Tri žemle za 50 eur: Bratislavčan ostal z cien na vianočných trhoch v Košiciach v šoku

  • Incident sa mal odohrať v Košiciach
  • Informuje o ňom Bratislavčan na sociálnej sieti
Vianočné trhy v Košiciach, bloček
Ilustračné foto: TASR, Facebook/Tomáš Smutný
  • Incident sa mal odohrať v Košiciach
  • Informuje o ňom Bratislavčan na sociálnej sieti

Bez vianočných trhov si množstvo Slovákov ani celkom nevie predstaviť najkrajšie sviatky v roku. Avšak vianočné trhy môžu mať aj skutočne tienisté stránky. 

Aj keď chlieb s „vegan masťou a bio cibuľou“, ktorý zobral internet útokom, bol úplne celý len výmyslom, ceny na vianočných trhoch bývajú niekedy naozaj prestrelené. 

Na bizarný prípad aktuálne upozornil aj Tomáš Smutný, ktorý uvádza, že žije v Bratislave. O skutočne nepríjemný zážitok, ktorý sa mal odohrať v Košiciach, sa podelil na sociálnej sieti.

50 eur za tri jedlá bez bločku

„Košické vianočné trhy = podvod na ‚turistoch‘? Včera večer sme boli pozrieť košické vianočné trhy. Varené víno a cigánska v žemli nemôžu chýbať. A tak som objednal 3 c*gánske, za ktoré si mladý muž vypýtal 50 €. Ešte raz, 50 €. A, samozrejme, bez bločku,“ opisuje na Facebooku nepríjemný incident Tomáš, ktorý zverejnil aj fotografiu bločku.

„50 € sa mi zdalo trochu veľa, ale hovorím si, že ceny išli hore. Vyžiadal som si teda bloček, aby som si neskôr vedel túto sumu skontrolovať. Ďalší mladý muž veľmi neochotne nahadzoval bloček do pokladne. Zjavne tam niečo prepisoval, pretože vystaviť bloček mu trvalo minimálne 3 – 4 minúty. Nakoniec mi bloček dal,“ tvrdí Smutný.

Jednotlivé položky si Smutný mal pozrieť až neskôr na hoteli a ostal poriadne nemilo prekvapený. „Zaúčtoval 400 g krkovičky a 400 g kuracieho. Dosť prekvapivé, keďže 400 g krkovičky, ktorú som mal len ja by sa do žemle ani nezmestilo. Ďalšie položky sú vyslovený podvod – 4x cibuľa za 6 € (pritom sme mali normálne 3 cigánske). Príloha 8x (pritom 3x natrel horčicu, 1x papričky a 1x jednu uhorku, t. zn. maximálne 5 príloh). Nič by som z toho nerobil, keby sa mladí páni len pomýlili. Ale po veľmi jasných otázkach, či 3 cigánske naozaj stoja 50 € mi aj oni veľmi jasne tvrdili, že to tak proste je,“ uvádza Tomáš.

Starostu mestskej časti to mrzí

Smutnému to podľa jeho slov „neuškodilo, akurát to zanechalo nechutnú pachuť z košických trhov, ktoré už radšej vynechá“. V statuse taktiež označil viacerých predstaviteľov metropoly východu. Napríklad primátora Jaroslava Polačeka, starostu mestskej časti Košice – Sídlisko KVP, Ladislava Lörinca, predsedu Košického samosprávneho kraja, Rastislava Trnku, ale aj facebookovú stránku mesta Košice.

„Mrzí ma, že si mal takúto nepríjemnú skúsenosť. Suma je zarážajúca. Osobne by som to neakceptoval a nezaplatil. Verím, že väčšina predajcov je poctivých a snažia sa vykryť nájom a niečo zarobiť. Stánky prenajíma mesto Košice. Skúsim sa opýtať magistrátu, či niekto kontroluje, čo sa tam deje. Nezvážiš podanie na Slovenskú obchodnú inšpekciu?,“ reagoval na Smutného status Ladislav Lörinc.

„Určite nie sú všetky, a možno ani žiaden, okrem tohto stánku podvodníci. SOI vyskúšam, ale tiež predpokladám, že pokiaľ dodržali zákonný postup, nič nezmôže,“ reagoval Smutný.

Zdroj: Facebook/Tomáš Smutný

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá