Trnavské Nádvorie otvára svoj Kampus na druhý pokus, najlepší študenti tu budú bývať zadarmo

  • Vydarený projekt Nádvorie v srdci Trnavy stmelil komunitu šikovných ľudí z celého mesta
  • Nachádza sa tu reštaurácia s hviezdnym kuchárom, remeselná pekáreň, dizajnový obchodík aj coworking
  • Najnovšie má pribudnúť aj hŕstka ambicióznych študentov, ktorí budú úplne zadarmo bývať priamo v komplexe
Nádvorie
  • Vydarený projekt Nádvorie v srdci Trnavy stmelil komunitu šikovných ľudí z celého mesta
  • Nachádza sa tu reštaurácia s hviezdnym kuchárom, remeselná pekáreň, dizajnový obchodík aj coworking
  • Najnovšie má pribudnúť aj hŕstka ambicióznych študentov, ktorí budú úplne zadarmo bývať priamo v komplexe

Trnavský veľkolepý projekt zvaný Nádvorie len pred pár dňami oslávil svoje prvé narodeniny. Stojí za ním rodina Trnkovcov, ktorá chcela využiť potenciál veľkého komplexu v centre mesta a obyvatelia opakovanými návštevami dávajú autorom myšlienky vedieť, že sa podarilo.

Okrem reštaurácie Akadémia, v ktorej varí jeden z najlepších kuchárov, akých na Slovensku máme, je tu napríklad aj obchodík Kumšt plný dizajnérskych kúskov, drobná expozícia mapujúca históriu miesta, coworking, kultúrne centrum Malý Berlín a šušká sa, že svetelný nápis na jednom z prázdnych priestorov už čoskoro naplní už druhý trnavský bezobalový obchodík.

To však stále nieje všetko. Už minulý rok v septembri projekt avizoval, že bude ponúkať priestor na bývanie šikovným študentom. Nádvoria spustilo nábor, no po mesiaci sa nakoniec rozhodli štart programu odložiť.

„Myslím, že sa ukázalo, že sme neboli naplno pripravení a navyše sme nábor spustili tesne pred začiatkom akademického roka. Výsledkom bolo, že sa nám nepodarilo osloviť dostatočný počet študentov, s ktorými by sme boli spokojní. Bola to však veľmi užitočná skúsenosť, uvedomili sme si, že na niektorých aspektoch programu musíme ešte zásadne popracovať,“ hovorí zakladateľ projektu Michal Trnka.

Nielen ubytko

Už teraz však Kampus otvára svoje brány opäť a na svete sú nové pravidlá prihlasovania výnimočných študentov, ktorí získajú ubytovanie na celý akademický rok zadarmo.

„Nádvorie Kampus nechce byť iba ďalším internátom. Bývanie je len jedným z benefitov programu a je viac prostriedkom, ako cieľom. V priebehu roka je pre študentov pripravený rozvojový program, ktorý pozostáva z individuálneho mentoringu, tréningov, workshopov a networkingových aktivít. Mentorov získajú úspešní kandidáti na základe svojich individuálnych požiadaviek a  záujmov, tréningy budú zamerané na dôležité praktické zručnosti,“ informuje Zuzana Fajta event a PR manažérka Nádvoria.

Ako ďalej dodáva, okrem toho štipendistom radi pomôžu napríklad aj nájsť si kvalitnú stáž, aby mohli naberať reálne skúsenosti vo svojom odbore. „Program však nezabúda ani na sociálny aspekt – účasťou budú pravidelné spoločné večere a brunche, na ktorých budú vždy zaujímaví hostia, vďaka čomu môžu získať cenné kontakty,“ dodáva.

zdroj: Nádvorie

Šanca je pre šiestich

Už od 15. apríla sa majú podľa oficiálnych informácií šancu miesto v Kampuse získať šiesti ambiciózni študenti denného štúdia Trnavskej Univerzity, Univerzity sv. Cyrila a Metoda alebo Materiálovotechnologickej fakulty STU, ktorí musia mať menej ako 26 rokov. Vlastnosti, ktoré autori myšlienky moderného vzdelávacieho programu v uchádzačoch hľadajú, sú odhodlanie zlepšovať svet navôkol, líderstvo a tá správna energia.

Za odmenu po úspešnom absolvovaní náročného výberového konania budú pravidelné vzdelávacie aktivity, dvakrát za rok inšpiratívny niekoľkodenný tímbilding, možnosť stážovať v niektorej z organizácií, ktoré v rámci Nádvoria pôsobia, či v niektorej z partnerských firiem a aj neobmedzený prístup do moderného coworkingu, kde sme celý deň strávili dokonca aj my.

Zdroj: TS

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK