Twit­ter uvie­dol app­ku Peris­co­pe, pomo­cou kto­rej môže­te stre­a­mo­vať video

Tomáš Kahn / 26. marca 2015 / Business

App­ka je na trhu ešte iba pár dní a už stih­la vyvo­lať veľ­ký roz­ru­ch. Momen­tál­ne je dostup­ná iba vo ver­zii pre iOS zaria­de­nia a tešiť nás môže, že je free.

 

Jej najväčším konkurentom je takisto iba nedávno spustená appka Meerkat. Článok o Meerkate si môžete prečítať už čoskoro. Pár dní sa špekulovalo aj o tom, že Twitter sa údajne chystá kúpiť Meerkat, avšak ako môžeme vidieť, tak sa rozhodol práve pre jeho konkurenciu Periscope. Táto appka má momentálne viac ako 400.000 používateľov a jej aktuálna hodnota je 52M dolárov. 

 

 

Dá sa povedať, že obe appky, Periscope aj Meerkat, pracujú an rovnakom princípe, avšak Meerkat je viac závislý na Twitteri. Čo to znamená? Asi toľko, že akýkoľvek "like" či zdieľanie videa v appke Meerkat sa prejaví aj na vašom Twitteri. Čo je celkom zaujímavé, keďže Twitter má prsty v appke Pericope a v konečnom dôsledku sú navzájom menej prepojení ako Meerka, prezradil CEO Periscope.

 

 

"Zo začiatku nechceme, aby boli tieto dve appky zlučované do jednej, preto sme sa rozhodli vydať týmto smerom. Avšak neskôr postupom čase chceme určite väčšiu vzájomnú prepojenosť s Twitterom, ale chce to svoj čas."

Takže to, či Periscope nakoniec porazí Meerkat je vo hviezdach, avšak má k tomu obrovské predpoklady, keďže za ním stojí Twitter. Uvidíme, nechajme sa prekvapiť.

 

zdroj: TheNextWeb

Pridať komentár (0)