Tradičný čínsky festival jedenia psov môže byť ohrozený, hovorí sa totiž o úplnom zákaze

  • Po tom ako 75% Číňanov vyjadrilo podporu zákazu jedenia psov v meste Shenzen, pohla sa krajina ešte ďalej
  • Pes bol novou smernicou uznaný za spoločenské zviera
 srcset
TASR/ AP/Chinatopix
  • Po tom ako 75% Číňanov vyjadrilo podporu zákazu jedenia psov v meste Shenzen, pohla sa krajina ešte ďalej
  • Pes bol novou smernicou uznaný za spoločenské zviera

Určite poznáš tradičný festival Yulin, ktorý sa v Číne spája s jedením psov. Pre milovníkov týchto domácich miláčikov máme dobrú správu. Čína konečne schválila novú smernicu, ktorá povyšuje psa z hospodárskeho zvieraťa na zviera spoločenské. 

Neslávny Yulin siaha až do roku 2009

Festival jedenia psov vyvolal vlnu kritiky po celom svete. Mnohé vplyvné osobnosti a milovníci zvierat vedú kampane v snahe zrušiť tento krutý zvyk. Čínska vláda pod tlakom zakázala organizáciu festivalu, predajcovia psov s tým však naďalej pokračujú.

 
 
 
 
 
Pozrite si tento príspevok na Instagrame
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#endthedogmeattrade #stopyulinforever #stopyulin #againstanimalcruelty #animal #animalshaverights #animalsofinsta #animalsofinstagram #animallover #animals #againstanimalcruelty #peoplearemonsters

Príspevok, ktorý zdieľa @ dunkachegs,

Tradičný festival sa možno neuskutoční

Čínske úrady pod vedením ministerstva poľnohospodárstva a vidieckych záležitostí vyzývajú na zmenu tradičných zvykov a naznačujú tým úplný zákaz jedenia psieho mäsa. Urobili tak iba tri týždne pred festivalom, na ktorom je počas letného slnovratu kruto zabitých a zjedených niekoľko tisícok psov. 

Odhaduje sa, že v Číne každoročne zabijú kvôli mäsu 10-20 miliónov psov. Slávnosti odohrávajúce sa v čínskom meste sa stali v tomto kontexte symbolom krutosti, nedostatku hygieny a nekontrolovaného spracovateľského priemyslu.vNový zákon bol prijatý iba túto stredu. 

Zdroje: daylimail.com, tounesnanews.com

Najnovšie video