Tržná rana a vybité zuby: Slafkovský už pozná trest za brutálny zákrok, vyjde ho draho

• Juraj Slafkovský zistil, aký bude trest za zákrok na Luffa
  • Vynechá dva zápasy
Slafkovský hokej proti Detroitu
TASR/Milan Kapusta, TASR/AP

Nová hviezda slovenského hokeju Juraj Slafkovský dnes nedohral zápas v Detroite. Hráč tímu Montreal Canadiens musel odísť do šatne v 55. minúte po zákroku na Matta Luffa.

Šlo o nebezpečné narazenie a Slafkovský dostal vyšší trest. Luffovi spôsobil tržnú ranu a vybil mu zuby. Tréner Detroit Red Wings Derek Lalonde uviedol, že jeho krídelník bude mimo hry šesť až osem týždňov.

Osemnásťročný Košičan stihol odohrať 10:33 minúty s jednou strelou, no za spomenutý zákrok dostal spolu 15 trestných minút. Trest však neskončil iba v dnešnom zápase a ako informuje Sportnet, mladý Slovák si nezahrá ani v ďalších dvoch zápasoch.

Vynechá tak stretnutie proti Vancouveru a sobotný duel proti Pittsburghu. Okrem toho príde aj o 10 270,28 dolárov zo svojho platu.

Správne rozhodnutie

Draftovú jednotku posudzovali za hlavné a herné pochybenie. Podľa Lalondeho je rozhodnutie o treste správne. „Je to presný zásah, ktorému by ste sa mali chcieť vyhnúť, presne kvôli tomu, čo sa stalo. Hráč sa vážne zranil. Rozhodnutie je správne. Ideme ďalej,” povedal tréner Detroitu, informuje CBC

Slafkovskému sa po faule na Luffa pripočítalo 15 trestných minút. Celkovo ich tak má 19 v desiatich zápasoch.

Ako sme ťa informovali v tomto článku, zámorský expert Trege Wilson z portálu The Hockey Writers považuje slovenského hokejistu za jedného z troch nedotknuteľných hráčov v organizácii Montreal Canadiens. Montreal si podľa neho nemôže dovoliť prísť o Slafkovského.

V nasledujúcich rokoch bude jeden z najlepších hráčov v tíme. Má špičkovú prácu s pukom a vždy dokáže vytvoriť šance pre seba alebo spoluhráčov. Vie, ako využiť svoju postavu a odstaviť súpera od puku alebo mu zabrániť v jeho získaní. V minulej sezóne víťazil všade, kam prišiel. Niektorí pochybovali o tom, či má byť draftová jednotka. Montrealu sa však páči jeho prístup a dobre mu zapadá do koncepcie. Vidia v ňom výborného silového útočníka, ktorý vytvorí na ľade priestor spoluhráčom a môže byť tvorca hry aj strelec,“ myslí si expert.

Sezóna v NHL

Slafkovskému sa podľa webu NHL v tejto sezóne doposiaľ podarilo streliť 3 góly. Nastúpil pri tom na desať zápasov. Asistencie ku gólom nepridal, a tak pri jeho mene svietia 3 body.

Ako informuje agentúra SITA, mladý Slovák zatiaľ svojimi výkonmi neohromil ani nesklamal. Zámorský expert Marc Dumont z portálu Montreal Hockey Now si myslí, že by mal dostať viac priestoru na ľade a po boku lepších spoluhráčov.

„Celková kvalita jeho spoluhráčov bola pomerne slabá. Cieľ nie je urobiť zo Slafkovského defenzívneho útočníka, preto jeho zaradenie nie je ideálne pre rozvoj ofenzívne talentovaného hráča,” napísal Dumont. V priemere absolvoval len 11:05 minúty na zápas, čo je druhý najnižší čas na ľade z útočníkov tímu. V presilovkách odohral spolu 2:43 minúty, druhý najnižší čas zo všetkých hráčov Montrealu.

Napriek obmedzenému priestoru sa Slafkovský dokázal presadiť a trikrát skóroval, potreboval na to iba deväť striel na bránku.

„Keď je na ľade, Canadiens nemajú veľa striel, ale ani ich toľko neumožňujú súperom. To naznačuje, že Slafkovského defenzívnu hru netreba podceňovať. Trápil sa pri eliminovaní nebezpečných šancí súperov, no v tomto ohľade sa trápili všetci hráči v tíme. Urobil veľký pokrok v detailoch, najmä v útočnom pásme. Musí sa zlepšiť v rozhodovaní, ale využíva svoj prirodzený talent a postavu vo svoj prospech omnoho viac ako v prvých zápasoch sezóny,” zhodnotil Dumont.

Zdroje: SITA, Sportnet, Twitter/Spittin, CBC, NHL, SITA