Trump ho obviňoval. Dnes je syn Joa Bidena vyšetrovaný políciou za únik daní

  • Syn Joa Bidena čelí závažným obvineniam
  • Podľa dostupných informácií sa mal dopustiť daňových podvodov
Hunter_Biden_Taxes180889746418
TASR/AP
  • Syn Joa Bidena čelí závažným obvineniam
  • Podľa dostupných informácií sa mal dopustiť daňových podvodov

Svetové médiá obletela správa hovoriaca o tom, že Hunter Biden, syn novozveleného amerického prezidenta, je federálnymi prokurátormi v Delaware vyšetrovaný kvôli jeho daniam. Podvody, ktorých sa dopustil, sa majú týkať jeho biznisov s čínskymi obchodnými partnermi. 

Ako uvádza portál BBC, Hunter sa vyjadril, že je nevinný, a že v posledných mesiacoch musel kvôli predvolobnej kampani jeho otca čeliť viacerým osobným útokom. Hunter sa o vyšetrovaní dozvedel v utorok, no žiadne ďalšie podrobnosti nezverejnil. Verejnosť iba ubezpečil o tom, že ničoho nelegálneho sa nedopustil. 

Donald Trump výrazne oslabil postavenie USA vo svete. Bude Joe Biden s Čínou kamarát?

Portál CNN v súvislosti s týmto prípadom informuje, že do vyšetrovania je zapojená aj FBI. Pripomínajú pritom aj udalosť z roku 2017, kedy Hunter Biden prijal od svojho čínskeho obchodného partnera na rokovaní diamant.

Týmto obchodným partnerom bol Ye Jianming, ktorý bol onedlho nato zadržaný pre potvrdenie obvinení z korupcie. Hunter sa však po prijatí daru vyjadril, že síce ho to zaskočilo, a diamant daroval ďalej, no svojho obchodného partnera nepovažuje za pochybného. 

Doteraz sa pritom vedú špekulácie o tom, či predmetom vyšetrovania nemôže byť práve tento diamant. Ako totiž CNN ďalej uvádza, Hunter síce tvrdil, že má hodnotu cca 10-tisíc dolárov, no pri jeho rozvode bola jeho hodnota vyčíslená na 80-tisíc dolárov. 

To by znamenalo, že Hunter ho mal po prijatí riadne zdaniť, verejnosti však dodnes nie sú známe informácie o tom, ako presne s ním naložil. 

Ako pripomína aj portál USA Today, v nie práve korektnej predvolebnej kampani na Hunterove prepojenia s čínskymi obchodnými partnermi poukazoval aj Donald Trump, ktorý vtedy upozorňoval aj na to, že Hunter bol vylúčený z armády kvôli svojim problémom s kokaínom.

Trump plánuje šokovať svet. Počas inaugurácie Bidena chce ľuďom oznámiť prekvapujúcu správu

Joe Biden sa však vtedy svojho syna zastal, a povedal, že je naňho hrdý kvôli tomu, že drogovú závislosť sa mu podarilo prekonať. Pofidérne obchodné vzťahy s Čínou pritom poprel. 

Portál Daily Mail v tejto veci oslovil aj vyšetrovateľov Delaware, tí sa však vyjadrili, že prebiehajúce vyšetrovanie zatiaľ komentovať nemôžu. Na overené informácie ohľadom toho, čoho sa naozaj týka, si teda budeme musieť počkať.

Zdroje: cnn.com, usatoday.com, bbc.com, dailymail.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK