Unikátne sídlo na Myjave predávajú za 1,5 milióna eur. Jeho história siaha do roku 1848

  • Sídlo je neďaleko rodného domu M. R. Štefánika
  • Dizajn domu spája slovenské tradície a modernú architektúru
  • Majiteľ získa aj bar s pecou na pizzu
Košariská sídlo
Vidiecke sídlo, Slovakia Sotheby’s Int.
  • Sídlo je neďaleko rodného domu M. R. Štefánika
  • Dizajn domu spája slovenské tradície a modernú architektúru
  • Majiteľ získa aj bar s pecou na pizzu

Ak máš záujem o kúpu luxusnej nehnuteľnosti, možno by si sa mal pozrieť aj mimo hlavného mesta – na Myjavu, kde sa predáva vidiecky dom. Dizajn domu nádherne kombinuje slovenské tradície s modernou architektúrou. 

Hlavným plusom je lokalita. Nachádza sa totiž v kopaničiarskej obci Košariská a je obkolesený prírodou. Malebná obec leží na rozhraní Malých Karpát a Myjavy. Nehnuteľnosť ponúka na predaj realitná kancelária, ktorá sa zameriava na luxusné nehnuteľnosti, Slovakia Sotheby’s Int., informuje Mansion Global

Neďaleko domu M. R. Štefánika

Historická budova sa predáva ako rodinné bývanie, ale aj objekt vhodný na podnikateľské účely. Nehnuteľnosť má všetky potrebné povolenia na prevádzkovanie reštaurácie a butikového penziónu. Budúci majiteľ tejto nehnuteľnosti však nebude vlastniť hocijaký dom. Nehnuteľnosť je totiž kultúrnou pamiatkou, a jej história siaha až do roku 1848. Vidiecky dom sa dokonca nachádza neďaleko rodného domu generála M. R. Štefánika. 

Budova má dispozíciu v tvare U a každé krídlo má 25 x 5 metrov. Táto dispozícia umožnila vytvoriť exteriérové átrium, kde sa môže človek schovať pod prirodzeným tieňom okolitých stromov. Majiteľ sa taktiež môže kochať ružovými kríkmi. Terasa domu je vydláždená a v exteriéri sa nachádza aj pôvodná studňa. Celý vonkajší priestor slúži na relaxačné posedenie či letnú grilovačku a poskytuje maximálne súkromie. 

Košariská sídlo terasa
zdroj: Slovakia Sotheby’s Int.

Interiér, ktorý si ctí tradície, ale posúva ich vpred

Samotný vidiecky dom pozostáva z prízemia a poschodia. Prízemie slúži pre gastronomické účely. Priestor je rozdelený na bar, kuchyňu a dve reštauračné časti. Bar disponuje posedením s výhľadom do átria, ale aj klasickou talianskou pecou, kde sa pizza pečie na dreve.

Druhá časť domu pozostáva zo štyroch samostatných obytných miestností. Všetky horné miestnosti sú využiteľné ako denné oddychové miestnosti. Interiér je naozaj jedinečný a dobový – masívny nábytok, množstvo historických kúskov a všetko je ucelené obrazmi. Dizajn interiéru má tak ten správny nádych minulosti. Aby sa atmosféra času minulých rokov podtrhla, veľká časť okien je v štýle klasických slovenských chalúpok. 

Košariská sídlo spálňa
zdroj: Slovakia Sotheby’s Int.

Horné poschodie domu je plne klimatizované a pozostáva z hlavnej spálne s kúpeľnou. Má dokonca 7 izieb. Tie rovnako disponujú vlastnými kúpeľňami. Práve presklené kúpeľne sa pýšia talianskym retro nábytkom, teda liatinovými vaňami, sprchovými kútmi s chrómovými linkami, alebo retro mozaikami z pravého porcelánu. 

Aká je konkrétna suma sídla?

Ak by sa budúci majiteľ rozhodol sídlo využiť na podnikateľský účel, nemusí sa obávať parkovania. K dispozícií sú totiž dve exteriérové parkoviská s dostatkom parkovacích miest.

Kompletná nehnuteľnosť má 750 metrov štvorcových. Existuje však možnosť nehnuteľnosť rozšíriť, a to kúpou susediaceho pozemku. Ten poskytuje neprerušovaný výhľad a bezprostrednú blízkosť Karpát. Jeho rozmer je 7 hektárov, teda monumentálnych 70 000 metrov štvorcových.

Sotheby’s Int. je medzinárodná realitná kancelária, ktorá sa zameriava na predaj a prenájom luxusných nehnuteľností po celom svete. Slovakia Sotheby’s Int. je jej Slovenskou časťou a ponúka honosné nehnuteľnosti, ktoré sa nachádzajú na Slovensku.

Presná predajná suma tohto nádherného vidieckeho domu, ktorý realitná kancelária ponúka, je až 1 499 000 eur. 

Zdroje: Mansion Global, Slovakia Sotheby’s Int.

Najnovšie videá

Teraz najčítanejšie

Aktuálne čítajú

Trendové videá