Tragédia v okrese Michalovce: Muža obvinili pre vraždu manželky, hrozí mu doživotie

  • V okrese Michalovce došlo k násilnej trestnej činnosti
  • Zomrela pri nej 51-ročná žena
Veľké Slemence, polícia
Ilustračné foto: Wikipédia, TASR/Štefan Puškáš
  • V okrese Michalovce došlo k násilnej trestnej činnosti
  • Zomrela pri nej 51-ročná žena

Z obzvlášť závažného zločinu vraždy obvinili policajti 53-ročného muža. 

Mužovi hrozí doživotie

Ako informovala košická policajná hovorkyňa Lenka Ivanová, po predchádzajúcej vzájomnej slovnej výmene názorov medzi obvineným a 51-ročnou ženou vzal v piatok 24. marca v obci Veľké Slemence v okrese Michalovce muž s úmyslom usmrtiť ostrý predmet, pravdepodobne kuchynský nôž a jedenkrát ženu bodol do oblasti hrudníka. Tým žene, ktorá bola jeho manželkou, spôsobil zranenia, ktorým na mieste podľahla, informuje SITA.

„Muža na mieste činu policajti zadržali, podrobili ho dychovej skúške, ktorej výsledok bol 1,77 promile. Kriminalistický technik zaistil aj viaceré stopy, ktoré boli zaslané na kriminalisticko-expertízne skúmanie,“ povedala hovorkyňa. Vyšetrovateľ podľa nej zároveň podal podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného muža do vyšetrovacej väzby. „V prípade dokázania viny mu za tento skutok hrozí trest odňatia slobody na dvadsať až dvadsaťpäť rokov alebo trest odňatia slobody až na doživotie,“ dodala Ivanová.

O tragickom incidente sme ťa informovali včera. Polícia informovala o násilnej trestnej činnosti, ku ktorej došlo v noci z piatka (24. 3.) na sobotu (25. 3.) v okrese Michalovce. Muži zákona na sociálnej sieti uviedli, že pri incidente zahynula 51-ročná žena. Policajti zároveň zadržali podozrivú osobu.

„V piatok (24. marca) krátko pred polnocou došlo v obci Veľké Slemence k násilnej trestnej činnosti, pri ktorej žena prišla o život. Osoba podozrivá zo spáchania tohto skutku bola zadržaná a v súčasnej dobe krajský policajný vyšetrovateľ vykonáva potrebné procesné úkony,“ uvádza Policajný zbor (PZ) Košického kraja.

Novoročná vražda

Michalovcami otriasla násilná trestná činnosť aj na Nový rok, keď bola v meste zavraždená 46-ročná žena, informovali sme. Ráno po Novom roku ľudia našli na chodníku dobodané telo.

K brutálnemu činu malo dôjsť krátko pred 7:00. Udiať sa mal v širšom centre v blízkosti lekárne a bytových domov. Podľa dostupných informácií mal v ranných hodinách ženu naháňať muž, nebohá mala na tele viacero bodných rán.

Detaily z bezpečnostnej kamery odhalili prítomnosť dvoch očitých svedkov priamo na mieste činu, kde mladý útočník zavraždil 46-ročnú Michalovčanku. Osoby mali súboj Eriky s vrahom vidieť a dokonca mali počuť aj hlasné volanie o pomoc. 

„Vyšetrovanie tejto tragickej udalosti naďalej prebieha. Prebiehajú výsluchy svedkov aj osôb, ktoré môžu prispieť k objasneniu tejto udalosti,“ vyjadrila sa hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Košiciach Lenka Ivanová.

S vrahom mala dvojica svedkov dokonca aj komunikovať. Svoju obeť mal vzápätí pustiť, no Erika nebežala k nim do bezpečia, ale utekala opačným smerom. Následne ju mal vrah dobehnúť a usmrtiť.

„Použil sečnú zbraň a usmrtil niekoľkými bodnými ranami osobu,“ povedal šéf polície Štefan Hamran. 

Rodinná tragédia

Onedlho po novoročnej vražde došlo 17. januára k tragédii, pri ktorej polícia našla štyri mŕtve telá v rodinnom byte. Podľa posledných informácií otec zabil svoju manželku a deti. Vraždu rodiny podľa všetkého plánoval už dlhšie. Spočiatku sa hovorilo o ich zastrelení, no obete nemali žiadne vonkajšie zranenia. Muž ich mohol otráviť či udusiť. Následne spáchal samovraždu.

„V rámci vyšetrovania nebolo doposiaľ preukázané, akým spôsobom bol predmetný obzvlášť závažný zločin spáchaný,“ povedala pre TV JOJ Jana Mésarová, košická policajná hovorkyňa, informovali sme.

Komunikácia s priateľmi sa mala prerušiť už počas víkendu. Portál Topky uviedol, že v pondelok po víkende už deti v škole neboli. Spolužiaci a učitelia sa s nimi snažili spojiť, no už vtedy sa neozývali. V deň, keď sa o incidente dozvedela polícia, sused zahliadol otca rodiny na parkovisku. 

Muž mal byť podnikateľom s vlastnou internetovou firmou, ktorú predal. Peniaze, ktoré získal, investoval zle a to mu spôsobilo finančné problémy veľkých rozmerov. Veľkú časť peňazí totiž stratil. V tomto čase mali začať aj problémy a jeho manželka sa s ním chcela rozviesť.

Muž mal ešte predtým, ako spáchal samovraždu, zavolať svojmu bratovi, ktorému mal povedať, že urobil niečo veľmi zlé a pri dverách nechá pre políciu list, uviedli v januári tvnoviny.sk.

Zdroje: TASR, archív SIU, archív SIU, SITA

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá