UPSTAGE: Ako podnikaním mením Slovensko k lepšiemu?

  • Séria panelových diskusií sa nám rozbehla pred dvoma týždňami, a to témou "Ako zbohatnúť na streetfoode". Veľa času neprešlo a my prichádzame s ďalšou.
coverstageup
archív startitup
  • Séria panelových diskusií sa nám rozbehla pred dvoma týždňami, a to témou "Ako zbohatnúť na streetfoode". Veľa času neprešlo a my prichádzame s ďalšou.

Prvý event dopadol skvele. Tak ako hostia aj ľudia, ktorí prišli osobne boli super. Prebrali sme zaujímavé otázky a pokecali o tom, čo všetko obnáša podnikanie v streetfoode. Ak si sa eventu nemohol zúčastniť, pozri si skrátený live stream TU.

foto: archív Startitup/fotografka Linda Prebreza

Upstage je séria panelových diskusií a je čas ti predstaviť druhý diel. Vybrali sme jednu veľmi peknú tému, tiež z oblasti podnikania. Na Slovensku je veľa firiem, ktoré robia všetko len pre peniaze, čo je veľká škoda. Napriek tomu, tu však máme niekoľko opačných prípadov, ktoré svojím biznisom menia celé Slovensko. Podnikať neznamená len vykazovať zisky, ale aj robiť niečo pre spoločnosť a čísla sa potom dostavia. Takéto podnikanie má zmysel, a preto by sme chceli týmto eventom inšpirovať aj vás, aby ste nerobili veci len pre zisky, ale aj pre Slovensko.

Do diskusie sme pozvali tých najlepších z najlepších, ktorí prinesú poriadnu dávku inšpirácie

Prvým hosťom bude CEO potravín YEME – Peťo. Yeme si za krátky čas dokázalo vybudovať stálych zákazníkov. Určite má na tom zásluhu aj to, že v potravinách nájdeš neskutočné množstvo slovenských potravín. Od kvalitných slovenských mäsových produktov až po farmárske mliečne pochutiny. S Peťom sa porozprávame o tom, prečo je dôležité podporovať slovenských farmárov a poľnohospodárov a o tom, prečo sú tieto výrobky kvalitnejšie, ale hlavne o tom, ako menia Slovensko.

foto: archív Startitup

Yeme bolo ocenené aj v ako projekt, ktorý to robí inak:

Druhým hosťom bude Maja z Pure Junk. Projekt, ktorý dáva drevu druhú šancu. Maja so svojím tímom vyrába krásny dizajnový nábytok z recyklovaného dreva a povieme ti, je to čistá krása. S Majou preberieme, prečo sa rozhodli vyrábať tento eko nábytok, či ľudia na Slovensku vnímajú potrebu recyklácie aj v takomto smere, ale aj o tom, čo všetko obnáša takéto podnikanie.

foto: archív Pure Junk

Pure Junk sme aj vyspovedali v rozhovore, ktorý nájdeš TU.

Tretím, a teda posledným hosťom, bude Sergej z Dobre&Dobré. Kaviareň v Starej tržnici, ktorá pracuje s ľuďmi bez domova a dáva im druhú šancu tým, že ich zamestnáva. So Sergejom pokecáme o tom, aké to je pracovať v tejto oblasti, o tom koľkým Slovákom už zmenili život a celkovo o tom, čo obnáša jeho podnikanie.

foto: archív dobre&dobré

Ak sa chceš dozvedieť o Dobre&Dobré viac, prečítaj si rozhovor TU.

Na záver by sme sa chceli poďakovať našim partnerom Slovenskej sporiteľni, Launcheru, Sygicu a Slovak Business agency. Tešíme sa, že aj oni podporujú inšpiratívne projekty, a tým menia Slovensko k lepšiemu.

Lístky na tento event si môžeš kúpiť TU: Poponáhľaj sa, pretože predošlý event sme vypredali za dva dni. :) Všetky potrebné info nájdeš aj na FB evente TU.

 

 

Najnovšie video

Fontech

ĎALŠIE ČLÁNKY Z FONTECH.SK

Fontech