Toto je TOP 10 najbohatších mužov sveta. Koľko majú na účte?

  • Každoročne sa vydáva zoznam najbohatších ľudí na svete
  • A v TOP desiatke sa s menšími obmenami prestriedajú tie isté mená, len v inom poradí
  • Tento rok nie je výnimkou
america-3125467_1920
Pixabay
  • Každoročne sa vydáva zoznam najbohatších ľudí na svete
  • A v TOP desiatke sa s menšími obmenami prestriedajú tie isté mená, len v inom poradí
  • Tento rok nie je výnimkou

1.Jeff Bezos

Na vrchole rebríčka je ako najbohatší muž planéty opäť Jeff Bezos. Šéf firmy Amazon má majetok v hodnote takmer 130 miliárd eur. 

2. Bill Gates

Bill Gates, bývalý šéf Microsoftu, ktorý sa momentálne viac venuje charite a plánuje väčšinu svôjho majetku rozdať na dobročinné účely, sa umiestnil na druhej priečke. Jeho majetok sa odhaduje na približne 84 miliárd eur.

3. Warren Buffet

Legendárny investor Warren Buffet je na tretiom mieste. Šéf firmy Berkshire Hathaway má majetok v hodnote 80 miliárd eur. 

4. Bernard Arnault

Na štvrtej priečke sa umiestnil Bernard Arnault šéf skupiny LVMH Moët Hennessy Louis Vuitton SE, ktorá ma vo svojom portfóliu tie najluxusnejšie značky ako Hublot, Dior, Bulgari a mnoho iných. Jeho majetok sa odhaduje na zhruba 61 miliárd eur.

5. Amancio Ortega

Piate miesto obsadil Amancio Ortega, ktorý podniká v odvetví módy a jeho skupina vlastní fast fashion značky ako Zara, Pull and Bear či Massimo Dutti. Jeho majetok sa odhaduje na približne 59 miliárd eur. 

6. Mark Zuckerberg

Na šiestom mieste je Mark Zuckerberg, ktorého asi netreba obzvlášť predstavovať, keďže je veľmi pravdepodobné, že na tento článok si si klikol na Facebooku, ktorý založil. Jeho majetok sa odhaduje na 51,3 miliardy dolárov. 

7. Larry Ellison

Na siedmom mieste sa umiestnil Larry Ellison, ktorý pomoholo založiť a zároveň aj šéfuje spoločnosti Oracle. Jeho majetok sa odhaduje na 47,4 miliardy eur.

8. Larry Page

Na ôsmom mieste je Larry Page, spoluzakladateľ firmy Google. Jeho majetok sa odhaduje na zhruba 47 miliárd eur.

9. Carlos Slim Helu

Deviate miesto obsadil mexický telekomunikačný magnát Carlos Slim Helu. Hodnota jeho majetku je rovnaká ako v prípade Larryho Pagea, čiže približne 47 miliárd eur. 

10. Sergej Brin

Desiate a posledné miesto v rebríčku uzatvára druhý spoluzakladateľ Googlu, Sergej Brin. Odhadovaná hodnota jeho majetku je zhruba 46 miliárd eur. 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech