Trump: Je štatisticky nemožné, že som prehral. Z jeho zúfalého videa si robí žarty celý svet

  • Minulý týždeň to vyzeralo, že Donald Trump je zmierený s faktom, že 20. januára opustí Oválnu pracovňu Bieleho domu
  • Prezident v stredu večer zverejnil 46-minútové video, v ktorom opakuje nepodložené tvrdenia o volebných podvodoch
  • Trump uviedol, že ide o najdôležitejší prejav, aký učinil. Ak by sa zneplatnili státísíce hlasov „vyhral by ľahko vo všetkých štátoch"
  • Trumpovo správanie už unavuje mnoho Američanov, ktorí sa rozhodli, že si z prezidenta radšej spravia žarty
Trump
Twitter
  • Minulý týždeň to vyzeralo, že Donald Trump je zmierený s faktom, že 20. januára opustí Oválnu pracovňu Bieleho domu
  • Prezident v stredu večer zverejnil 46-minútové video, v ktorom opakuje nepodložené tvrdenia o volebných podvodoch
  • Trump uviedol, že ide o najdôležitejší prejav, aký učinil. Ak by sa zneplatnili státísíce hlasov „vyhral by ľahko vo všetkých štátoch"
  • Trumpovo správanie už unavuje mnoho Američanov, ktorí sa rozhodli, že si z prezidenta radšej spravia žarty

Minulý týždeň to vyzeralo, že Donald Trump je zmierený s faktom, že 20. januára opustí Oválnu pracovňu Bieleho domu. Médiám povedal, že z Bieleho domu odíde, ak Bidena zvolí zbor voliteľov a neskôr na Twitteri oznámil, že pripustí prehru ak Biden preukáže, že hlasy získal legálne. Trump prikázal aj svojej administratíve, aby začala s postupným odovzdávaním moci tej Bidenovej.

Trump sa stále cíti ako víťaz, na svojom Twitteri si opäť kladie podmienky k odchodu z Bieleho domu

Tento týždeň minister spravodlivosti William Barr uviedol, že jeho rezort nemá dôkazy, že by došlo k rozsiahlym volebným podvodom. „Do dnešného dňa sme nezaznamenali podvod v takom rozsahu, že by to mohlo ovplyvniť výsledok volieb,“ povedal minister. Vyjadril sa aj na margo podvodov, ktoré mali údajne zapríčiniť samotné hlasovacie zariadenia. V tejto súvislosti Barr uviedol, že sa vecou zaoberali ministerstvo spravodlivosti aj ministerstvo vnútornej bezpečnosti a dosiaľ neobjavili nič, čo by takéto tvrdenie dokazovalo.

Trump stupňuje útok na demokraciu, tvrdí Washington Post 

Trump sa ale zisteniami svojho ministra odmietol riadiť. V stredu večer zverejnil 46-minútové video, na ktorom podľa denníka Washington Post vystupňoval svoj útok na demokraciu. Denník označil video za „plné nepodložených obvinení z podvodov voličov a priamych klamstiev, v ktorých vyhlásil volebný systém národa „pod koordinovaným útokom a obkľúčením“ a argumentoval, že pre neho bolo „štatisticky nemožné“ prehrať s novozvoleným prezidentom Joeom Bidenom.“

Trump uviedol, že ide o najdôležitejší prejav aký učinil. Prezident znovu zopakoval svoje nepodložené tvrdenia, ktoré už prezentoval na verejnosti pomocou médií alebo svojho Twitteru, prípadne svojho právneho tímu. Mnohé z týchto tvrdení, už boli vyvrátené súdmi v štátoch, kde Trumpov tím podával žaloby.

Trump bez dôkazov znova zopakoval, že „skorumpované sily“ napchali volebné urny podvodnými hlasmi. Tvrdil, že podvod bol „masívny“ a „v rozsahu, aký tu ešte nebol“. Vyzval Najvyšší súd, aby „urobil pre našu krajinu to, čo je správne“, čo podľa neho znamenalo zneplatnenie státisícov hlasov, takže „veľmi ľahko zvíťazím vo všetkých štátoch“. Voľby pritom nazval „katastrofické voľby. Totálna katastrofa.“

Trump plánuje šokovať svet. Počas inaugurácie Bidena chce ľuďom oznámiť prekvapujúcu správu

„Tieto voľby boli zmanipulované. Každý to vie. Nevadí mi, ak prehrám voľby, ale chcem prehrať voľby, ktoré boli fér,” uviedol Trump.

Prezident v jednom okamihu tvrdil, že „zariadenie, ktoré bolo zázračne zastavené v určitých častiach večera, aby sa znovu spustilo s ďalšími hlasmi“. V ďalšom okamihu zas tvrdil, že volebné automaty prepísali hlasy voličov, ktorí stlačili tlačidlo s jeho menom na Bidenove. Nechýbali ani obvinenia, že hlasovali mŕtvi ľudia.

Budem pracovať za milosti, posmieva sa jedno z memečiek 

Trumpovo správanie už unavuje mnoho Američanov, ktorí sa rozhodli, že si z prezidenta radšej spravia srandu a zrodili sa nové memečka, na ktorých Trump pôvodne drží graf a ten je zamenený. Prezident tak napríklad drží tabuľu s nadpisom „budem pracovať za milosti“, čim narážajú na Trumpov najnovší škandál.

Americké ministerstvo spravodlivosti vyšetruje údajné snahy viacerých lobistov o podplácanie predstaviteľov Bieleho domu výmenou za udelenie milosti od dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom v stredu britská stanica BBC s odvolaním sa na dokumenty z amerického federálneho súdu. Vypovedať už mala aj Ivanka Trump.

Prezident Trump len minulý týždeň omilostil svojho bývalého poradcu pre národnú bezpečnosť Michaela Flynna, ktorý sa koncom roka 2017 priznal, že počas klamal Federálnemu úradu pre vyšetrovanie (FBI) o svojich kontaktoch s ruskými predstaviteľmi. Prezident mal už zisťovať či bude možné udeliť milosť aj svojim deťom alebo právnemu tímu.

Na ďalších memečkach napríklad drží v rukách detskú kresbu, graf vývoja pandémie koronavírus v USA, volebnú mapu USA, či fotku seba samého.  

 

Zdroje: Washington Post, TASR, NBC News

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech