Twitter: Plný cenných informácií?

  • Juhokórejská služba Qaster bola predstavená tento pondelok. Ide o platformu dolujúcu cenné informácie z Twitteru s možnosťou vyhľadávať ich priamo na Qasteru.
image_1395839059.png
  • Juhokórejská služba Qaster bola predstavená tento pondelok. Ide o platformu dolujúcu cenné informácie z Twitteru s možnosťou vyhľadávať ich priamo na Qasteru.

 

Dátový analytický startup WIV Labs, ktorý stojí za službou Qaster, dokáže archivovať otázky a odpovede (Q&A) zo sociálnej siete Twitter a následne ich vyhľadávať. „Qaster doluje informácie z konverzácií,“ povedal Dongug Kim, ktorý je CEO WIV Labs. „V súčasnosti dokáže Qaster zbierať a zobrazovať Q&A, no časom plánujeme vytvoriť vylepšenú obsahovú službu, ktorá užívateľom zobrazí tieto informácie v štrukturovanej a organizovanej forme.“

WIV Labs tvrdia, že vybudovať obrovskú Q&A databázu je za normálnych okolností finančne a časovo náročný proces. Dokázali však využiť výhodu svojho technického backgroundu tak, aby Qaster rástol inovatívne. Spoločnosť má momentálne potenciál stať sa lídrom v zbieraní a analyzovaní obrovského množstva dát v segmente Q&A so zameraním na sociálne siete.

Search engine pre sociálne siete

WIV Labs boli založení len v septembri roku 2013, no podarilo sa im už získať $470,000 investíciu od K Cube Ventures – VC firmu zameranú na early stage investície.

“Rozhodli sme sa investovať do WIV Labs ešte predtým, než sa vôbec stala registrovanou spoločnosťou. A to z dôvodu potenciálu a schopnosti celého tímu riešiť tie najťažšie technologické problémy, ktoré sa za ten čas vyskytli“, povedal Jimmy Rin CEO a zakladateľ K Cube Ventures. “Verím, že ako jedni z najlepších kórejských search engine expertov má WIV Labs tím potenciál vytvoriť celosvetovo veľmi kvalitný SNS search engine a Q&A službu.“

K Cube Venture bol založený Brianom Kimom v roku 2012, ktorý stojí za úspešným projektom Kakao – mobilná chatovacia aplikácia. Firma spravuje dva fondy – prvým je K Cube Ventures fund ($11 miliónov) a Kakao Venture fund ($30 miliónov).

Zdroj: qaster.com

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK