Týchto 9 dizajnérov by si nemal premeškať na tohtoročnom Fashion Live!

  • Fashion Live! už od 17. do 19. októbra ovládne bratislavskú Starú Tržnicu
  • Tento ročník prináša okrem stálych dizajnérov aj veľa noviniek
  • My ti predstavíme 9 módnych návrhárov, ktorých by si rozhodne nemal vynechať
fashlive
Archív Fashion Live!
  • Fashion Live! už od 17. do 19. októbra ovládne bratislavskú Starú Tržnicu
  • Tento ročník prináša okrem stálych dizajnérov aj veľa noviniek
  • My ti predstavíme 9 módnych návrhárov, ktorých by si rozhodne nemal vynechať

Bratislavský Fashion Live! každým rokom naberá oveľa viac na popularite. Rok 2018 je však pre módnu udalosť v mnohom prelomový. Okrem zmenených časov prehliadok sa výrazne posunul vpred aj vizuál. Dnes sme sa však rozhodli ukázať ti ďalšiu premakanú stránku tejto udalosti, a to módne prehliadky, ktoré určite stoja za tvoju návštevu. Hlavnou témou tohto ročníka je materiál, predstavíme ti teda aj jednotlivé materiály, s ktorými sa môžeš pri jednotlivých návrhároch stretnúť.

Streda 17.10.

 

Maja Božovič (18:00)

 

Dizajnérka Maja Božovič Bažik zo Srbska na Slovensku vyštudovala Vysokú školu výtvarných umení v Bratislave. Svoje skúsenosti získala od mnohých zahraničných značiek ako napríklad A.F. Vandervorst, Maya May alebo Quatre Quarts. Na mólo prináša udržateľnú eko-módu. Vo svojich modeloch totiž využíva certifikovanú eko látku alebo zbytkovú látku zo skladov Belgických značiek. Na Fashion Live! nám návrhárka predstaví kolekciu Overview, ktorá reflektuje na jej desaťročné pôsobenie na Slovensku. Silne sa opiera o kultúru, s ktorou sa v týchto končinách stretla. Ako inšpirácia jej poslúžil najmä slovenský sochár Štefan Papčo, konkrétne jeho výstava Psycho-Vertical. Projekt podporil Fond na podporu umenia.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: Maja Božovič

Pavol Dendis (20:00)

Tento čerstvý absolvent Vysokej školy výtvarných umení zaujme najmä pánsku časť publika. Očakávať môžeš moderné prvky, čistý detaily a množstvo výrazného stylingu. Budeš však rozhodne potrebovať aj čítať medzi riadkami, modely totiž v sebe skrývajú aj hlbší význam. Spájajú moderný štýl a tradície, odkazujú aj na mýty či legendy. V kolekcii prevažujú najmä prírodné materiály, ako napríklad bavlna, vlna, ľan, či koža, a to najmä kvôli ich trvácnosti a komfortu.

Rozbora Couture (21:00)

Prvý deň prehliadok zavŕši módna značka Richarda Rozboru, Rozbora Couture. Módny návrhár je absolventom prestížnej Londýnskej univerzity University of of the arts London Central St. Martin’s. Vo svojej tvorbe veľmi dbá na udržateľnosť jednotlivých kúskov, zaraďuje sa do hnutia slow fashion. Oblečenie na rôzne príležitosti je vyrobené z veľmi kvalitných materiálov. Medzi najčastejšie používané sa radia merino vlna, hodváb, brokát, bavlnený zamat, alebo ealstický satén.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: Robert Rozbora

Štvrtok 18.10.

Kateřina Geislerová

Kariéra Kateřiny Geislerovej sa začala už v roku 1999 v Paríži, meste módy, kde najprv svoj odbor vyštudovala na umeleckej škole LISAA. Po praxi vo francúzskych módnych domoch sa rozhodla otvoriť si vlastný butik, a to aj napriek vysokej konkurencii. Jej modely však zaujali kritikov aj domáci trh, na ktorý vstúpila v roku 2012. V jej srdci dodnes zostávajú dva mestá, Praha a Paríž. Nie sú to však len mestá, čo Kateřinu inšpirujú – sú to aj ženy. Výrazné ženské strihy sú neodmysliteľnou súčasťou jej repertoáru. Kolekcia, s ktorou návrhárku môžeš stretnúť na Fashion Live! je prierezom jej tvorby, obsahuje totiž jej najtypickejšie prvky a to, s čím ju najviac baví pracovať. Tešiť sa môžeš hlavne na veľa hodvábu, bavlny a iných prírodných materiálov. 

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: Kateřina Geislerová

Tereza Vu (20:00)

Charakteristickým znakom tejto absolventky London College of Fashion je práca s detailom a využitie hodvábnych tkanín, medzi ktorými nechýba satén, šifón, krepdešín, žoržet, a iné. Oblečenie je taktiež plné kontrastov – priesvitnosť striedajú nepriesvitné kúsky, matné strieda lesklé, hladké plochy sú striedané skladanou látkou. Svojimi kúskymi výrazne podčiarkuje zmyselnosť a krásu žien. Na Fashion Live! sa Tereza Vu predstaví s kolekciou Pleasure Garden, ktorá je inšpirovaná Francúzskom z čias Luisa XIV. Tmavé farby striedajú svetlé, ponurosť je nahradená radosťou zo života. Oblečenie predstavuje moc a status. 

Boris Hanečka (21:00)

Boris Hanečka je na Fashion Live! každý rok povinná jazda. Sólo prehliadku rovnako ako aj minulý rok predbieha spolupráca s návrhárkou Dana Voda. Keďže dosiaľ nepoznáme tému tohtoročnej prehliadky, môžeme sa tešiť na ďalšie prekvapenie. Rozhodne nás opäť čaká niečo špeciálne. Zároveň však dúfame, že prehliadka nebude mať oneskorenie hodinu, ako naposledy.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: Archív Fashion Live!

Piatok 19.10.

freier/Terézia Feňovčíková (18:00)

Značka Terézie Feňovčíkovej s názvom freier má pre divákov pripravenú novú kolekciu, ktorá Starú Tržnicu na hodinu vtiahne späť do 90. rokov. Základom kolekcie je vzťah dizajnérky s jej dvoma bratmi. Terézia si pozorne všímala, ako sa vyvíjala móda jej dvoch bratov na prelome nového milénia. Fascinovali ju ikonické kúsky ako vesta, tričko, košeľa, rolák a džínsy, ktoré v tom období pôsobili nadrozmerne a mohutne. Kolekcia prináša eklektickú spomienku na roky deväťdesiate. Surový dizajn a šikovný strih je určený mladým mužom.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: Archív Fashion Live!

Martin Hrča (20:00)

Martinovi Hrčovi sa počas rokov podarilo vypracovať silný a svojský rukopis, ktorý je charakteristický neštandardnými materiálmi a pútavou prezentáciou. V jeho kolekciách sa taktiež skrýva mnoho príbehov, ktoré treba čítať medzi riadkami. Naposledy sa Martin Hrča zúčastnil na Fashion Live! 2016, kedy bola jeho prehliadka tou najpútavejšou zo všetkých troch dní. Sme teda zvedaví, čo si pre nás tento módny návrhár pripravil túto sezónu.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: Archív Fashion Live!

Marcel Holubec W (21:00)

Marcel Holubec patrí podobne ako Boris Hanečka medzi každoročných favoritov Fashion Live!. Svojimi prehliadkami dokáže každý rok zaujať, čo je jasný dôvod, prečo by si ho mal vidieť aj tentokrát. Téma jeho tohtoročnej kolekcie je zatiaľ neznáma, no niet pochýb, že pôjde opäť o niečo veľkolepé.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: Archív Fashion Live!

Afterparty

Ak sa ti módy počas troch dní bude máliť, kúp si lístok aj na verejnú Fashion Life! afterparty, ktorá sa uskutoční v starej industriálnej budove Tlačiarne Svornosť na Račianskej. Budova je počas roka uzatvorená verejnosti, toto je teda jediná možnosť dostať sa dovnútra. Začiatkom party je fashion performance, nasledujú DJ-sety, ktoré budú mať na starosti aj samotný návrhári. Lístky na Fashion Live! samotný, ale aj na afterparty nájdeš tu.

Zobraziť celú galériu (11)
zdroj: Archív Fashion Live!

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK