Trailer na filmové spracovanie muzikálu Mačky schytal za CGI efekty poriadnu kritiku

  • Kvalitné herecké a spevácke obsadenie sľubuje kvalitný muzikálový film
  • Ľuďom sa však nepáči vzhľad hlavných postáv
  • Pôsobia strašidelne a spracovanie nepôsobí kvalitne
youtube.com/UniversalPicture - screenshot
  • Kvalitné herecké a spevácke obsadenie sľubuje kvalitný muzikálový film
  • Ľuďom sa však nepáči vzhľad hlavných postáv
  • Pôsobia strašidelne a spracovanie nepôsobí kvalitne

Jeden z najúspešnejších muzikálov všetkých čias Mačky, ktorý rozpráva príbeh zo sveta mačiek, vznikol začiatkom 80-tych rokov a jeho autorom je Andrew Lloyd Webber. Najnovšie sa hollywoodske štúdio Universal Picture rozhodlo vytvoriť filmovú adaptáciu tohto broadwayského muzikálu pod taktovkou režiséra Toma Hoopera, informuje oficiálny web autora pôvodného muzikálu, andrewlloydwebber.com

Kvalitné filmové spracovanie muzikálu si vyžaduje ako herecké, tak aj spevácke obsadenie najvyššej kvality, a preto sa oscarový Tom Hooper rozhodol pred kamery obsadiť herecké mená ako Idris Elba, Judi Dench, Ian McKellan, Rebel Wilson či James Corde a z rady spevákov a hudobníkov sa predstavia Jennifer Hudson, Jason Derulo a aktuálne veľmi populárna Taylor Swift.

Tom Hooper už počas príležitosti konania CinemaCon 2019 v apríli tohto roka podľa portálu playbill.com prezradil, že podobu mačiek herci nenadobudnú vďaka make-upu, kostýmom či šikovnej práci vizážistov, ale použité budú špeciálne efekty (CGI) a tzv. motion capture. To v praxi znamená, že herci sú oblečený v špeciálnych oblekoch spolu so snímačmi pohybu na tele aj tvári, ktoré zachytávajú pohyby postáv. Srsť a všetká zvyšná úprava vizáže prebehne digitálne.

Je vysoko pravdepodobné, že muzikál s tak skvelým obsadením bude ako po hereckej tak aj hudobnej stránke na vysokej úrovni, a ak si k tomu prirátame skvelý príbeh muzikálu, ktorý bavil a stále baví ľudí na celom svete, výsledok by nemal sklamať žiadneho fanúšika muzikálov.

Kameňom úrazu je ale práve spomínaný vzhľad hercov, resp. kvalita CGI efektov, na ktoré sa po zverejnení traileru na internete spustila obrovská vlnka kritiky. Samotný trailer aktuálne videlo na YouTube takmer 6 miliónov ľudí a už teraz atakuje hranicu 150-tisíc dislike-ov oproti 65-tisíc like-mi.

V sekcii komentárov mnoho ľudí vyjadruje svoje znechutenie a rozhorčenie nad pocitom nekvalitného spracovania špeciálnych efektov a podoby mačacích postáv. Stále je však dostatok času na to, aby boli špeciálne efekty, animácie a detaily vyladené a vôbec nie je vylúčené, že vo finálnej verzii uvidíme kvalitnejšie spracovanie vizuálu.

Legitímne by to mohli kategorizovať ako hororový film…“; znie vyjadrenie komentujúceho pod oficiálnym trailerom na YouTube. Diskusia pokračuje a pripája sa ďalšia sklamaná fanúšička: „Prvých 6 sekúnd bolo skvelých, môj výraz ooooo super, mačky, vystriedal sklamaný výraz. Choreografia atď je veľkolepá, ale naozaj vyhodili všetky peniaze na CGI? No ták, Universal…“.  Mnoho ľudí zastáva názor, že najvhodnejšie by bolo skombinovať prácu vizážistov s trochou špeciálnych efektov: „Niekedy sa trocha špeciálnych efektov a make-upu vydarí omnoho viac, ako CGI…“

Svoje k tomu má čo povedať aj komunita na reddit.com a samozrejme, horúcou témou to bolo aj na sociálnej sieti Twitter.

Thanks, I hate the new Cats movie. from TIHI


zdroje: youtube.com/UniversalPictures; playbill.com; andrewlloydwebber.com

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech