Top miesta kam môžeš zájsť na špičkový brunch, ktorý ti zlepší deň

  • Brunch je kombináciou raňajok a obeda
  • Západný fenomén sa postupne udomácnil aj u nás
  • Prinášame ti miesta, kde si ho užiješ v prvotriednej kvalite
Ondrej Bobek/Kávičkári.sk
  • Brunch je kombináciou raňajok a obeda
  • Západný fenomén sa postupne udomácnil aj u nás
  • Prinášame ti miesta, kde si ho užiješ v prvotriednej kvalite

Thalmeiner Trnava

Medzi klasiku u Thalmeinera patria jednoznačne raňajky a brunch, sú veľmi obľúbené a môže sa stať, že si na svoju rannú šálku kávy s chlebíčkami budeš musieť skrátka počkať. Ale oplatí sa. Thalmeiner je zárukou kvality a je to aj vďaka poctivému prístupu ku kaviarenskému remeslu. Dostaneš tu kávu z jednej najlepších slovenských pražiarní Green Plantation a vychutnať si tu samozrejme môžeš aj filtrované kávové nápoje.

Milí hostia, počasie na najbližšie dni vyzerá viac než pozitívne. Osladiť vám týždeň môže aj naše brunch menu, ktoré…

Gepostet von Kaviareň Thalmeiner am Sonntag, 17. Mai 2020

Menu sa tu mení podľa sezóny, štyrikrát za rok, ako sa menia ročné obdobia. Okrem chuťoviek a snackov menu ponúka aj domáce koláče a skutočne skvelé limonády. S príchodom leta môžeme očakávať aj novú ponuku dezertov a ľadovej kávy. Thalmeiner  ponúka brunch každý deň až do 14:00. Samozrejme s náležitou dávkou noblesy.

Malebné mestečko Modra skrýva v centre unikátnu kaviareň, ktorá láka množstvo zvedavcov

Concept Coffee Roasters Piešťany

Ako prví do Piešťan priniesli specialty coffee, ktorú sami pražia vo svojej pražiarni, vďaka čomu si rýchlo získali srdcia všetkých pravých kávopičov. Praženiu sa v Concept Coffee Roasters venuje Peťo, ktorý v tejto práci našiel veľké naplnenie. 

Ak sa budete nachádzať v našej blízkosti, určite sa zastavte zahnať hlad našou kávou a kváskovými sendvičmi alebo banánovým chlebíkom s čerstvým ovocím. Vidíme sa!

Gepostet von Concept Coffee Roasters am Freitag, 22. Februar 2019

Tie najkvalitnejšie zrnká single origin kávy vyberá podľa sezónnosti, len od zodpovedných traderov a pri pražení zohľadňuje najnovšie technologické postupy a trendy. Okrem kávy však v kaviarni nájdeš aj sedviče, domáce koláčiky z kvalitných surovín, ako cheesecakey, tartaletky či raw torty, ktoré v Concept Bakery pečie Zuzka.

Bottova – Banská Bystrica

V tehličkovom dome na Bottovej ulici, v srdci malebnej Banskej Bystrice, vznikol netradičný koncept spájajúci kávu, jedlo a dizajn. Brunch či obed tu vždy pozostáva z polievky a dvoch jedál. Všetko samozrejme fresh, ukuchtené priamo pred tebou, v presklenenej kuchyni. V ponuke nájdeš avokádo, či lososa na kváskovom chlebíku z neďalekej pekárne, ale aj obľúbenú praženicu, či rôzne variácie sladkých lievancov.

Vieme ako Vám chýbali naše benediktínske vajíčka, lievance a one and only avokádový chlebík🥑, a preto Vám s radosťou…

Gepostet von Bottova • Coffee • Brunch • Lunch am Freitag, 29. Mai 2020

Majitelia veria, že chute nám ostávajú zakódované od malička. Práve preto v menu objavíš i „nesmrteľnú“ krupicovú kašu. Menu prešlo „tvrdým“ testovaním zákazníkov, priateľov i samotných majiteľov, jeho súčasťou je aj kávička a pomarančový fresh, ktorý sa denne čerstvo pripravuje priamo na Bottovej. 

Gepostet von Bottova • Coffee • Brunch • Lunch am Donnerstag, 4. Juni 2020

Café Republika v Žiline

Kaviareň Café Republika prvýkrát privítala hostí v roku 2017. Pre majiteľov to však nebol prvý gastronomicko-kaviarenský počin. Jeden z nich, Lukáš Sládkovič, v Trenčíne rozbehol obľúbenú Café Sládkovič

Okrem kávy dnes u nás nájdete aj čučoriedkovú Pavlovu tortu.. v dobe predkoronovej sa nám tu nezvykla dlho ohriať :) #caferepublika #pavlovovreflex

Gepostet von Café Republika am Samstag, 2. Mai 2020

Deň tu môžeš odštartovať vianočkou s džemom a kakaom z Kolumbie, ovsenými vločkami s ovocím a orechmi alebo chrumkavou bagetou s nátierkami a zeleninou. „Snažíme sa stále obohacovať sortiment a spolupracovať s lokálnymi dodávateľmi – napríklad nátierky k raňajkám nakupujeme u obľúbeného žilinského mäsiara Parížka, plánujeme spoluprácu tiež s miestnou pekárňou,“ hovorí Lukáš.

S kým by ste si dali takéto raňajky v Republike? 🙃

Gepostet von Café Republika am Dienstag, 2. Juli 2019

Z ponukového lístka milovníkom sladkého určite odporúčame kávu s rovnomenným názvom Café Republika – café latte obohatené o horúcu čokoládu a slovenský med, či výborné poctivé koláče. V letných mesiacoch vás zase osviežia limonády zo sirupov Herbert či Ugo šťavy.

Žufaňa Bistro

Žufaňa Bistro sa vyznačuje zdravou stravou a je vhodná aj pre ľudí s potravinovými alergiami a intoleranciami. V Žufani nebudete analyzovať menu, ako nový zákon. Deti sú v tomto podniku vítané. Žufaňa je extrémne obľúbená a vyhľadávaná. Rezervuj si miesto vopred.

Coffee Break

Coffeee Break ponúka výborné jedlo, milú obsluhu a skvelé čapované prosecco. To pravé pre milovníkov európskej klasiky. Odporúčame vajíčka na akýkoľvek spôsob. Podnk organizuje aj brunch eventy. Najbližší sa bude konať posledný augustový týždeň. Rezervácia nutná.

Thal

Opäť skvelé jedlo, odporúčame toasty na rôzne spôsoby, vajíčka, ale aj avokádové variácie. Thal sa taktiež špecializuje na zdravšie recepty a na svoje si prídu vegetariáni, vegáni, ale aj milovníci mäsa. Rezervácia nie je nevyhnutnosť nakoľko má reštaurácia dostatočné kapacity.

AuCafé

AuCafe je podnik pre náročnejšieho klienta, ale poteší aj v prípade, že si chcete dopriať výnimočnejší zážitok. Talianske špeciality potešia rovnako ako nádherný výhľad. Brunch podáva každú nedeľu od 11:30 do 15:00.

Schöndorf Bio Cafe

Perfektné miesto na raňajky, obed, kávu a koláč, keď nemôžete zjesť čokoľvek. Kaviareň vyhovuje paleo diéte, vegánom, vegetariánom, celiatikom aj ľuďom trpiacim intoleranciou na laktózu. Vyhráva precízne označenie a vysvetlenie alergénov, čo ocenia najmä čerstvý alergici.

Pán Cakes – a jeho palacinky

Krásne prostredie, orignálny koncept, výborné palacinky a príjemné ceny. Výber slaných aj sladkých variánt palaciniek je skvelý, ale potešia aj kaše a dobrá káva. Odporúčame aj domáci ľadový čaj. Ak ste väčšia skupina určite si miesto rezervujte vopred.

Chceli by ste si sadnúť u nás aj vnútri ? Už môžete, MÁME OTVORENÉ aj vnútorné priestory. 💛Alebo stále aj naša terasa či náš rozvoz 0948 100 458. 🚗

Gepostet von Pán Cakes – a jeho palacinky am Mittwoch, 27. Mai 2020

RAW Reštauracia Bemba

Raw kuchyňa výbornej chuti a originálnych nápadov. Bemba donedávna sídlila v OD Slimák, ale napokon sa presťahovala na Kollárovo námestie. Na chuti jej to neubralo ani trocha. Poteší celým konceptom a do detailov prepracovaným menu. Dopraješ si výborné jedlo aj sladké.

Café Berlinka SNG

Café Berlinka SNG je súčasťou Esterházyho paláca, kde sídli aj Slovenská národná galéria. Menu v tejto prevádzke nie je obsiahle, ale presvedčí koncept mäso – vegetarián – vegán. Návštevu je možné spojiť s návštevou galérie, alebo sprievodným kulturným programom, ktorý kaviareň pravidelne ponúka. Súčasťou je aj detský kútik.

Korzo

Originálny koncept a nápadité menu. V Korze ochutnáte zaujímavo uchopené jedlá a kombinácie, ktoré príjemne prekvapia. Bez problémou sa najedia aj celiatici. Prostredie je príjemné, vkusné a s profesionálnou obsluhou.

Masala Darbar

Skvelá indická reštaurácia, ktorá zaujme milovníkov exotiky a vyhovie aj vegetariánov. Je stelesnením klasickej indickej kuchyne a majiteľ je zároveň šéfkuchárom, ktorý predtým pôsobil v prvotriednych prevádzkach v Bratislave. Hoci nespadá do klasického brunchového konceptu, určite sa oplatí vyskúšať.

Gepostet von Masala Darbar am Dienstag, 9. April 2019

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK