Trnava dáva antigénovým testom zbohom. Počas tohto víkendu bude testovať občanov naposledy

  • Mesto Trnava sa rozhodlo ukončiť hromadné antigénové testovanie
  • Tento víkend sa bude konať posledné z nich
testovanie koronavírus
TASR/Michal Svítok
  • Mesto Trnava sa rozhodlo ukončiť hromadné antigénové testovanie
  • Tento víkend sa bude konať posledné z nich

Mesto Trnava otvorí svoje odberové miesta na antigénové testovanie na COVID-19 v sobotu 24. a nedeľu 25. apríla naposledy. O ukončení pravidelného víkendového testovania v réžii samosprávy rozhodol krízový štáb mesta, dôvodom je ukončenie núdzového stavu v stredu 28. apríla. Radnica o tom informovala na svojom webovom sídle, informuje SITA.

Chcú vyjsť v ústrety žiakom a rodičom

Počas posledného aprílového víkendu bude k dispozícii v sobotu 17 a v nedeľu 16 odberových miest v čase od 8:00 do 18:00. Antigénové testovanie budú naďalej zabezpečovať mobilné odberové miesta, ktoré prevádzkujú zmluvní partneri ministerstva zdravotníctva. Testovať budú aj školy, keďže rodičia detí a žiaci 8. a 9. ročníkov potrebujú negatívny test na koronavírus.

„Rodičom a školákom chceme vyjsť v ústrety, aby sme im uľahčili prístup k certifikátom aj po ukončení mestského antigénového testovania. Základné a materské školy v zriaďovateľskej pôsobnosti samosprávy budú testovanie vykonávať vo vlastnej réžii. Školy budú o podrobnostiach informovať na svojich webstránkach,“ povedala viceprimátorka Trnavy Eva Nemčovská.

Dáta bez pátosu opäť bez servítky: Za sumu, ktorú sme dali do testov, sme mohli mať 10 nových nemocníc

Trnava zabezpečovala testovanie v tomto roku trinásť víkendov za sebou. V mestom zriadených odberových miestach vykonali viac ako 260-tisíc antigénových testov na COVID-19. Priemerne tak prichádzalo každý víkend na testovanie 20-tisíc ľudí. Pozitívny výsledok testu malo od konca januára doteraz viac ako 1 500 ľudí, teda priemerne 116 za víkend. Počas prvého testovania koncom januára bolo v mestských odberových miestach pozitívnych 288 ľudí, počas aprílových víkendov to bolo vždy menej ako 30 ľudí.

Zdroj: SITA

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech