TOP vianočné trhy v Európe, na ktoré sa dostaneš vlakom. Ceny sú až smiešne nízke

  • Svetové vianočné trhy sú po roku opäť v plnom prúde
  • Odvez sa za nimi vlakom a zaži tú pravú sviatočnú atmosféru
  • Toto sú top trasy
Dav ľudí na vianočných trhoch, vianočný stromček, ilustračné foto
Európske vianočné trhy môžeš tento rok navštíviť vlakom, Unsplash/Daniil Silantev Unsplash/Nikolay Vorobyev
  • Svetové vianočné trhy sú po roku opäť v plnom prúde
  • Odvez sa za nimi vlakom a zaži tú pravú sviatočnú atmosféru
  • Toto sú top trasy

Svetové vianočné trhy po roku opäť rozžiaria námestia rôznych metropol. Nebudeme si klamať, len málo vecí dokáže človeka dostať do pravej sviatočnej nálady tak rýchlo. Čo by si povedal na to, keby si ich tento rok navštívil po železnici? Hotové vianočné dobrodružstvo!

V dnešnom článku ti ponúkame zoznam top vlakových trás, ktorými sa dostaneš do svojej vysnívanej destinácie. Daná ponuka má dokonca viac výhod, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Cestovaním vlakom pomôžeš aj našej planéte, je totiž šetrnejšie a ekologickejšie.

Našou prvou ponukou je návšteva vianočných trhov v stovežatej Prahe. Na Staromestskom námestí, Václavskom námestí a Pražskom hrade nájdeš nemalú ponuku regionálnej kuchyne a tradičných vianočných tovarov, ako sú napríklad sklenené ozdoby či drevené hračky. Odporúčame tiež navštíviť trhovisko na Námestí Republiky, kde si môžeš nazbierať imelo.

Železničný dopravca RegioJet ponúka cestovné lístky z Bratislavy do Prahy už od 11,90 eur, z Košíc ťa tento trip (čo sa týka dopravy) bude stáť o euro menej.

Ak by si chcel preskúmať sviatočnú atmosféru vo Viedni, Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) ponúka celý rad možností, ako sa sem dopraviť. My sme pre teba vybrali vlak InterCity. Lístok ťa z Bratislavy vyjde na 9,90 eur. 

Svojou vianočnou veľkoleposťou rozhodne nezaostáva ani dobre známa Budapešť. Z Bratislavy sa tam pohodlne odvezieš za necelé 3 hodiny. Za cestovný lístok si ale budeš musieť mierne priplatiť, jeho cena sa pohybuje od 16,80 eur. Za ten zážitok to ale rozhodne stojí. 

Svetové vianočné trhy sú všade jedinečné a rozmanité

Za sviatočnou atmosférou sa môžeš vybrať aj k našim severným susedom. Vianočné trhy v Krakove sú nezameniteľné. Rozhodne navštív Rynek Główny (hlavné námestie), kde na teba bude čakať pravá atmosféra tohto podujatia a skvelé trhy.

Tento rok prebiehajú od 25. novembra do 26. decembra. Z Bratislavy do Krakova ti to po železnici zaberie niečo cez 6 hodín cesty a za lístok zaplatíš 43 eur. 

Veľkolepé vianočné trhy prebiehajú aj v Nemecku. Na výber máš dokonca niekoľko možností. Ich návštevu však odporúčame spojiť napríklad s Viedňou, nakoľko je vlaková dostupnosť na tejto trase oveľa dostupnejšia a lepšia.

 
 
 
 
 
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Príspevok, ktorý zdieľa Wien | Vienna (@viennatouristboard)

Ak sa rozhodneš pre návštevu trhov v Mníchove, z Viedne si tam za 3 hodiny a 53 minút. Cena lístka ťa bude stáť 17 eur. Ak by ti ale bolo málo, z Mníchova môžeš ešte pokračovať na vianočné trhy do historického Kolína nad Rýnom alebo malebného Frankfurtu nad Mohanom.

Spoznávanie vianočných trhov vo svete je rozhodne príjemným sviatočným programom. Netreba však zabúdať ani na naše krásne Slovensko. Ako sme ťa informovali, včera (24.11.) sa oficiálne začali veľkolepé vianočné trhy v našom hlavnom meste. A nielen tam. Započala ich aj Trnava.

Vianočné trhy rozhodne nebudú chýbať ani v ďalších slovenských mestách. Čochvíľa začnú aj v Košiciach, Banskej Bystrici, Prešove či Žiline. Kompletný prehľad nájdeš tu.

Zdroje: RegioJet, ZSSK, ZSSK, BUBO, ZSSK, ZSSK, HappyRail, Archív Startitup, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá