Trofej „solil“ rovno na ihrisku. Slávny Salt Bae tam nemal čo robiť, FIFA začala vyšetrovanie

  • Salt Bae po zápase oslavoval s Argentínčanmi
  • Dokonca si podržal v rukách trofej, čo je „zakázané"
Salt Bae, Lionel Messi
Reprofoto: YouTube/box to box
  • Salt Bae po zápase oslavoval s Argentínčanmi
  • Dokonca si podržal v rukách trofej, čo je „zakázané"

FIFA začala vyšetrovanie, ako sa šéfkuchár a internetová celebrita Salt Bae, ale aj ďalší ľudia dostali na ihrisko po finále majstrovstiev sveta v Katare.

Votrel sa medzi Argentínčanov

Tureckého šéfkuchára, ktorý vlastní celý rad svojich reštaurácií Nusr-Et v metropolách ako Londýn, Dubaj či New York, bolo po zápase vidieť, ako bozkáva trofej z majstrovstiev sveta a predstiera, že ju posypáva soľou.

Salt Bae sa takpovediac vopchal medzi oslavujúcich hráčov Argentíny, ktorí vyhrali po penaltovom rozstrele nad Francúzskom, píše Guardian.

Podľa pravidiel sa však trofeje môže dotýkať alebo ju držať iba vybraná skupina ľudí, napríklad samotní víťazi turnaja či funkcionári FIFA . Salt Baea, ktorý sa vlastným menom volá Nusret Gökçe, bolo tiež vidieť, ako sa po zápase snaží upútať pozornosť kapitána Argentíny Lionela Messiho. Fotografie a videá neskôr influencer zverejnil na svojom instagramovom účte .

„Po preskúmaní FIFA zisťuje, ako jednotlivci získali neoprávnený prístup na ihrisko po záverečnom ceremoniáli na štadióne Lusail 18. decembra,“ reagovali na situáciu riadiace orgány FIFA vo vyhlásení. Taktiež doplnili, že v súvislosti s incidentom budú prijaté príslušné interné opatrenia.

Gökçe sa stal populárnym na sociálnych sieťach v roku 2017 po tom, čo sa jeho videá, v ktorých ukazuje svojský spôsob prípravy a dochucovania steaku pred hosťami, stali virálnymi.

Odvtedy sa mu podarilo založiť sieť dnes už viac ako dvadsiatich reštaurácií. Jeho reštaurácia v západnom Londýne bola otvorená v septembri 2021 a je notoricky známa svojím „steakom z tomahawku“ zabaleným v zlate za približne 2 000 libier.

Ide o vôbec prvú reštauráciu, ktorú má Salt Bae v Británii. Jej zrod sprevádzalo množstvo problémov, ktoré so sebou priniesla pandémia a nestabilná situácia na trhu. Aktuálne ju už plne funkčnú nájdeš v Park Tower v Knightsbridge, pod oficiálnym názvom Nusr-Et Steakhouse.

Medzi celebritných návštevníkov jeho reštaurácií patria napríklad aj David Beckham, Leonardo DiCaprio či venezuelský prezident Nicolás Maduro. 

Kamarát so šéfom FIFA?

Po nedeľňajšom treťom historickom víťazstve Argentíny na Svetovom pohári si si mohol všimnúť, ako sa Gökçe prechádzal po ihrisku a snažil sa pózovať so zmätenými hráčmi vrátane Lisandra Martineza.

Zaujímavým faktom je, že šéf FIFA Gianni Infantino navštívil v januári 2021 jednu z reštaurácií v Dubaji, kde ho bolo možné vidieť po boku Gökçeho, kde napodobňoval jeho typickú pózu s korením soľou. 

„Pán Nusrat je číslo jeden, najlepší z najlepších, toto je nezabudnuteľný večer v Dubaji,“ povedal Infantino vo videu a nazval ho „legendou“.

Gökçe zase počas majstrovstiev sveta zverejnil video, na ktorom sa objíma s Infantinom, a neskôr sa objavil aj na VIP miestach po boku brazílskych futbalových legiend Ronalda, Roberta Carlosa a Cafu.

Instagramový profil Salt Bae aktuálne sleduje takmer 50 miliónov ľudí. V Turecku mu patrí jeden z najväčších účtov na sociálnych sieťach.

Zdroje: Guardian, Archív Startitup

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá