Tretia časť očkovacej prémie prilákala rekordných 800 000 divákov k obrazovkám, nie však do očkovacích centier

  • Tretia časť relácie Byť zdravý je výhra mala premiérový úspech pre súťažiacich
  • Zaočkovaná výherkyňa leží doma s koronavírusom, avšak priebeh covidu je u nej ľahší
  • Každých 100-tisíc eur si v tretej časti našlo svojho majiteľa
  • Nedeľné vysielanie tejto relácie dosiahlo rekordnú sledovanosť
Byť zdravý je výhra
RTVS/Byť zdravý je výhra/29.8.2021, RTVS/Byť zdravý je výhra
  • Tretia časť relácie Byť zdravý je výhra mala premiérový úspech pre súťažiacich
  • Zaočkovaná výherkyňa leží doma s koronavírusom, avšak priebeh covidu je u nej ľahší
  • Každých 100-tisíc eur si v tretej časti našlo svojho majiteľa
  • Nedeľné vysielanie tejto relácie dosiahlo rekordnú sledovanosť

Tretia časť očkovacej lotérie, relácie Byť zdravý je výhra je opäť za nami. Po prvom menej šťastnom úvode, ktorý bol odvysielaný pred tromi týždňami relácia ukázala, že vie zmeniť pravidlá a dovysvetliť všetko podstatné tak, aby nenastal chaos a nebola z toho dráma. Druhá časť sa niesla v znamení naozajstnej radosti a úspešných záverov. Tretia nedeľná prémia bola ešte o čosi vyšperkovanejšia. Minimálne v tom, že cenu si odniesla žena, ktorá je zaočkovaná a teraz leží doma s pozitívnym testom na koronavírus.

Očkovaných pribúda pomaly

Ako povedala na úvod Vera Wisterová, v osudí sa nachádzajú už takmer dva milióny lístkov. Teda tých, ktorí sa nechali zaočkovať proti Covidu-19. Za každú dávku vakcíny totiž dostaneš jeden žreb. Štatistika sa už taktiež stala súčasťou relácie, bez nej by nemal úvod taký pátos, a tak ako ani v predošlých dvoch dieloch, ani v tomto nechýbali čísla zaočkovanosti v našej krajine.

Percento zaočkovanosti na Slovensku pomaly, ale isto stúpa, a teda percento plne zaočkovaných ľudí už presiahlo 39 %, konkrétne 39,9 %. Opätovne vytiahli údaj o tom, koľko ľudí sa nechalo zaočkovať prvou dávkou počas minulého týždňa, čo bolo okolo 22-tisíc ľudí, a obaja moderátori skonštatovali, že to nie je až také dobré číslo, „ale veríme tomu, že môže byť lepšie,“ dodala Vera Wisterová. Mapa Slovenska taktiež ukázala, v ktorých okresoch sa nachádza najväčšie percento zaočkovaných ľudí, kde je to žalostne málo a ktorý okres je na tom percentuálnej najlepšie. 

Prvé žrebovanie 

Prvého potenciálneho výhercu prišiel vyžrebovať spevák Janko Kuric zo skupiny Vidiek, ktorá reláciu hudobne doprevádzala po celý večer. Z obálky prečítal a ukázal heslo, ktorým bolo Šťastie. Prvý telefonát bol Terézii do Hermanoviec, ktorá veľmi rýchlo telefón zodvihla, rovnako ako rýchlo a správne zopakovala heslo.

Získala tak automatickú výhru 1 000 eur a k tomu ďalších 100-tisíc eur. Šťastie zozačiatku skutočne prialo zaočkovaným, a nebolo to inak ani pri ďalšom súťažiacom. 

Operne dramatické dobro

Hosťom, ktorý prišiel odovzdať ďalšiu výhru pre niekoho vyžrebovaného z osudia bol operný spevák Titusz Tóbisz. Svoj spevácky talent Titusz využil aj pri čítaní hesla, ktoré znelo Dobro. Operne odspievané heslo museli počuť aj v Bratislave, odkiaľ bol vyžrebovaný ďalší potenciálny víťaz. Vyžrebovaný Jakub zodvihol telefón rovnako rýchlo ako Terézia a taktiež do sekundy povedal správne heslo. Jakub dobro splnil podmienky súťaže, je dobro zaočkovaný, tak snáď peniaze k nemu taktiež dobro dojdú, aj zdanené.

Kamila Mitrášová, ktorá stvárnila hlavnú postavu vo filme Loli paradička, prišla vyžrebovať tretieho výhercu. Priznala, že s očkovaním váhala, no nakoniec sa nechala presvedčiť. Za sebou má prvú dávku. Dodala, že vedľajšie účinky nemala žiadne, no jej priateľ podľa nej vracal kvôli tomu, že on COVID prekonal.

Heslo pre tohto súťažiaceho znelo Divé maky. Tretia vyžrebovaná bola opäť z Bratislavy. Akonáhle Jane z Bratislavy zavolali, zodvihla telefón a nečakala, že sa dnes dočká výhry 101-tisíc eur. Jana však prezradila, že aj napriek tomu, že je zaočkovaná momentálne leží doma s koronou. Sama však povedala, že je vďačná za očkovanie, pretože práve vďaka nemu sú jej príznaky menšie a priebeh covidu je miernejší.

Štvrtá výherkyňa spomedzi dvoch miliónov 

Moderátor a zabávač RTVS Andrej Bičan bol predposledným hosťom, ktorý priniesol heslo v modrej obálke. Sto Slovákov, tak znelo heslo, ktoré platilo pre ďalšieho potenciálneho víťaza. Andrej veľmi dúfal, že vyžrebuje seba alebo niekoho zo svojej rodiny, žiaľ, nestalo sa.

Pomedzi príbehy ľudí, ktoré sú vysielané medzi žrebovaniami moderátori upozorňovali na zmenu pravidiel. Najmä teda na zmenu v tom, že telefón môže zdvihnúť aj iná poverená osoba, pokiaľ sa práve niekto z vyžrebovaných nenachádza pri telefóne, televízore, je v práci, či z iných zdravotných problémov nemôže telefón zodvihnúť.

„Neočkujeme sa kvôli sebe, ale tam sú tie naše deti, bratia, sestry, rodičia, starí rodičia, kolegovia v práci, ktorí sa nemôžu dať zaočkovať, pretože tu je veľa ľudí, ktorí sa nemôžu, pretože sú buď chorí a nedovoľuje im to situácia,“ povedal Andrej Bičan.

Vyžrebovaná Veronika z Martina mala, ako aj ostatní, 20 sekúnd na to, aby telefón zdvihla. Keďže Veronika bola hneď pri telefóne, promptne zvihla a s obrovským nadšením povedala heslo Sto slovákov. Získala tak 101-tisíc eur. V tretej časti relácie už tým pádom získali štyria ľudia kompletnú výhru, toto tu ešte nebolo. Zmena pravidiel prináša ovocie.

5/5

Fotograf Boris Németh prišiel s heslom Zastavený čas. Vyžreboval Vieru zo Spišskej Novej Vsi, ktorá ako posledná telefón taktiež zodvihla. Teda prvýkrát sa v relácii stalo, že 101-tisíc eur vyhralo a získalo všetkých päť vyžrebovaných súťažiacich. Viera bola veľmi prajná a potešená.

Ku koncu relácie moderátori opäť vysvetlili zmeny a informácie, ktoré by mohli byť pre divákov a súťažiacich mätúce. Tak teda tretia časť relácie a blížime sa stále k lepšiemu významu a zmyslu, snáď. Môžeme len dúfať, že to nie je len o 21 miliónoch, ktoré môžu ľudia získať či o propagácii, ale najmä o záchrane ľudských životov. Motivácia by bola, už treba len odhodlanie, kolegiálnosť a solidaritu.

Rekordná sledovanosť

Relácia prekonala v nedeľu hranicu sledovanosti. Program na televíznych obrazovkách prilákal až 806 000 divákov. Na webe sledovalo reláciu 65 507 ľudí. Ako aj po iné nedele, relácia bola znova najsledovanejším programom dňa. Ak to pôjde takto aj ďalej, RTVS bude mať do 15. októbra každú nedeľu rekordnú sledovanosť, má za to vďačiť Igorovi Matovičovi?

Zdroj: RTVS

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie