Trefné výroky na najproduktívnejšie dekády života

  • Tieto citáty ťa povedú troma desaťročiami a usmernia tvoj život jedinečnou cestou úspechu a rozvoja tvojej osobnosti. Ak si zvedavý čo ťa čaká, alebo kam ďalej sa máš posunúť, tak si prečítaj výroky tých najlepších rečníkov, radcov a podnikateľov.
2DFA0227DF
  • Tieto citáty ťa povedú troma desaťročiami a usmernia tvoj život jedinečnou cestou úspechu a rozvoja tvojej osobnosti. Ak si zvedavý čo ťa čaká, alebo kam ďalej sa máš posunúť, tak si prečítaj výroky tých najlepších rečníkov, radcov a podnikateľov.

20-29 rokov

Očakávaš, že všetko bude vzrušujúce. Práve si vyletel z hniezda. Žiadni rodičia, žiadni učitelia. Teraz je ten čas na naplnenie tvojich snov, na hľadanie práce, ktorá bude mať zmysel.

Čas sú peniaze, to je dôvod, prečo si každá premeškaná príležitosť berie svoju daň. Bola skutočne vysoká škola na niečo dobrá, alebo si sa na nej pofľakoval len preto, aby si si predĺžil mladosť? Koľko tvojich priateľov uspelo, založilo firmu a znova zlyhalo, aby sa mohli naučiť na svojich vlastných chybách, kým si ty behal po chodboviciah a letných brigádach?

Ako povedal Jack Ma, zakladateľ a výkonný predseda spoločnosti Alibaba Group: „Ak nie si bohatý do 35 rokov, potom si premárnil príležitosti tvojej mladosti. Mladosť ti dodá energiu a predstavivosť, z ktorých máš ťažiť ambície a úsilie.“  

Možno budeš mať mladistvého ducha najbližších niekoľko rokov, problém je v tom, že to nemôžeš vedieť určite. Tvoja energia a motivácia bude každoročne klesať, tak využi ducha mladosti a pozitívnu predstavivosť na vybudovanie niečoho, na čo budeš v budúcnosti hrdý a budeš to s hrdosťou spravovať.

0903_jack_ma_1433

foto: www.asianentrepreneur.org

30-39 rokov

V tridsiatke sa po ére kvantity a naháňania sa za každou príležitosťou zameraj na kvalitu. Nezabúdaj na to, čo povedal Jim Rohn: „Všeobecné vzdelanie ti zabezpečí živobytie, sebavzdelávanie ti prinesie bohatstvo.“

To, že máš tridsať neznamená, že sa už nemusíš nič nové naučiť. Venuj sa osobnému rozvoju, zdokonaľuj svoje JA, nechaj sa motivovať najväčšími mentormi v oblasti osobnostného rastu, investuj do seba, a navštív ročne aspoň jeden seminár, ktorý svojou originalitou posilní tvoju jedinečnosť a budeš sa po ňom cítiť ako osvietený.

„Ak chceš byť úspešný, nájdi niekoho, kto dosiahol to čo chceš, kopíruj to, čo robí a tak dosiahneš rovnaké výsledky.“, Tony Robbins

Jeden seminár ročne je ako hlboký nádych, ale tak ako ti jeden nádych nezaručí, že už nebudeš viac musieť dýchať, tak v tebe ani jeden seminár nezachová čerstvý elán po celý rok. Vzdelávaj sa, každý jeden deň, čítaj!  „Úspešní ľudia majú plné knižnice. Zvyšok má veľké televízne obrazovky “Jim Rohn

Stále sa však neboj riskovať, pretože štyridsiatnici najviac ľutujú tie veci, ktoré neurobili, a nie tie ktoré urobili nesprávne.

tony-Robbins

foto: empowernet.com.au

40-49 rokov

Obklop sa správnymi ľuďmi a tvor rôznorodé veci a skutky, ktoré majú pre hodnotu aj pre ostatných.

Využi všetky svoje vedomosti a schopnosti a zdieľaj ich medzi ostatnými. Teraz si na rade ty, aby si naučil druhých ako na to! Pomôž niekomu nájsť zmysel života. Pretože : „Viesť je výzva byť niečo viac ako priemer.“

Americký básnik Robert Frost povedal: „Nie som učiteľ, ale buditeľ.“ Mentoring je o prebúdzaní schopností v druhých svojimi vlastnými skúsenosťami. Pretože v každom z nás je niečo jedinečné a možno práve tvoj príbeh niekomu pomôže dosiahnuť podobný úspech, a to ťa bude zaručene napĺňať.

„Mentori majú možnosť vidieť viac chýb, ako by sme si priali. Ale je to jediný spôsob, akým porastieme.“ George Lucas.

Väčšina ľudí však nemá ani len predstavu o tom, že sú obklopení obrou intenzitou  zdrojov na zvládnutie jednotlivých oblastí života, preto si tu ty, aby si ich poštuchol tou správnou cestou.

boss-fight-free-high-quality-stock-images-photos-photography-man-mountain-macbook-pro

foto: bossfight.co

zdroj titulnej fotografie: stocksnap.io

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech