Twit­ch ras­tie nová kon­ku­ren­cia?!

Marek Schwarz / 3. decembra 2014 / Lifehacking

Zdie­ľa­nie her­ný­ch zážit­kov je teraz doce­la v kur­ze. Na You­Tu­be náj­de­te mili­ó­ny Let ‘Play videí, v kto­rý­ch vidí­te bor­cov aj začia­toč­ní­kov, ako hra­jú Minec­raft, Fifu ale­bo Batt­le­field. Na stre­a­mo­va­ní videa z hier vyrás­tol Twit­ch, kto­rý za miliar­du dolá­rov kúpil Ama­zon. A teraz sa s kon­ku­renč­nou služ­bou sna­ží pre­ra­ziť her­ná sieť na PC — Ste­am.

 

Valve včera predstavilo službu Steam Broadcasting, ktorý sľubuje to isté čo Twitch. Stačí si stiahnuť novú betaverziu klientskej aplikácie, správne ju nastaviť a potom už len hrať. To, že hráte, pritom ani nemusíte vytrubovať do sveta.

Ku streamu sa môžu pripojiť len vami pozvaní ľudia, priatelia alebo ktokoľvek. Nie je potrebné stláčať žiadne tlačidlo, priatelia si môžu stream vyžiadať priamo v aplikácii, široká verejnosť uvidí stream v Game Hube. Streamovanie začne automaticky, akonáhle sa na sledovanie niekto pripojí.

Steam zatiaľ úplne ignoruje mobilné platformy a streamy sa nikde nearchivujú. Priatelia vás tak môžu sledovať iba naživo, nie zo záznamu. Broadcasting je však ešte len v beta verzii. Vo finále sa služba tieto vychytávky zrejme naučí.

Twitch rastie veľká konkurencia, Steam ale logicky ''nikdy'' nemôže byť tak rozšírený. Twitch je totiž aj na konzolách alebo Androide. Počkáme si na budúcnosť, aký veľkolepý Exit prinesie práve startupu Steam. Miliarda to asi nebude. Ći? :)

Zdroj: steam, BI, techhub

Pridať komentár (0)