Top nástroje, ktoré používajú digitálni nomádi

  • Keď je človek neustále na cestách a pracuje zo zahraničia, musí viac dbať na komunikáciu, efektivitu práce a bezpečnosť. Tu je pár aplikácií, nástrojov a webov, ktoré uľahčia život na cestách každému cestovateľovi alebo podnikateľovi.
nom1
  • Keď je človek neustále na cestách a pracuje zo zahraničia, musí viac dbať na komunikáciu, efektivitu práce a bezpečnosť. Tu je pár aplikácií, nástrojov a webov, ktoré uľahčia život na cestách každému cestovateľovi alebo podnikateľovi.

Momentum

Tento nástroj je skvelý na inšpiráciu a produktivitu zároveň. Funguje tak, že si každý večer určíš jednu veľkú úlohu, ktorú musíš nasledujúci deň spraviť. Dôležité je, aby ťa táto úloha posunula ďalej buď v tvojom podnikaní alebo aj osobnom živote. Pre túto techniku je dobré využiť rozšírenie pre Chrome s názvom Momentum. Vždy, keď otvoríš novú záložku, tak sa objaví úloha, ktorú musíš v ten deň dokončiť. Okrem toho tam nájdeš aj TO-DO list, počasie a každý deň nový citát spolu s fotkou na pozadí. V jednoduchosti je krása.

moment

 

Numbeo.com

Nájdeš tu pomerne presnú databázu nákladov na život v mestách na celom svete. Budeš mať prehľad o cenách jedál v reštauráciách, ako aj o cenách potravín v miestnych obchodoch. Vhod prídu tiež cenníky MHD, benzínu, taxíkov a cien za kilometre v jednotlivých krajinách. Ak budeš hľadať ubytovanie na dlhšiu dobu, Numbeo ti ukáže priemerné ceny nájmov v rôznych typoch bytov v centre alebo na okraji mesta. Tiež sa dajú porovnať náklady na život v dvoch rôznych mestách, napríklad Bratislavu verzus Bangkok.

CityMaps2Go

Appka s ktorou sa v žiadnej krajine nestratíš, aj keď si bez internetu. Offline aplikácia, ktorá ti pomôže objaviť miesta, ktorá sa oplatí navštíviť. Nájdeš tam aj tipy a triky pre každú krajinu alebo rôzne príbehy z danej destinácie.

 

Evernote

evernote

Výborný nástroj na zapisovanie poznámok, ukladanie potrebných dokumentov a archivovanie zaujímavých článkov. Dokáže tiež uložiť článok z webu pomocou tzv. Evernote Web Cliperu alebo aj oskenované dokumenty, poprípade printscreeny.

Nomadlist.com

Dozvieš sa tu, kde môžeš v danej krajine pracovať, kde sa ubytovať alebo aký rýchli bude internet v tvojej destinácií. Tiež ti pomôže zostaviť finančný plán, ak chceš v cudzej krajine zostať dlhší čas.

 

Wunderlist

wund

Aplikácia, ktorá je považovaná za jednu z najlepších na organizáciu tvojho pracovného ale aj súkromného života. To Do List je najdôležitejšou časťou efektivity, prinúti ťa urobiť veci, ktoré sú potrebné. Ak úlohu splníš, stačí ju zaškrtnúť a automaticky sa presunie medzi „completed.“ Zahŕňa aj notifikácie, možnosť pridávania poznámok alebo deadline-ou.

 

1Password

Ak často cestuješ, je viac pravdepodobné, že ti budú odcudzené nástroje potrebné pre tvoju prácu. 1Password ti pomôže, aby si v prípade krádeže napr. tvojho notebooku neprišiel o citlivé informácie alebo dôležité súbory. Pre zálohovanie dát je dobré využiť služby, ako je Dropbox alebo Google Drive. Pre zálohu hesiel je zase ideálny 1Password, kde si môžeš uložiť všetky heslá a tie uložiť do cloudu. V prípade straty notebooku ti stačí zohnať si nový, prihlásiť sa do 1Password a všetky heslá budeš mať k dispozícií.

Zdroj: lifehack.org. zdroj obrázkov:pocketmeta.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech