Twit­ter sa čoraz viac podo­bá na Face­bo­ok

Šandi / 8. apríla 2014 / Lifehacking

Vo feb­ru­ári zača­li na inter­net pre­sa­ko­vať prvé infor­má­cie o chys­ta­nej pre­me­ne Twit­te­ru. Teraz sa s nimi Twit­ter ofi­ciál­ne pochvá­lil na svo­jom blo­gu a nový dizajn postup­ne púš­ťa do sve­ta.

Twitter na prvý pohľad viac pripomína klasickú sociálnu sieť ako Facebook a Google+. Nechýba veľký fotopruh a po novom aj možnosť pripichnúť na začiatok svoj ľubovoľný tweet, ktorý nezmizne dole v časovej osi. Z ďalších noviniek si zaslúži zmienku ešte zvýraznenie populárnych tweetov.

Vzhľadová zložka je pre Twitteri čím ďalej tým dôležitejšia a nový dizajn ju posúva ešte o krok ďalej, s väčšími a výraznejšími obrázkami hlavne pozadia a profilov. Neprehliadnuteľná je podobnosť profilov k tým Facebookovým, čo z Twitteru robí mainstreamovejšiu mikroblogovaciu sieť.

 Vaše tweety, ktoré budú v komunite najobľúbenejšie, budú mať o niečo väčšie písmo. Nakoniec pribudnú aj jednoduché filtre na zobrazenie bežných tweetov, tweetov s obrázkami a tweetov s odpoveďami.  Nový dizajn bude v najbližšom čase postupne sprístupnený všetkým užívateľom, novo zaregistrovaní ho už majú možnosť používať ihneď. Zatiaľ si nový Twitter môžete prezrieť v profiloch Michelle Obamovej, Zaca Efrona alebo Channinga Tatuma.

Zdroj: twitter, theverge, cnews

Pridať komentár (0)