zdroj titulnej fotografie: entrepreneur.com, zdroj fotografií: medium.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK