Trik na lepší život: To, čo zarobil za celý deň, začal zarábať za 5 minút. Stačilo jedno rozhodnutie

  • Keď Josh Dorgan pred rokmi čítal správy, ako narastá hodnota bitcoinu, rozhodol sa zapojiť čo najskôr
  • „Bolo ťažké ďalej sedieť vo svojej kancelárii a zarobiť niekoľko stoviek dolárov denne, keď som počas prestávky zarobil celý deň za päť minút“
bitcoin lekár zdravotný brat
Unsplash/ Jonathan Borba, Patricia Prudente a Aleksi Räisä
  • Keď Josh Dorgan pred rokmi čítal správy, ako narastá hodnota bitcoinu, rozhodol sa zapojiť čo najskôr
  • „Bolo ťažké ďalej sedieť vo svojej kancelárii a zarobiť niekoľko stoviek dolárov denne, keď som počas prestávky zarobil celý deň za päť minút“

Bussines Insider (presnejšie jeho web Markets) priniesol ďalší príbeh, ktorému sa až nechce veriť. Človek sa pri čítaní zamýšľa, či ide o šikovnosť alebo skôr neopísateľne šťastie.

Američan Josh Dorgan má 31 rokov a pochádza z Omahy z amerického štátu Nebraska. Pracoval ako zdravotný brat na pediatrickom oddelení a neskôr i ako manažér nemocničnej jednotky. Cez pracovné prestávky to bol ale obchodník a investor do kryptomien.

„S kryptomenou začal obchodovať v roku 2017 počas pracovných prestávok. V správach pre Insider uviedol, že videl novinovú správu, že bitcoin zlomil 2 000 dolárov. Urobil ďalší prieskum digitálnej meny a zhodnotil, že ide o obrovskú príležitosť zapojiť sa do kryptomeny čo najskôr,píše známy spravodajský portál so zameraním na biznis a financie.

Bolo ťažké sedieť vo svojej kancelárii a zarobiť niekoľko stoviek dolárov denne, keď som potom počas poobedňajšej prestávky zarobil celý tento deň za päť minút,“ vyspovedal Josha Dorgana aj Bloomberg.

Josh podľa očakávaní – keďže sa mu vynikajúco darilo s kryptomenami, s ktorými zarábal viac než v práci – opustil svoje zamestnanie v nemocnici. Ešte predtým si však podľa vlastných slov najal finančného poradcu, ktorý mu tento krok schválil. V skratke povedané, potvrdil mu, že už má našetrených dosť peňazí, aj keby mu to s kryptomenami ďalej nevychádzalo.

Starostlivosť o deti mi, samozrejme, chýba, ale môžem ľuďom pomôcť iným spôsobom, napríklad tým, že ich naučím, ako fungujú trhy,“ hovorí pre Insider.

bitcoin
zdroj: Unsplash/austin distel

Bývalý zdravotný brat ďalej priznal, že okrem bitcoinu investoval aj do litecoinu, etherea, aj do „tradičných obchodných trhov“. V článku taktiež spomína, že počas korony je obchodovanie s kryptomenami o čosi ťažšie.

Dnes si užíva víkendový dom, má oveľa viac času na svoju rodinu a novorodenca, venuje sa cvičeniu i meditácii, ktoré doposiaľ ignoroval. Jedným z dôvodov nepochybne bolo, že nemal toľko času.

Ako Insider píše, na jeho konte by malo svietiť 7-ciferné číslo.

Portál spomína aj na ďalších, ktorí v posledných rokoch zbohatli vďaka kryptomenám. Zaujímavý je príbeh vtedy len 12-ročného chlapca, ktorý investoval do bitcoinu 1 000 dolárov a dnes sa ich hodnota ráta v miliónoch.

Zdroje: Insider, Bloomberg

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie