Trump utrpel ďalšiu porážku, tentokrát prehralo jeho ego. Získal totiž ocenenie „Lúzer roka“

  • Trumpov najväčší strach, že skončí v očiach verejnosti ako lúzer, sa naplnil
  • V piatok prestížny nemecký časopis Der Spiegel udelil Trumpovi ocenenie „Lúzer roka“
  • Za udelením tejto „ceny“ Trumpovi stojí aj prezidentova neochota uznať volebnú porážku, a jeho nepodložené obvinenia o volebných podvodoch
  • Trumpovi časopis udelil ocenenie krátko potom, čo časopis Time zverejnil svoju osobnosť roka 2020, ktorou sa stali Joe Biden a Kamala Harris
trump
TASR/AP/Evan Vucci
  • Trumpov najväčší strach, že skončí v očiach verejnosti ako lúzer, sa naplnil
  • V piatok prestížny nemecký časopis Der Spiegel udelil Trumpovi ocenenie „Lúzer roka“
  • Za udelením tejto „ceny“ Trumpovi stojí aj prezidentova neochota uznať volebnú porážku, a jeho nepodložené obvinenia o volebných podvodoch
  • Trumpovi časopis udelil ocenenie krátko potom, čo časopis Time zverejnil svoju osobnosť roka 2020, ktorou sa stali Joe Biden a Kamala Harris

„Donald nevie prehrávať,“ uviedla médiám bývala žena dosluhujúceho prezidenta Ivana Trump po tom, ako americké média pripísali výhru jeho oponentovi.

Trumpov najväčší strach, že skončí v očiach verejnosti ako lúzer, sa naplnil. V piatok prestížny nemecký časopis Der Spiegel udelil Trumpovi ocenenie „Lúzer roka“.

Vo štvrtok, naopak, jeho súper z prezidentských volieb Joe Biden s Kamalou Harris získali ocenenie osobnosť roka 2020 od prestížneho amerického časopisu Time.

V článku časopisu Der Spiegel s názvom „Der Verlierer des Jahres“, ktorý sa prekladá ako „Lúzer roka“, označil šéf respondentov z Washingtonskej kancelárie Roland Nelles a berlínsky korešpondent Ralf Neukirch Trumpa za „človeka, ktorého nikdy nezaujímalo spoločné dobro, ale vždy len jedna vec – a tým je on sám.“

zdroj: TASR/AP, Patrick Semansky

Neochota uznať volebnú porážku

Americký politický portál The Hill uvádza, že za udelením tejto „ceny“ Trumpovi stojí aj prezidentova neochota uznať volebnú porážku, a tiež jeho nepodložené obvinenia o volebných podvodoch.

„Za Trumpa nie je nič normálne,“ píše sa v článku. „Odmieta priznať porážku. Namiesto toho hovorí o masívnych volebných podvodoch, hoci o tom neexistujú dôkazy. Celá vec nie je prekvapujúca. Trumpovo prezidentovanie sa končí, ako sa začalo. Bez slušnosti a bez dôstojnosti. “

Trump: Je štatisticky nemožné, že som prehral. Z jeho zúfalého videa si robí žarty celý svet

Trumpov právny tím uviedol rozsiahle konšpirácie, podľa ktorých sa George Soros, CIA, Clintonovci či dokonca zosnulý diktátor z Venezuely, Hugo Chávez, mali dopustiť rozsiahlych volebných podvodov s volebným softvérom, ktorý nemal zarátavať hlasy pre Trumpa, alebo ich mal priradiť Bidenovi.

Ako svedkov predvolali bývalú striptérku, ktorá je v podmienke, a na súde pôsobila ako pod vplyvom alkoholu alebo muža, ktorý tvrdí, že jeho a jeho rodinu prenasledujú duchovia po celých Spojených štátoch.

Texasu zamietli žalobu 

Súdy v štátoch, kde prezidentov tím podal žaloby, odmietli väčšinu žalôb ako neopodstatnené. V piatok Najvyšší súd USA odmietol aj žalobu štátu Texas na štáty Pennsylvánia, Georgia, Michigan and Wisconsin, kde žiadal zrušenie výsledkov volieb.

Texas podľa sudcov Najvyššieho súdu nepreukázal, že by mal relevantný dôvod napádať priebeh volieb v iných amerických štátoch, ktoré majú volebný proces plne vo svojej kompetencii.

Všetky štáty USA vyhlásili tento týždeň výsledky prezidentských volieb, čím potvrdili víťazstvo demokrata Bidena nad republikánom Trumpom v hlasovaní z 3. novembra v pomere 306 ku 232 voliteľským hlasom.

Problematický vzťah s Nemcami 

Donald Trump má s Nemcami, rovnako ako s väčšinou Európy, komplikované vzťahy. Nemci sa v prieskume vyjadrili, že z jeho znovuzvolenia majú väčší strach ako z koronavírusu.

Rovnako komplikované vzťahy má aj s európskymi politikmi, hlavne s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou. Mnohí Európski politici a predstavitelia Európskej únie sa tak potešili výhre Joea Bidena a dúfajú, že poškodené vzťahy s Európou sa mu podarí napraviť.

zdroj: TASR/AP, Tore Meek

Osobnosťou roka je Biden s Harris

Trumpovi časopis udelil ocenenie krátko po tom, čo časopis Time zverejnil svoju osobnosť roka, ktorou sa stali Joe Biden a Kamala Harris.

Dvojicu editori magazínu vybrali z užšieho zoznamu finalistov, medzi ktorými sa nachádzali aj popredný americký odborník na infekčné choroby Anthony Fauci, medzinárodné hnutie proti rasizmu a úradujúci americký prezident Donald Trump, ktorého Biden porazil v novembrových voľbách.

Na obálke časopisu Time sa tak objaví fotografia Bidena (78) a Harrisovej (56) s podtitulom „Zmena amerického príbehu“.

Zdroje: Der Spiegel, the Hill, TASR

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech